Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun ameliyatı ile beraber burnundan memnun olmayan kişiler, rahatlıkla yeni, güzel ve istedikleri şekle göre burnunu yaptırabilmektedirler. Böylelikle kişilerin özgüven sorunu olmadan hem sosyal hayatında hem de iş hayatında mutlu ve sağlıklı olurlar. İstediğiniz buruna sahip olabilmeniz için doktorunuz ile çok iyi bir iletiş içinde olmasınız.

Burun ameliyatı olmayı düşünüyorsanız eğer, burun ameliyatı öncesi ve sonrası hakkında bilgileri sahip olmalısınız. Neler yapmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz bunları araştırarak bilgi sahibi olmalısınız.Ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayın, ameliyattan önce 3 gün alkol ve alkollü içeceklere ara verin ayrıca bitkisel içecekleri de tüketmemelisiniz, ameliyattan 6 saat sonrasında sıvı gıda alabilirsiniz. Bir gün sonrasında ise eğer her hangi bir bulantı, kusma gibi bir durum olmadıysa normal beslenmeye geçebilirsiniz.İyileşme sürecinin hızlı bir şekilde olmasını istiyorsanız ameliyattan önce 1 hafta ve ameliyat sonrasında 15 gün sigara içmeyin. Ameliyat öncesi rutin kullandığınız ilaçlarınızı doktorunuza gösterin. Burun ameliyatında sonra burun içerisinde solüsyonların yıkanması ve gece kreminin kullanılması nefes almanızı rahatlatacaktır.Ameliyat sonrasında başınızı öne eğmemeye özen gösterin. Aksi takdir de ödemi arttırır. İlk 3 gün başınızı dik tutarak yatın. Ödemin iyileşmesi daha hızlı olacaktır.

Ameliyat sonrasında oluşan morluklar içinse 1 ila 2 gün soğuk uygulama yapılabilmektedir. Soğuk uygulama morluk ve ödem oluşumuna engel olacaktır. Morluk oluşan bölgeleri de mutlaka güneşten korumalısınız.Ameliyattan sonra duş almanız da sakınca yoktur fakat şiddetli su gelmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Tampon uygulamaların da ameliyatlar da 24 saat sonra tamponlar çıkarılmaktadır. Oluşabilecek sızlamalar ise beklenen bir durumdur. Ameliyat sonrası 7.gün, 3. hafta, 1.5 ay, 3 ay, 6.ay ve 1 senesinde yapılacak olan kontrolleri ihmal etmemelisiniz. 7. gün gittiğiniz de dikişleriniz alınacak.Ameliyat sonrasında 6 hafta takmanız önerilmez. Kemik kaynaması kıkırdak iyileşmesinde il 1 ay aktif ve hızlı olduğundan travmalardan uzak durulmalı. Burun ameliyatları sonrasında burnundan memnun olmayanlar için revizyon işlemi 1 sene kadar sonra yapılmalıdır. İyileşme süreci ancak 6 ay ve 1 sene gibi bir süreden sonra tamamlanmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.