Cilt Bakımı

Saç çıkartan bitkisel yağlar

Saç çıkartan bitkisel yağlar

Saç çıkartan bitkisel yağlar , tamamen doğal ve bitkisel olan yağlar ile saç diplerini uyararak daha gür ve ölmemiş saç hücrelerinin yeniden çıkmasını sağlar.

Saç çıkartan bitkisel yağlar

Sizlere önereceğimiz saç çıkartan bitkisel yağlar ile saçı dökülen , saçlarının yeniden çıkmasını isteyen , hafif kellik problemi yaşayan kişilerin bu bitkisel yağları kullanarak saçlarını eski hale getirmesine yardımcı olacaktır.

Eğer genetik olarak saçlarınız dökülüyor ise bitkisel yağlar saçlarınızı çıkartmaya yaramaz. Ancak bunun dışında tüm saç dökülmelerinde sizlere tariflerini vereceğimiz saç çıkartan bitkisel yağlar saçlarınızı geri çıkartacak ve gürleştirecektir.

Saç çıkartan bitkisel yağlar

Hangi bitkisel yağlar saç çıkartır?

Saçlarınızı geri çıkartacak olan bitkisel yağlar kendi aralarında ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi taşıyıcı yağlar diğeri ise uçucu olan yağlardır.

Saçların oluşumunu destekleyen uçucu yağlar maalesef tek başına kullanılamaz. Tek başına kullanıldığında saç derisinde yanma ve kızarıklıklar oluşturabilir. Bu nedenle sizlere taşıyıcı saç çıkartan yağlardan uygulamanızı öneririz.

Saç çıkartan uçucu yağlar

Saç çıkartan uçucu yağların başında limon , hardal otu , kırmızı biber , ısırgan otu , çay ağacı , zencefil gelir. Ancak bu yağlar uçucu yağlar olduğundan taşıyıcı yağlar olmadan kesinlikle saça uygulanmaması gerekir.

Saç çıkartan taşıyıcı yağlar

Saç çıkartan taşıyıcı yağlar ise zeytin yağı , jojoba yağı , lavanta yağı , badem yağı gibi yağlardır. Taşıyıcı yağlar tek başına kullanılabilir. Ancak uçucu yağlar ile kullanıldığında daha başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Saç çıkartan Yağlar Nasıl Kullanılır?

Saç çıkaran bitkisel yağlar

Saç çıkaran bitkisel yağlar

Yukarıda da sizlere örnek verdiğimiz gibi taşıyıcı ve uçucu yağları karıştırarak kullanmanızı önermiştik.

Saç çıkartan yağların en makul kullanım şekli 4-5 damla uçucu yağ ile 9-10 damla taşıyıcı yağ ile karıştırılarak kullanılmasıdır. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize özellikle saçların gürleşmesini veya çıkmasını istediğiniz yerlere parmaklarınızla masaj yaparak uygulanmasıdır.

Saç çıkartan doğal ve bitkisel saç maskesi

Malzemeler

  • Kırmızı biber yağı ( 3-5 damla )
  • Isırgan otu yağı ( 3-5 damla )
  • Badem yağı ( 2 damla )
  • Hardal otu yağı ( 3-5 damla )
  • Zencefil yağı ( 4-5 damla )
  • Zeytin yağı ( 4-5 damla )

Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki tüm bitkisel yağları cam bir kase içerisine damlatın ve tahta bir kaşıkla iyicene karıştırın. Karışımı saçlarınıza bir seferde uygulamak üzere saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

Haftanın iki günü uygulayabileceğiniz bitkisel yağlar sayesinde kısa süre sonra saçlarınızın tekrardan çıktığını ve gürleştiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

loading...


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ