Cilt Bakımı

Zayıflama Çayları

Zayıflama Çayları

Zayıflama çayları, vücudunuza hızlı bir şekilde kilo atılmasını sağlayan en önemli diyete yardımcı yoldur. Ancak şunu bilmenizde fayda vardır. Zayıflama çayları hiçbir zaman tek başına etkili bir yol değildir. Zayıflama çaylarının en büyük özelliği metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur. Bu çaylar arasında en etkili ve yararlı olanı yeşil çaylardır.

Zayıflama Çayları

Yeşil Çay : Yeşil çaylar metabolizmanızı hızlandırarak, vücudunuzdaki yağların yakılmasını sağlar. Bayanlar vücuttaki zararlı maddeleri dışarı atmak için genellikle yeşil çay kullanırlar. Yeşil çay aynı zamanda vücudunuzdaki organlara da yararı vardır. Ancak yeşil çay çok içilmemelidir. Fazla yeşil çay tüketirseniz zararları da olacaktır. Özellikle hamile olan bayanlarda sakıncalıdır. Günde 2 bardak kullanırsanız zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Dediğimiz gibi 2 bardak aşımında yeşil çayın zararlarını görürsünüz.

Zencefilli Çay : Zencefilli çay kullanmanın amacı vücudunuzdaki yağ oranını azaltmak için kullanılır. Zencefilli çay vücudunuzun metabolizmasını hızlandırır ve vücudunuzda bulunan fazla yağ oranını dışarı atar. Zencefilli çayın da yeşil çay gibi fazla kullanıldığında zararları olur. Özellikle tansiyon hastaları, hamile bayanlar, kolestrol sahibi kişilerin dikkat etmesi gerekiyor. Gün içerisinde 1-2 bardak dışında zencefilli çayı tüketmemeye dikkat edin.

Kekik Çayı : Kekik çayı doğanın en büyük mucizelerinden bir tanesidir. Bağırsakların çalışmasını ve yağ oranını dengeler. Ancak kekik çayı kullanabilmeniz için yaş, kilo veya çeşitli hastalıkları olanlara sorun çıkarabilir. Çünkü ağır bir çay türüdür. Günde en fazla 1-2 bardak tüketilmelidir.

Her Zayıflama Çayı Alınır mı?

Bildiğiniz gibi neredeyse her köşe başında bu zayıflama çayları satılıyor. Hatta bu zayıflama çaylarını hepsi bir yerde paketler halinde satıyorlar. Ancak bu çayları her yerden almamaya özen gösterin. Hatta zayıflama çayları her bünyeye iyi gelmiyor. Her vücut kendine özgü tepkime sağlar. Kimine zayıflama çayları iyi gelir kimine kötü gelir. Bu nedenle şeker hastaları bu çayları tüketirken dikkat etmelidir. Kısacası deneme yanılma yöntemi ile vücudunuzun tepkisini ölçmeniz gerekmektedir.

Zayıflama Çayları

Zayıflama Çayları Nasıl Tüketilmelidir?

  • Zayıflama çaylarının etkisini arttırmak istiyorsanız, içerisine limon ilave edin. Limonda bildiğiniz gibi yağ yakıcı maddeler bulunur. Mümkünse limonu yemeyin. Sadece çayınızın içine sıkın. Ancak limon aynı zamanda düşük tansiyon hastalarına iyi gelmez. Fazla limon tüketmeniz tansiyonunuzu iyicene düşürür.
  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı zayıflama çayı her bünyeye iyi gelmez. Eğer halsizlik veya kendinizi kötü hissettiğinizde zayıflama çayını kesmeniz gerekmektedir.
  • Tarçın kilo vermenizi kolaylaştırır. Bu nedenle zayıflama çayının içine tarçın koyabilirsiniz. Hatta bazı bayanlar gün içerisinde içtikleri çayların içerisine formda kalmak için çubuk tarçın koyarlar.
  • Şekerden uzak durun. Hatta zayıflama çaylarının içinde şekerli hiç bir katkı maddesi kullanmamaya özen gösterin. Şeker vücutta yağ yapar bu nedenle verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız. Şekerden uzak durun bizden söylemesi.
  • Çok fazla tüketilmemelidir. En fazla 2 bardak olmak üzere uzun vadeli kullanıldığında ciddi zayıflama olduğunu gösterecektir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ