Sivilcelerden nasıl kurtulunur

Sivilcelerden nasıl kurtulunur

Bu yazımızda sizlere Sivilcelerden nasıl kurtulunur konusunun yanında yüzdeki sivilceler nasıl geçer,sivilceler nasıl kurur,sivilcelerden kurtulma yolları,sivilceler nasıl geçer,sivilce, sivilceler konularında geniş ve detaylı olarak hemde resimli bilgiler aktarmak istiyorum.

Sivilcelerden nasıl kurtulunur?

Sizlere daha önce sivilceler tedavisi hakkında bir kaç makale paylaşmıştık. Ancak bu makalemizde biraz daha detaylara inerek sivilcelerden kurtulma yolları konusunda detaya inmek istedik.

Çoğu insan, hormonlarından veya stresten dolayı cildinde sivilce salgınına maruz kalır. Cildinizde sivilce çıkması sadece cildinize bakmıyorsunuz anlamına gelmez. Biz bu yazımızda cildinizde çıkan sivilceleri nasıl kontrol alacağınızı anlatacağız.

Sivilcelerden nasıl kurtulunur

Evde Sivilce Tedavisi

Evde Sivilce Tedavisi

 

Evde sivilce tedavisi olarak ilk olarak aklımıza gelen şey yüzünüzü yıkamak olsun. Sivilce tedavisinde yüz yıkama alışkanlığı çok önemlidir. Aynı zamanda disiplinli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Sabahları kalktığınızda, akşamları yatmadan önce muhakkak yüzünüzü  yıkayın. Sivilce tedavisinde yüz yıkama özellikleri şu şekilde olmalıdır;

  • Yüzünüzü en az 1 dakika boyunca yıkayın. Eğer yüzünüzü 1 dakika boyunca ve düzenli bir şekilde yaparsanız, bakteri ve mikropları öldürmüş olursunuz.
  • Eğer sivilceler sırt veya omuz gibi bölgelerde çıkıyorsa, muhakkak keselemeye önem vermelisiniz. Ancak keselenmeyi doğru yapmak için keselenmenin faydaları ve zararları konumuzu okumanızda yarar var.
  • Özellikle gün içerisinde makyaj yapıyorsanız, mutlaka cildinizi temizleyin. Kesinlikle makyajlı bir cilt ile yatağa girmeyin.

Sivilce Tedavisi için İlaçlar

Sivilce Tedavisi ilaçları

Sivilce tedavisi için ilaçlar kullanabilirsiniz. Sadece ilaçlar değil sabunlar, losyonlar da kullanabilirsiniz. Bir çok sivilce tedavisinde kullanılan ürünler ölü hücreleri yenileyerek, daha hızlı bir hücre yenilenmesini sağlar ve temiz olan hücrelerin çıkışı sayesinde sivilceler cildinizden arınır. Özellikle benzoil peroksit içeren ürünler kullanmanızda fayda var. Benzoil peroksit içeren ürünlerin %3 ten fazla olmaması da önemlidir. Aksi taktirde cildiniz tahriş olabilir.

Salisilik Ürünler Deneyin

Salisilik Ürünler ve Sivilceler

İnternet üzerinden biraz araştırırsanız, salisilik ürünler denemenizi öneririz. Salisilik ürünler aynen benzoil peroksit tarzında ölü deriyi atarak cildin gelişimini hızlandırır ve yeni hücrelerin çıkması için cildi besler. Sivilceli ciltlerin temizlenmesi için mümkün olduğu kadar içerisinde salisilik bulunan ürünler kullanarak bu şekilde sivilce tedavisinde kullanabilirsiniz.

Kükürt içeren temizleyiciler kullanın

Sivilcelerden kurtulmak için kükürt içeren temizleyiciler kullanabilirsiniz. Kükürt tam bir sivilce öldürücüdür. Hatta sivilce katili kükürt diyen doktorlara bile rastladım. Kükürt sivilce tedavisinde kullanılan başarılı maddelerden birisidir.

Retinoid içeren temizleyiciler kullanın

Sivilce tedavisinde kullanılan ve retinoid sivilce temizleyiciler olara ad geçen bu maddeler, cildinizde tıkanmış olan gözenekleri ve kirlerin çözülmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizdeki bakterileri temizleyerek cildin tekrardan eski haline dönmesine yardımcı olur. İçerisinde A vitamini ultra ve yüksek derece barındırır.

Sivilceler için Yüz Maskesi Yapın

Sivilceler için yüz maskeler yapın. Cildinizin temizlenmesine çok yardımcı olacak cilt maskelerini deneyebilirsiniz.  Sizlere bu nedenle harika bir maske paylaşmak istiyorum. Çok etkili ve evde kolayca yapabileceğiniz bir maske olacak.

Aspirinli Sivilce Maskesi

Malzemeler

  • 5 adet Aspirin
  • 1 çay kaşığı bal
  • Yarım limon

Aspirin Maskesi Hazırlanışı : Sarımsak dövücü içerisine aspirinleri atın ve toz haline gelene kadar ezin. Ardından üzerine 1 çay kaşığı bal ve yarım limonu sıkın. Daha sonra maskeyi, aspirinler içine iyice karışana kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi sivilce bulunan yerlere masaj yaparak sürün ve yarım saat kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Aspirinli sivilce maskesini haftada 1 gün uyguladığınız taktirde yeterli olacak ve cildinizde bulunan sivilcelerden kurtulurken, o bölgede bir daha sivilce çıkma olasılığını yok etmiş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ