Cilt Bakımı

Burun estetiği sonrası

Burun estetiği sonrası

Burun estetiği yaptırmış kişiler genel olarak iyileşme süreci içerisinde burunda oluşan şişlik ve banttan bir an önce kurtulmak ister. Bu şişliklerin dışında nefes almanız bile zordur. Çünkü burun estetiği sonrasında burnunuzdan nefes alamazsınız ve zorluk çekersiniz.

Burun estetiği sonrası

Burun estetiği sonrası yaklaşık olarak iyileşme süreci altı hafta kadar sürer. Bu altı hafta süresince şişlik , morarma , burun bandı , sargı , nefes alıp verme gibi dış hayatınızı engelleyecek veya görsel olarak sorun yaratacak etkenlerden bir an önce kurtulmayı planlıyorsanız , aşağıda sizlere bulunacağımız tavsiyeler ile burun estetiği sonrasında iyileşme sürecini hızlandıracak bir kaç püf noktayı uygulayabilirsiniz.

Burun Estetiği Sonrasında İyileşme Sürecini Hızlandırın

Burun Estetiği

Burun estetiği sonrasında tam 2 hafta boyunca sizi zorlayacak her işten kaçının. 3. haftadan sonra ufak tefek alıştırmalara başlayabilirsiniz.

  1. Burun ameliyatı sonrasında yüzme gibi bir spor ile uğraşıyorsanız en erken 2 ay havuza , 1 ay da denize girmeyin.
  2. Yaklaşık 2 hafta boyunca kesinlikle sümkürmeyin.
  3. Aşırı çiğnemeyi gerektirecek besinler yerine daha sulu yemekleri tercih edin.
  4. Kocaman bir gülümseme yapmamaya çalışın. Belki refleks olabilir ancak büyük bir gülümseme burnuzu esnetecek ve hareket ettirecektir.
  5. Dişlerinizi fırçalarken çok sert fırçalamayın. Diş fırçalarken farkında olmasanız bile burnunuzu çok oynatır. Bu durum sonrasında kanama durumu gerçekleşebilir.
  6. Giydiğiniz giyecekleri dikkatli seçin. Özellikle kafadan geçirilecek giysiler yerine önden düğmeli giysileri tercih edin.
  7. Eğer gözlük takıyorsanız , lens takmanızı tavsiye ederiz. Burnunuzun üzerine binecek her ağırlık , burun estetiği sonrası iyileşme sürecinizi uzatacaktır. Eğer sadece bir şey okuman için gözlük takıyorsanız , elinizle tutarak bakmaya çalışın.
  8. Eğer güneşli bir ortama çıkmanız gerekiyorsa mutlaka burnunuzun üzerine güneş kremi sürüp öyle çıkın.
  9. Burun ameliyatı sonrasında yaklaşık 3 hafta boyunca sigara içmeyin. Hatta burun ameliyatı öncesi 3 hafta sonrası 3 hafta olmak üzere sigara içmeyin.

Yukarıda sizlere verdiğimiz püf noktalar sayesinde burun estetiği sonrasında iyileşme süreciniz daha kısalacak ve çok daha rahat edeceksiniz. Bu nedenle burun estetiği yaptıranların mutlaka uyması gereken ve doktorlar tarafından tavsiye edilen püf noktalardır. Aynı püf noktaları doktorunuz da size iletecektir.

loading...


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ