Cilt Bakımı

CV Nedir?

CV Nedir?

CV Nedir?

CV, Curriculum Vitane’nin kısaltılmış halidir. Curriculum Latin kökenli bir kelimedir ve koşu, çerçeve anlamlarına gelmektedir. Vitae ise Latince kökenli bir kelime anlamı ise hayat demektir. Curriculum Vitae günümüzde iş hayatlarında özgeçmiş anlamında kullanılmaktadır. Cv, kısaca kişilerin eğitimlerini, profesyonel tecrübelerini, yetkinlik ve becerilerini anlattıkları bölümdür.

Cv Kullanım Amacı ve Yerleri

 Cv en yaygın kullanılma zamanı bireyin iş arayışında olduğu, mevcut işinde başka bir yere geçiş yapmaya isteyen ya da iş hayatında değerini anlama adına iş görüşmelerine çağrılmadan önce kendini tanıtma bölümüdür.

 Cv’de Yer Alan Kısımlar

 İsim, soyad, doğum tarihi, askerlik durumu, telefon numarası, adres, mail adresi.

Tercihen tecrübeleri anlatan kısa bir yazı.

Bir ya da iki cümleyle kariyer hedefi

Profesyonel tecrübeler, sondan başlayarak iş yeri adı, alınan pozisyonlar, sorumluluklar.

Eğitim Bilgileri : Sondan başlayarak eğitim gördüğünüz okulların adları, alınan eğitim seviyesi ve bölümler, profesyonel tecrübeye sahip olmayanlar kariyerlerinde devam etmek istedikleri dala ait alınan dersleri, yaptıkları önemli çalışmaları yazabilirler.

Alınan sertifikalar

Gidilen Semineler

Yabancı Dil bilgisi ve Seviyeler

Hobiler ve Üyelikler

Referanslar, ismi, soyadı, çalışılan şirket, pozisyon ve iletişim bilgileri yazılmalıdır. Eğer referanslarınızı paylaşmak istemiyor iseniz ‘’ Referanslar istek üzerine verilecektir.’’ gibi bir yazı yazabilirsiniz.

Ön yazı, kişinin CV’si dışında eklemek istediklerini eklediği kısa bir yazıdır. Ön yazı kısa ve hedefe odaklanmış bir şekilde olmalıdır. Açık bir pozisyona başvuruyorsanız, pozisyon bilgisini aldığınız yeri mutlaka belirtin. Kendinizi işe uygun görme nedenlerinizi ve ilgili deneyimlerinizi oldukça kısa bir şekilde anlatın.

Cv Örneklerini daha detaylı incelemek ve indirmek için ilgili siteyi ziyaret edininiz.

Cv Örnekleri İçin Tıklayın.

loading...

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ