Cilt Bakımı

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emla Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emla kremi duymayan yoktur. Ancak biz yinede bu harika kremi bilmeyen veya bilip nasıl kullanacağı hakkında bir fikri olmayanlara en baştan emla krem hakkında detaylı bilgilendirmek için sizlere bu yazımızı hazırladık.

Emla Krem Nedir?

Emla krem içerisinde bulunan Lidokain ve Prilokain denen bileşimler sayesinde cilt üzerinde bulunan hücre zarı içerisinde sinirlerin iletimini engeller. Kısacası uyuşturur ve hissetmezsiniz. Aynı zamanda yüzeysel anestezi de denilebilir.

Emla Krem

Emla Krem

Emla Krem Ne İşe Yarar?

Emla krem o kadar çok işe yarar ki , sayfamızda sıralamaya kalkarsak 15-20 sayfa sürebilir. Bu nedenle emla kremin ne işe yaradığı hakkında genel bir bilgilendirme yapalım.

 • Ağda yapmadan önce cilde sürülebilir ve ağda sırasında acı çekmezsiniz. Kısaca acısız ağda diyebiliriz.
 • Emla krem hissizlik yarattığı için erkeklerde geciktirici olarak ta kullanılmaktadır.

Sir Ağda Öncesi Emla Krem Kullanımı

Emla krem sir ağda öncesinde 1 veya 2 saat önce kullanılmalıdır. Emla kremi uygulamadan önce kolunuzda herhangi bir bölgeye uygulayın ve 1-2 saat kadar bekleyin. Eğer kolunuzda herhangi bir kızarıklık , kabarma , kaşıntı gibi bir sorun yoksa uygulamak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Emla kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken husus ise göz veya ağız içi , burun deliği gibi kırmızı et olan bölgelere değmemesi gerekmektedir.

Kaş ve Yanak Alımı Öncesinde Emla Krem Kullanımı

Kaş aldırma bazı kişilerde inanılmaz acılara neden olur. Bu acılara son vermek ve acısız kaş alımı yapmak istiyorsanız emla krem kullanabilirsiniz.

Kaş almadan yaklaşık 1-2 saat öncesinde kaşlarınızın altına ve üstüne emla krem sürün ve bekleme süresinin sonunda kaş alımını gerçekleştirebilirsiniz. Emla krem ile kaş alırken dikkat edilmesi gereken husus ise göz veya ağız içi , burun deliği gibi kırmızı et olan bölgelere değmemesi gerekmektedir.

Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

Emla krem aslında geciktirici olarak vazife gören bir ilaç değildir. Ancak bazı ürologlar emla kremi hastalarına reçete olarak yazmaktadırlar. Emla kremi ilgili bölgeye sürün. Ardından bekleme süresi olan 1-2 saat dolsun ve uygulamaya geçilebilir. Peniste his kaybı olduğundan dolayı gecikmeyi sağlayacaktır.

Eğer bekleme süresi boyunca iç çamaşıra bulaşmasını istemiyorsanız emla kremi iyicene yedirin veya emla krem kutusundan çıkan kapalı pansumanları uygulayın.

Emla Kremi SSK veya Bağkur Karşılar mı?

Emla kremi maalesef SSK veya Bağkur karşılamıyor. Bu krem genel olarak özel işlere ve keyfi işlere girdiğinden dolayı SSK herhangi bir bedelini karşılamıyor.

Emla Krem Yan Etkisi Var mı?

Emla kremin görülmüş herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece bazı hassas ciltlerde kızarıklık , kabarma gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Yada emla kremi yanlışıklıkla yutma gibi durumlarda mide bulantısı , baş dönmesi ve kusma gibi belirtisi olmaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Hung dedi ki:

  Lazer epilasyon icin lullanilir mi

 2. turgut dedi ki:

  kulanan varmı erkekler

  1. Yaprak dedi ki:

   emla kremi geciktirici olarak kullanan onlarca değil yüzlerce erkek olduğuna sizi garanti ederiz 🙂

 3. Murat dedi ki:

  Geciktirici Olarak kullanmak istiyorum cinsel bölge ye tamamen sürmek gerekiyor mu yoksa sadece ucu yeterli mi

  1. Yaprak dedi ki:

   denemeniz lazım. Kişiden kişiye yapacağı etki farklılık gösterebilir

 4. Ali dedi ki:

  Emla kırem penis büyütürmü

  1. sadmin dedi ki:

   Hayır, hiç bir ürünün böyle bir özelliği yoktur.

   1. Asude dedi ki:

    İlişki sırasında acı duymamak için de kullanılır mı

    1. turgut dedi ki:

     kadınlar kulanması kadının işine yaramaz

     1. Yaprak dedi ki:

      Emla krem sadece geciktirici krem amacıyla değil aynı zamanda deride uyuşturma etkisi için de sıklıkla kullanılan medikal bir kremdir, dolayısıyla hanımların da kullanım alanları içerisinde yer almaktadır ancak emla kremin geciktirici pek çok ürüne göre daha uygun fiyatta olması ve aynı işlevi görmesi kremin bu şekilde tanınmasına ve yaygınlaşmasına sebep olmuştur

 5. EREN dedi ki:

  EMLA KREMİ GECİKTİRİCİ OLARAK KULLANICAM DA NE KADAR GECİKTİRİYOR BİR BİLGİNİZ VAR MI

  1. sadmin dedi ki:

   Merhaba, 1 saat kadar diyebiliriz.

 6. Seda dedi ki:

  Ben tüyleri eldivenle alıyorum ve çok acı veriyor odada etkili olurmu bide tüylerim çıkarken çok kaşıntı ve acı veriyor yardım edin

  1. Vedat dedi ki:

   Deniycem sana yazarım

 7. Snm dedi ki:

  Merhaba emla kremle birlikte pansuman bandi verildi fakat kullanimini detayli olarak anlamadim yardimci olabilir misniz.

 8. ffmdn dedi ki:

  kaç yaşından itibaren kullanılıyor

BİR YORUM YAZ