Cilt Bakımı

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi

Diş eti çekilmesine bitkisel tedavi yapmak mümkündür. Diş eti çekilmeden önce belli başlı rahatsızlık verir. Diş eti kanaması, diş etlerinin beyazlaşması ve hafif ağrılı bir süreç ile kendini belli eder.

Diş eti çekilmesi başladıktan sonra diş etleri sanki dişlerden ayrılacakmış gibi yukarıya veya aşağıya doğru çekilmeye başlar. Bununla beraber diş etleri arasında bakteri oluşumu fazlalaşır ve diş eti dokularına zarar verir.

Diş Eti Çekilmesi Neden Olur?

Diş eti çekilmesinin bir çok nedeni vardır. Dengesiz beslenme, hormon dengesizlikleri, dişlere iyi bakamama, diş taşlarını temizlememek gibi bir sürü neden sayılabilir. Eğer diş etleri çekilmeye başladığında farkına varmadıysanız veya umursamadıysanız diş eti çekilmesi ilerlemiş bile olabilir.

Diş eti çekilmesine bitkisel tedavi olarak adlandırdığımız bir çok yöntem vardır. Bu bitkisel yöntemler ile diş eti çekilmesi tedavisi yapabilir ve diş etlerinizi koruyabilirsiniz. Şimdi diş eti çekilmesine bitkisel tedavi yöntemlerini sizlerle paylaşalım.

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi (Yeşil Çay)

Antioksidan bakımından oldukça zengin olan yeşil çay, sağlıklı bir iksir olarak anılır. Diş eti çekilmesi başlangıç aşamasında ise yeşil çay diş eti çekilmesini durdurur ve tedavi eder. Aynı zamanda yeşil çay diş etlerini tedavi de eder. Çekilen diş etlerini tekrar eski haline döndürmeye ve onarmaya çalışır.

Yeşil Çay

Diş eti çekilmesine bitkisel tedavi yapan yeşil çay, diş eti iltihabına karşı çözümdür. Bunun yanı sıra ağızdaki bakterileri yok eder ve diş etlerini güçlendirir.

Susam Yağı

Diş eti çekilmesine bitkisel tedavi yöntemleri arasında susam yağı da vardır. Susam yağı, diş eti çekilmesinde gargara yöntemi ile yapılır. Hatta susam yağının biraz ısıtarak gargara yapıldığında çok daha iyi etki ettiği söylenir.

Susam Yağı

Susam yağı ısıtıldığında diş etleri tarafından daha iyi bir emilim sağlar. Susam yağı diş etlerine koruyucu bir kaplama gibi bir etki yaratır ve diş eti çekilmesini, diş çürümesini engeller. Susam yağını bir çok marketten veya aktarlardan satın alabilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe, anti-bakteriyel bir maddedir. Aloe vera jelleri veya aloe vera diş macunları bulabilirseniz çok daha iyi olacaktır. Aloe vera ile sabahları gargara yapabilir veya yemeklerden sonra diş macunu kullanarak diş etlerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Aloe-vera

Aloe vera, hasara uğramış dişlerin tedavisinde ve diş enfeksiyonlarının iyileşmesine son derece yardımcı olan bir bitkidir.

Hindistancevizi Yağı

Doğada bulunan ve anti-mikrobiyal bir yağ olan Hindistan cevizi yağı, çekilmiş diş etlerinin tedavisine büyük bir çözümdür. Özellikle organik Hindistan cevizi yağı bulabilirseniz çok daha şanslısınız demektir.

Hindistan Cevizi Yağı

Diş eti hastalıklarının bir çoğuna iyi gelen bu bitkisel yap ağızdaki mikropları ve bakterileri yok eder. Ayn zamanda diş çürümesine yol açan çürükler deki mikropları öldürür. Hindistan cevizi ile diş eti çekilmesini bildiğimiz diş fırçalama yöntemi ile tedavi edebilirsiniz. Yağın içerisine diş fırçasını batırın ve dişlerinizi özellikle diş etlerinizi fırçalamanız yeterli olacaktır.

Mür ile Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Reçine ağaçlarından elde edilen mür, diş etli çekilmesini durduran ve diş eti çekilmesini tedavi eden bir bitkidir. Mür, diş etlerini güçlendiren bir formül içermektedir.

Mür

Mür bir çok çeşit eylem ile çekilen diş etlerine uygulanmaktadır. Eğer mür içeren diş macunu bulabilirseniz veya mür tozu yada mür suyu ile gargara yaparak diş etlerine uygulama yapabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Diş eti çekilmesine bitkisel tedavi yöntemlerinden biriside çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı çekilen diş etlerinin kuvvetlenmesini ve kök hasarını kurutur. İncelen diş etinin kanamasını engeller ve diş etlerini güçlendirir.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, diş eti çekilmesinde güçlü bir yağdır. Ağızdaki bakterileri yok eder ve diş aralarında biriken plak birikimini yok eder.

Diş Eti Çekilmesi Nedir? Nasıl Olur?

Diş eti çekilmesi, diş etlerinin dişlerden çekilmesi ile oluşan bir diş eti hastalığıdır. Diş eti çekilmesi ilerledikçe tedavisi de bir o kadar zorlaşmaktadır. Aşağıdaki resimde diş eti çekilmesinin nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Diş eti çekilmesi

Diş eti çekilmesine bitkisel tedavi uygulayan birisinin bu bitkisel tedaviden sonra diş etlerine meydana gelen değişim aşağıdaki gibidir.

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ