Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi zamanla dış etkenlerden, hava kirliliğinden, genetik aile yapısı gibi nedenle dökülmeye başlar. Zayıflayan saç kökleri daha da açılarak kelliğe doğru ilerler. Bir çok kişi saç çıkaran şampuanlar, kremler gibi kozmetik ürünlerinden yararlanmak isterken, bazı insanlarda saç ekimi yöntemi ile saçlarını geri kazanmak ister.Saç dökülmeleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir ancak bir çok kişide saç dökülmesi moral ve psikolojik sorunlar yaratır. Saç dökülmesi ve kellik kadınlara oranla erkeklerde daha çoktur.

Saç Ekimi NedirSaç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi , uzmanlar tarafından sağlam kıl kökleri alınarak, saçın olmayan yerlerine ekme işlemidir. Yani saç olmayan yerlere gerçek saçlar ekildiği için tamamen doğal ve gerçektir. Kısacası sağlam olan saçlarınız olmayan yerlere takviye edilmesidir. Saç ekimi sadece erkeklere değil kadınlara da uygulanabilen bir yöntemdir.Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri arasında iki çeşit saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi FUE Saç Ekim Yöntemi diğeri ise FUT Saç Ekim Yöntemidir. Biz sizlere daha önce FUE Saç Ekim Yöntemi ve FUT Saç Ekim Yöntemi hakkında makaleler paylaşmıştık.

Ancak bu yöntemlerden bir tanesi olan Fue saç ekim yöntemi, dikişsiz ve kanamanın en az olmasından dolayı ilk seçilen yöntemlerden birisidir. Fut saç ekim yönteminde ise ense bölgesinden alınan saç folikülerleriyle yapılan bir yöntem olmasından dolayı dikiş gerektiren bir yöntem olmaktadır. Sağlıklı ve zahmetsiz olarak saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, FUE tekniğini kullanmanızda yarar vardır.

Saç Ekimi yapılma esnasında anestezi yapıldığından dolayı saç ekimi tamamen hijyenik bir ortamda yapılmalıdır. Bu nedenle saç ekimini önünüze gelen her yerde yaptırmayın. Çünkü kıl köklerine ininceye kadar deri altına nüfus edecek bir mikrop, çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ