Menü x

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?
2 Nisan 2015
567070
9

Epilasyon, Epilasyon Ürünleri, Epilasyon Yöntemleri

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yazı: sadmin 2 Nisan 2015

Emla kremi duymayan yoktur. Ancak biz yinede bu harika kremi bilmeyen veya bilip nasıl kullanacağı hakkında bir fikri olmayanlara en baştan emla krem hakkında detaylı bilgilendirmek için sizlere bu yazımızı hazırladık.

Emla Krem Nedir?

Emla krem içerisinde bulunan Lidokain ve Prilokain denen bileşimler sayesinde cilt üzerinde bulunan hücre zarı içerisinde sinirlerin iletimini engeller. Kısacası uyuşturur ve hissetmezsiniz. Aynı zamanda yüzeysel anestezi de denilebilir.

Emla Krem

Emla Krem

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Emla krem o kadar çok işe yarar ki , sayfamızda sıralamaya kalkarsak 15-20 sayfa sürebilir. Bu nedenle emla kremin ne işe yaradığı hakkında genel bir bilgilendirme yapalım.

 • Ağda yapmadan önce cilde sürülebilir ve ağda sırasında acı çekmezsiniz. Kısaca acısız ağda diyebiliriz.
 • Emla krem hissizlik yarattığı için erkeklerde geciktirici olarak ta kullanılmaktadır.

Sir Ağda Öncesi Emla Krem Kullanımı

Emla krem sir ağda öncesinde 1 veya 2 saat önce kullanılmalıdır. Emla kremi uygulamadan önce kolunuzda herhangi bir bölgeye uygulayın ve 1-2 saat kadar bekleyin. Eğer kolunuzda herhangi bir kızarıklık , kabarma , kaşıntı gibi bir sorun yoksa uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Emla kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken husus ise göz veya ağız içi , burun deliği gibi kırmızı et olan bölgelere değmemesi gerekmektedir.

Kaş ve Yanak Alımı Öncesinde Emla Krem Kullanımı

Kaş aldırma bazı kişilerde inanılmaz acılara neden olur. Bu acılara son vermek ve acısız kaş alımı yapmak istiyorsanız emla krem kullanabilirsiniz.

Kaş almadan yaklaşık 1-2 saat öncesinde kaşlarınızın altına ve üstüne emla krem sürün ve bekleme süresinin sonunda kaş alımını gerçekleştirebilirsiniz. Emla krem ile kaş alırken dikkat edilmesi gereken husus ise göz veya ağız içi , burun deliği gibi kırmızı et olan bölgelere değmemesi gerekmektedir.

Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

Emla krem aslında geciktirici olarak vazife gören bir ilaç değildir. Ancak bazı ürologlar emla kremi hastalarına reçete olarak yazmaktadırlar. Emla kremi ilgili bölgeye sürün. Ardından bekleme süresi olan 1-2 saat dolsun ve uygulamaya geçilebilir. Peniste his kaybı olduğundan dolayı gecikmeyi sağlayacaktır.

Eğer bekleme süresi boyunca iç çamaşıra bulaşmasını istemiyorsanız emla kremi iyicene yedirin veya emla krem kutusundan çıkan kapalı pansumanları uygulayın.

Emla Kremi SSK veya Bağkur Karşılar mı?

Emla kremi maalesef SSK veya Bağkur karşılamıyor. Bu krem genel olarak özel işlere ve keyfi işlere girdiğinden dolayı SSK herhangi bir bedelini karşılamıyor.

Emla Krem Yan Etkisi Var mı?

Emla kremin görülmüş herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece bazı hassas ciltlerde kızarıklık , kabarma gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Yada emla kremi yanlışıklıkla yutma gibi durumlarda mide bulantısı , baş dönmesi ve kusma gibi belirtisi olmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yazı Hakkında Yapılan Yorumlar

 • Ali

  Cevapla

  27 Kasım 2017 - 00:00

  Emla kırem penis büyütürmü

  • sadmin

   Cevapla

   27 Kasım 2017 - 14:20

   Hayır, hiç bir ürünün böyle bir özelliği yoktur.

   • Asude

    Cevapla

    28 Kasım 2017 - 12:43

    İlişki sırasında acı duymamak için de kullanılır mı

 • EREN

  Cevapla

  10 Kasım 2017 - 22:13

  EMLA KREMİ GECİKTİRİCİ OLARAK KULLANICAM DA NE KADAR GECİKTİRİYOR BİR BİLGİNİZ VAR MI

  • sadmin

   Cevapla

   12 Kasım 2017 - 21:10

   Merhaba, 1 saat kadar diyebiliriz.

 • Seda

  Cevapla

  17 Mart 2017 - 14:38

  Ben tüyleri eldivenle alıyorum ve çok acı veriyor odada etkili olurmu bide tüylerim çıkarken çok kaşıntı ve acı veriyor yardım edin

  • Vedat

   Cevapla

   24 Kasım 2017 - 20:03

   Deniycem sana yazarım

 • Snm

  Cevapla

  11 Ekim 2016 - 13:21

  Merhaba emla kremle birlikte pansuman bandi verildi fakat kullanimini detayli olarak anlamadim yardimci olabilir misniz.

 • ffmdn

  Cevapla

  12 Eylül 2015 - 01:52

  kaç yaşından itibaren kullanılıyor

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.