Boyun Kırışıklıkları için Maske

Boyun Kırışıklıkları için Maske

 

Ciltte zaman ile boyun kırışıklıkları meydana gelmektedir. Vücutta bir kusur olmasa da boyundaki kırışıklıklar yaşı ele verebilmektedir. Boyun kırışıklıkları maskeleri ile kırışıklığı az da olsa önleseniz bile genç halinize geri dönemeyeceksinizdir.

Cilt kırışacağı zaman hücrelerin eskisi gibi yeniden aktif olmamasıyla cilt esnekliğini kaybetmektedir. Kırışıklar da zaman ile başlamaktadır. Sürekli hareket halinde olan bölgeler, mimiklerin kullanıldığı yerler diğer bölgelerden daha çabuk kırışabilmektedir. Alın, göz kenarları, ağız kenarları en erken kırışmaya başlayan bölgelerdir.

Boyun Kırışıkları için Bitkisel Maskeler

Bitkisel maskeler cilt kırışıklıklarını geçirmede en büyük etken doğal nemlendiricilerdir. Cilt tipi kuru ise, muz  en doğal nemlendiricidir. Muz ile maska yaparak cildinizin yaşlanmasını geç de olsa önleyecektir.

Muz Maskesi Tarifi

1 Adet Küçük Boy Muz

1 Tatlı Kaşığı Gül suyu

Hazırlanışı

Muzu iyice ezerek üzerine gül suyunu ilave edin. Boyun kısmındaki kırışık olan yere sürün ve yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Öneriler

Cilt kırışıklarına sadece maske yeterli olmayabilmektedir. Beslenme alışkanlıkları düzenlenmesi en büyük katkıyı sağlamaktadır. Dışarıda yemek yerine evde kendi yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Öğünlerde mutlaka meyve tüketmelisiniz.

Boyun kırışıklarında en önemli şey ise sudur. Sağlık bakımı ile ilgili olan yazıların içerisinde suyu her zaman görebilirsiniz. Cildin nemlendirilmesi için günlük olarak 8 bardak su içmeniz gerekmektedir.

Cildiniz çok kuru olursa pullanmalar meydana gelir. Zaman içerisinde de kırışıklıklar başlamaktadır. Düzenli olarak boyun ve vücudun diğer kısımlarına nemlendiriciler kullanmalısınız. Güneş kremlerini yazın kullandığımız zamanlar dışında kış zamanlarında da güneş olduğu vakit güneş kremi kullanabilirsiniz. UV ışınları cildinize zarar verdiğinden kırışmalara da neden olabilmektedir.

Patates Maskesi

Haşlanmış 1 adet patates

Yumurta Sarısı

1 Çay Kaşığı Bal

1 Çay Kaşığı Kayısı Yağı

1 Adet Gazla Bez

Haşlanmış olan patatesi iyice ezin ve püre haline getirin. Diğer malzemeleri de içine karıştırıp krem kıvamına gelmesini sağlamalısınız. Hazırladığınız maskeyi de boyun ve dekolte bölgenize masaj yapar gibi sürün. Sürme işleminden sonra gazlı bezle yarım saat bekletin ve soğuk su ile durulayın.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.