Sığla Yağının Faydaları ve Kullanımı

Sığla Yağının Faydaları ve Kullanımı

Bitkisel Yağlar arasında olan Sığla Yağı , romatizma , öksürük , direnç arttırma , adet söktürme , mide hastalıklarını giderme gibi birden fazla faydası vardır. Sığla Yağı , Amerika ve Çin bölgesinde yetişen , çınar ağacına benzeyen bir ağaçtan elde edilir. Alternatif tıpta bir çok maske ve kürde Sığla Yağının Faydaları ve Kullanımı uygulanır.

Bizde bu yazımızda sizlere Sığla Yağının Faydaları ve Kullanımı hakkında detaylı bilgiler vererek aklınızda kalan soruları yanıtlamak için bir makale hazırladık. İşte Sığla Yağının Faydaları ve Kullanımı , 1ciltbakimi.com ile sizlerle.

Sığla Yağıbitkis

Sığla Yağının Faydaları ve Kullanımı

İlk olarak sizlere Sığla Yağının Faydalarından bahsetmek istiyorum ve sığla yağının faydalarını aşağıda sizlere madde madde sıraladım.

Sığla Yağının Faydaları

 • Sığla yağı bir nevi ağrı kesicidir. Bu nedenle romatizma ağrıları gibi ağrıları kesen bir özelliğe sahiptir.
 • Sığla yağı vücuttaki mikropları öldürürken , bazı hastalıkları da tedavi eder. Mantar , uyuz , kaşıntı yapan cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Cilt Bakımı ve Saç Bakımı gibi uygulanan bir çok kür ve maske içerisinde kullanılır.
 • Cildi hem yumuşatır hemde rahatlatır.
 • Göğüste yumuşatma sağlar.
 • Balgam sökücü özelliği vardır.
 • Vücuttaki direnci arttırır.
 • Adet sökücü etkiye sahiptir.
 • Çiğnendiğinde diş eti kanamaları ve çekilmelerine karşı savaşır.
 • Ülser , mide ağrısı gibi durumlarda ağrıyı hafifletici ve tedavi edici etkiye sahiptir.

Sığla Yağı Nasıl Kullanılır?

Yukarıda sizlere saydıklarımın yanı sıra , sığla yağı parfüm ve ilaç yapımında da kullanılmaktadır. Bunun nedeni cildi yumuşatıcı etkiye sahip olmasıdır. Sığla yağı bireysel olarak kullanılmak istenirse , ağız yoluyla ve bal ile karıştırılarak bir kaşık yutulabilir.

Sığla yağı nereden temin edilir veya sığla yağı nereden alınır diye soracak olursanız , aktarlarda veya bir çok bitkisel ürün satan internet sitesinden temin edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. sedat ünal dedi ki:

  Sığla yağını mutlaka Muğla’dan temin edin. Şu markalı olan ucuzları tercih etmeyin hakiki değil zaten. Muğla’dan bir site var satış yapıyor. siglayagi.com bir inceleyin derim..

 2. Harun dedi ki:

  Sığla yağını Muğla Fethiyeden orijinal aldım Annem 21 gün kullandı yıllardır geçmeyen gastrit ağrısı geçti herkese tavsiye ederim.

  1. İsa dedi ki:

   Abi nerden aldın adresini verebilir misiniz bana da

   1. Marlin dedi ki:

    siglayagi.com bende tesadüfen netten tanıdım. Emel Hanım çok yardımcı oldu. Yararlı mı, evet ama yağın kokusu bally yapıştırıcısını andırıyor. Balla karıştırdım, aynı. Süte koydum aynı… bildiğiniz bally.

BİR YORUM YAZ