Cilt Bakımı

Yüz Sarkması için Maske

Yüz Sarkması için Maske

Zaman içerisinde yaş ilerledikçe ciltte ve yüzde sarkmalar oluşabilmektedir. Yaşlanma nedeni ile elastin ve kolajen yapısının değişmesiyle cilt elastikiyetini kaybetmektedir. Bu da cilt yapısında gevşemeye ve sarkmaya neden olmaktadır. Yaşlanmaya ek olarak güneşin ışınları, aşırı alkol tüketilmesi, aşırı sigara kullanımı, obezite, gebelik, dengesiz beslenme, hızlı kilo kaybı, yanlış cilt bakım ürünlerinin kullanılması, dehidratasyon yani sıvı kaybı ve sert kimyasalların kullanılması da cildin esnekliğini kaybetmesine neden olabilmektedir. Cilt sarkması ile beraber yüzde kırışıklıklar ve ince çizgilerde artış görülebilmektedir. Cilt sarkmaları yüz, kollar, boyun ve göğüs üzerinde görülebilmektedirler. Bu sarkmalar için bazı bitkisel çözümler ile engellenebilmektedirler.

Yumurta Akı ile Yüz Sarkması Nasıl Önlenir?

Yumurta akının büzücü ve sıkılaştırıcı özellikleriyle cilt sarkmalarını kontrol altına alabilmek için kullanılmaktadır. Cildi besleyerek nemlenmesini sağlamaktadır. Köpüklü bir doku elde edinceye kadar bir ya da iki yumurta akı iyice çırpılır. Ardından yüz ve boyun bölgesine sürülür. Cildiniz de yaklaşık 20 dakika kadar bekletin. Daha sonrasında soğuk suyla cildinizi durulayın. Bir çorba kaşığı yoğurt, bir yumurta akıyla karıştırarak iyice çırpın. Yüz ve boyun bölgesine maske halinde uygulayın. 20 ila 30 dakika boyunca beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Limonun Yüz Sarkmasına Karşı Bitkisel Çözüm

Limon ciltte kolajen üretimini sağlarken C vitamini içermektedir. Bundan dolayı da cildin eski esnekliğini kazanmanıza yardımcı olur. Limon erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkların azaltılmalarında oldukça da etkilidir. Biraz taze limon suyunu yüz ve boyun bölgenize uygulayın ve cildinize hafifçe masaj yapar gibi sürün. Cildiniz 5 ila 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü suyla durulayın. Limon suyu olan bir bardak soğuk suyla karıştırıp da kullanabilirsiniz. En iyi sonuçları alabilmeniz için her gün 1 defa yapılması gerekmektedir.

Aloe Vera Yüz Sarkmasına Karşı Krem

Aloe vera, sıkılaştırıcı özelliği ile cilt sarkmaları içinde kullanılmaktadır. Aloe vera jel, malik asit içermektedir. Cildin esnekliğini artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda da doğal bir nemlendirici olarak da bilinmektedir. Taze aloe vera yaprağındaki jeli çıkartın ve doğrudan yüz ve boyun bölgesine uygulayın. Cildiniz de yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika bekletin. Bu işlemi haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Bir yemek kaşığı aloe vera jel ve bir çay kaşığı mayonez ve biraz da bal ile karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Cildiniz de 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada bir defa uygulamalısınız.

Salatalık ile Yüz Sarkmalarına Karşı Maske

Gevşemiş ve sarkık bir cildi sıkılaştırmak için salatalık en iyi bilinen yollardandır. Yarım salatalık ezilir ve suyu çıkarılması için süzgeçten geçirilir. Elde edilen salatalık suyunu cildinize uygulayın. Kuruduktan sonra soğuk su ile durulayın bu işlemi günde bir defa uygulamalısınız.

loading...


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ