Cilt Bakımı

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Arap Kızı Kremi geleneksel olarak kullanılmış ve son dönemde cilde olan faydaları sebebi ile yeniden gündemde olan cildi sıkılaştıran ve lekeler ile savaşmaya yardımcı bir krem olarak piyasada bulunuyor. Arap Kızı Kremi İçeriğinde gliserin, gliserol, B ve E vitaminleri bulunuyor. Kremin menşeinin ise Arabistan olduğu ve buraya özgü bir karışımdan yapıldığı biliniyor.  Bitkisel içeriği sebebi ile de kremin herhangi bir yan etkisi gözlenmemiş. Krem gül ve vanilya aromalı olarak beyaz ve pembe renklerde satılıyor.

Arap Kızı Kremi Cilde Nasıl İyi Geliyor?

Bu krem kılcal damarlar üzerinde etki ediyor. Yani kremi yüzünüze sürdüğünüz zaman bu bölgede bulunan kılcal damarları uyararak cildin daha kısa bir süre içinde yenilenmesini sağlıyor. Bu sayede daha parlak ve daha beyaz bir cilde kavuşmak da mümkün oluyor. Krem kullanırken sabah ve akşam cilt temizliğine özen gösterilmesi gerekiyor. Ayrıca sigara gibi cildi kötü etkileyen alışkanları bırakmak da kremin daha etkili olmasına sebep oluyor. Arap Kızı Kremi nasıl kullanılır? Sorusunun cevabı ile pek çok insan istemediği cilt lekelerinden kurtuluyor.

Arap Kızı Kreminin Faydaları Nelerdir?

Arap kızı kremi faydaları cilt üzerinde olumlu etkileri ile biliyor. Bu kremin düzenli kullanımından sonra yüz bölgesindeki ölü deri kısa bir süre içinde yenileniyor. Yenilenen cilt dokusu da daha parlak ve aydınlık bir görünüme kavuşmanıza neden oluyor. Yenilenen cilt yüzeyine yardımcı olduğu bilinen Arap kızı kremini düzenli bir şekilde uygulayarak istenilen sonuç alınabilir. Sadece cilt değil aynı zamanda hemoroide de iyi geldiği biliniyor. Kremin faydaları düzenli kullanım şartı ile bir hafta sonrasında başlıyor. Özellikle güneş lekesi gibi kararmış bölgelerde gözle görülür açılmaya sebep olan kremin diğer lekeler ile de savaştığı biliniyor. Kullanım içim günde bir kere yeterli oluyor.

Arap Kızı Kremi Siyah Noktalara İyi Geliyor mu?

Arap kızı kremi siyah noktalar için düzenli kullanıldığından olumlu etkileri görülüyor. Cildin altında ve gözeneklerde biriken günün getirdiği kir ve yağlara karşı kullanılan bu krem sayesinde gözeneklerin içinde birikme ile oluşan siyah nokta problemi olanlar düzenli kullanımda bu sorunlarının azaldığını görüyorlar.

Arap Kızı Kremi Lekelere İyi Geliyor mu?

Arap kızı kreminin kılcal damarlar üzerindeki, dışardan ve olumlu etkisi sayesinde ölü deri atıldığından yüzünüzdeki lekeli bölgelerin de bu kremin düzenli kullanımı ile pürüzsüz ve daha beyaz olması da sağlanıyor. Lekelere her gün bir defa düzenli kullanım öneriliyor. Arap Kızı kreminin çillere de iyi geldiği biliniyor. Çiller için de günde bir kere kullanılması öneriliyor. Bu krem ile güneşe çıkılabiliyor ancak lekeler için gece yatmadan uygulamak ve sabah kalkıldığında da temizlemek daha çok tavsiye ediliyor.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu krem her gün en az bir en fazla 3 defa olmak üzere sorunlu bölgeye özellikle gece yatmadan önce sürülmelidir. Sabah kalkıldığında krem yıkanmalı ve normal yüz temizliği rutini yapılmalıdır. Kremin doğal yapısı sebebi ile herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Arap kızı kremi kullanım sırasında cilt için gerekli olan iyi beslenme ve spor da yapıldığı takdirde kremin etkileri daha çok ve çabuk hissedilebilir. Cilde iyi gelen yiyecekler ve Arap kızı kremi yanında güneşten koruyucu bir krem de kullanılması tavsiye ediliyor. Arap kızı kremi ile geçen güneş lekelerinin tekrarlanmaması için bu rutin öneriliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ