Cilt Bakımı

Balık Yağının Faydaları

Balık Yağının Faydaları

Balık yağının faydaları, öncelikli olarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, pıhtılaşmayı önler, kolestrolün yükselmesini, iltihaplı hastalıkların oluşumlarını engeller. Aynı zamanda zekaya iyi gelir.

Genel olarak uskumru, ton balığı, somon, kefal, lüfer, alabalık gibi bir çok balık türlerini düzenli olarak yiyen veya bu balıklardan alınan yağlar ile üretilen “balık yağı kapsülü” veya “balık yağı şurubu” olarak alınabilir. Bu balıklardan elde edilen yağın 3,5 gramında 1 gram omega 3 asidi vardır.

Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Balık Yağı - Fish Oil

Balık Yağı, pek çok sağlık koşulu için kullanılmaktadır. Hastalıkların tedavisinde veya tedavi esnasında vücuda yardımcı olması için halk arasında yaygın olarak kullanılan bir beslenme desteğidir.

Ancak başlıca kullanıldığı alan yüksek kolesterole sahip olanların kolesterol seviyesini düşürmek için ve küçük çocuklarda kemik geliştirilmesi için kullanılır. Aynı zamanda damarları koruyan , kalp krizi riskini azaltan, inme riskini azaltan bir işlevi de vardır.

Balık Yağının Diğer Faydaları

Beyin : Düzenli olarak balık yemenin veya balık yağı kullanmanın beyin fonksiyonları için çok olumlu etkileri olduğunu biliyoruz. Balık yağı, depresyon, dikkat eksikliği, hiper aktif bozukluk, alzheimer ve beyin ile alakalı bir çok hastalık için balık yağının faydalarından yararlanılır. Tabi balık yağını bu hastalıklar başlamadan kullanmak daha yararlıdır.

Tansiyon : Uzmanlar balık yağının yüksek tansiyon hastalarına ilaç kullanmadan doğal yollarla tansiyonları düşürmelerini isterler.

Gebelik : Omega 3 yağ asitleri özellikle hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde bebeğin beyin gelişimi , göz ve sinir sisteminin gelişiminde çok önemli fonksiyonları barındırır.

Diyabetik : Diyabet hastalıklarında omega 3 asitleri kan şekerini dengeleyerek , insülin direncini arttırır. Omega 3 özellikle diyabet ve obezite sorunları bulunan kişilerin tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir.

Balık Yağı Hangi Gıdalarda Bulunur?

Balık yağı deniz ürünleri ve yağlı balıklarda bulunur. Bunlara örnek verecek olursak , sardalya , hamsi , ton balığı , somon balığında bol miktarda bulunmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken eğer besin takviyesi olarak balık yağı kullanmak istiyorsanız, alacağınızın ürünlerin üzerinde mutlaka ama mutlaka IFOS denetimine tabi olduğu belirtilmişse kullanın. Alacağınız besin takviyeleri , Uluslar arası balık yağı standartlarına uygun olması durumunda gönül rahatlığı ile tüketebilir ve kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ