Cilt Bakımı

Vücut Nemlendirici Markaları

Vücut Nemlendirici Markaları

Vücut Nemlendiricinin Önemi

İnsan hayatını devam ettirebilmesi için vücudun belirli oranda neme ihtiyacı vardır. Bu nem sayesinde cilt kuruluğu ve sertleşmeler gider. Bu nedenle vücudumuzun nem oranını korumak zorundayız.

Vücudun nem ihtiyacı nasıl karşılanır?

  • Vücudunuza bakmak istiyorsanız ve bakımlı gözükmesini istiyorsanız, ilk kural nemdir. Nasıl bir insan susuz yaşayamazsa ölür. Cildin de en önemli ihtiyacı nemdir.
  • Vücut nemlendiricileri, cildinizi derinlemesine nem oranını besler ve neme doymasına yardımcı olur.
  • Vücudunuzun nem ihtiyacı en fazla içtiğiniz su ile karşılanır. Bu nedenle günlük minimum su 2,5 litre su tüketmeniz gerekmektedir.
  • Eğer suyu çok içmiyorsanız, vücut nemlendiricileri belirli bir yere kadar size yardımcı olabilir.
Vücut Nemlendirici Markaları

Vücut Nemlendirici Markaları

Bildiğiniz gibi bir kozmetik dükkanına girdiğinizde bin bir çeşit vücut nemlendiricileri ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Lütfen nemlendirici kremler seçerken markalara dikkat ediniz. Çünkü bazı kremler cildinizde kalıcı lekeler bile bırakabiliyor. Nemlendirici kremlerin bazıları vücudunuzu nemlendirirken aynı zamanda cildinizi de besler. Satın aldığınız nemlendirici kremin içeriğine çok dikkat etmelisiniz. Sizlere aşağıda bir çok kişi ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen vücut nemlendiricilerinden bahsetmek istiyorum.

Neutrogena Body Vücut Yağı: Neutrogena genel olarak iyi bir markadır. Diğer ürünleri de son derece etkilidir. Neutrogena  kullanan kişiler genel olarak Neutrogena’nın ürünlerinden memnun kalıyorlar. Neutrogena Body Vücut Yağı ile cildiniz anında nemlenecek ve uzun süre etkisini koruyacaktır.

Lush Dream Vücut Nemlendirici Krem : Lush Dream türkçe anlamı bereketli rüye anlamına gelen bu vücut kremi, gün boyu maruz kaldığınız güneş ışınlarını ve havanın olumsuz etkilerinden sizi koruyacaktır. Aynı zamanda kuru ciltler için benlendirici görevi gören Lush Dream Vücut Nemlendirici Kremi cildinizi eski sağlığına kavuşturacak kadar etkili bir kremdir.

The Body Shoğ Body Butter Vücut Nemlendirici Krem : İçinde bulundurduğu zeytinyağı, papaya, mango, çilek, brezilya fındığı, kakao, kenevir, satsuma ve hindistan cevizi yağı sayesinde cildinizi besleyerek ayrı bir hava katacaktır. The Body Shoğ Body Butter Vücut Nemlendirici Krem aynı zamanda cildinize hoş bir koku verecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ