Cilt Bakımı

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır ?

Epilasyon Aleti Nasıl Kullanılır ?

Biz bayanların en büyük problemi olan istenmeyen tüylerden kurtulmanın birden fazla formülü bulunmaktadır. Epilasyon aletleri pratik kullanımıyla bu alanda maksimum tercih edilen yöntemlerden sadece doğru bir şekilde kullanılmadığı takdirde olumsuz sonuçlar olmasına neden olmaktadır . Bundan dolayı epilatör kullanımı ile ilgili bilmeniz gereken ve dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktaları sizlerle paylaşacağım.


Epilatör Kullanımı Hakkında İpuçları

  • Eğer tüyleriniz epilasyon aletini kullanmanız için yeterince uzun değil ise epilasyon işlemini daha sonrasına bırakmalısınız. Kısa tüyleri almanız sizin için oldukça işkenceye dönüşebilir.
  • Epilasyon işlemini icra ettiğiniz yerin sıcaklığı, oda ısısı olmalıdır. Çok soğuk bir ortamda tüyleriniz gerilir ve epilasyon aleti de tüylerinizin kırılmasına neden olur. Bu yüzden oda sıcaklığı önemli bir maddedir.
  • Epilasyon işlemini meydana yaptığınız sırada vücut sağlığınız da oldukça önemlidir. Eğer vücudunuzda yara yada kabuk benzeri şeyler bulunuyorsa epilasyon işlemini daha sonraya bırakmalısınız. Aksi durumda canınız olduğundan çok daha fazla yanacaktır.
  • Uygun koşulları sağladıktan sonra ki adım, vücudunuzu epilasyon işlemine hazırlamaktır. İlk olarak üzerinde epilatör kullanacağınız bölgenin kuru olması gerekmektedir. İmkanınız varsa banyo da daha sonra yani cildiniz hala nemliyken kullanmamalısınız. Eğer duş alacaksanız, bir fırça veya lif yardımı ile epilasyon yapacağınız bölgeyi temizleyip gözeneklerin açılmasını sağlayın. Bu da epilatör kullandığınız da en sık karşılaşılan problem olan “batık”ların oluşmasını oldukça engelleme fırsatını yakalayacaksınız. Fakat duştan çıktıktan sonrasında ne olursa olsun vücudunuzu tamamen kuruladığınıza emin olun.
  • Eğer epilatör ile ilk defa işlem uygulayacaksanız bundan önceki günden kolunuzda yahut bacağınızda ufak bir bölümde denemeniz sizler için daha iyi olacaktır. Böylelikle gece süresince vücudunuzdaki yan etkilerini görebileceksiniz ve bu durumda da tedbirinizi alabilirsiniz.
  • Epilasyon işlemini uygularken epilatörü tüylerinizin tersi yönünde tutarak yukarı doğru almanız gerekmektedir. Tersini yaptığınız durumda tüyleriniz kırılacak ve bu da batık oluşumuna neden olacaktır.
  • Tüyleri alırken korkmanız ya da cihazı korkarak kullanmanız canınızı çok daha fazla yakabileceğini unutmayın. Bundan dolayı korkusuz olun ve işleme o şekilde başlayın. Hiç bastırmadan yaparsanız tüylerinizi alamazsınız ve daha büyük bir acı çekersiniz. Fakat “iyice alayım, hiç kalmasın” düşüncesi ile daha çok bastırırsanız vücudunuz yaralanabilir ve bu da çirkin bir görüntü oluşmasına neden olur.
  • Epilasyon işlemini bitirdikten sonrasın vücudunuz kızardıysa ve tahriş olduysa bir havluya saracağınız buz küpleri yardımı ile bacaklarınızı soğutabilirsiniz. Eğer kızarıklıklarınız gün süresince gitmiyorsa doktoruna danışmanızı öneririz.
  • Peşinden epilasyon işlemi sebebi ile kuruyan vücudunuzu nemlendirici bir kremle nemlendirin. Böylece daha güzel sonuçlar elde etmiş olmuş olursunuz.
  • Duş esneasında vücudunuzu ferahlatıcı duş jelleri ile yıkayabilirsiniz. Bununla beraber peeling ürünleri, fırçalar sayesinde de vücudunuzu daha hoş bir görüntü ile gösterebilirsiniz. Kendiniz ve cildinizin sağlığı için epilasyonu yaparken bu bilgileri dikkat etmelisiniz.
loading...


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ