Cilt Bakımı

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kadınlar için göğüsler, vücut yapılarına son derece önemli yere sahiptirler. Küçük göğüslere sahip olabilmek kadınların önemli bir kısmını rahatsız eden bir durum olmaktadır. Bundan dolayı göğüslerin yapısı, kadınların gerek bedenen gerek ruhen olarak etkilemektedir. Bunlarla bağlantılı olarak estetik ameliyatlar da  göğüs büyütme ameliyatı, kadınlar tarafından yoğun bir talep görmektedir.

Meme dokusunun alt kısmına konulan silikon protezler ile memelerin arzu edilen büyüklüğe kavuşması sağlanmaktadır. Göğüsler daha iri ve dolgun bir görünüme sahip olur. Göğüs büyütme ameliyatları, sadece göğüslerinin küçük olmasından şikayetçi olanlar için değil, aynı zamanda doğum, ameliyat ve kilo kayıplarında göğüs deformasyonuna uğrayan kadınlar içinde uygulanan bir ameliyattır.

Göğüs büyütme ameliyatları, oldukça küçük ve sönük bir yapıya sahip olan göğüslerin büyütülerek dolgunlaşmasını sağlamak ile beraber amaç yalnızca göğüslerin büyümesini sağlamak değildir. Şekillendirmek adına yapılan müdahalelerle güzel şeklin verilmesi de önemlidir. Bu durumda ameliyat sırasında kullanılacak olan protezin seçimi, hastanın cilt yapısına, göğüs kafesinin bulunduğu konum ve vücudun sahip olduğu görünüm ile mutlaka aynı orantıda olmalıdır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı 3 Farklı Yöntem

Yağ Enjeksiyonu ile Göğüs Büyütme

Uygulanan bu enjeksiyonda silikon meme protezi kullanılmamaktadır. Göğüs dokusunun ya da göğüs kasının altına yağ enjekte edilir ve bu şekilde göğüslerin büyümesi sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyonu kullanılarak uygulanan göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan yağ dokusu, tamamen hastaya ait olmaktadır. Ancak bu yöntem herkese uygulanabilecek bir yöntemde değildir.

Doğal Göğüs Büyütme Ameliyatı

Doğal göğüs büyütme ameliyatıyla yapılmakta olan operasyonlarda hastaya uygun olan göğüs silikonları seçilir ve operasyon başlatılır. Seçilen göğüs silikonunun büyüklüğü, hasta iin uygu boyda olmalıdır dışarıdan bakıldığı vakit göğsü bir görünüme sahip olmalıdır. Bu ameliyat türüne başvuran hastaların ameliyat oldukları belli olmamaktadır.

Koltuk Altından Göğüs Büyütme Operasyonu

Bu yöntemde koltuk altından yaklaşık olarak 3 cm genişliğinde kesi açılır. Açılan bu kesiye silikon jel uygulanır. Açılmış olan bu kesiden silikon jel meme altına kadar iletilmektedir. Meme kasının üst veya alt kısmına yerleştirilir. Göğüs büyütme operasyonunda bu yöntem doğrultusunda yapıldığında göğüslerde herhangi bir izin kalması da söz konusu değildir. Fakat koltuk altında izler kalabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ