Menü x

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?
4 Eylül 2014
2247
0

Cilt Lekeleri

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Yazı: sadmin 4 Eylül 2014

Vücudumuzda özellikle de burun üzerinde çıkan siyah noktalardan kurtulmak artık çok kolay olacak. Hemde evde yapacağınız bazı doğal teknikler sayesinde burnunuzdaki siyah noktalardan eser kalmayacak.

Burunda Siyah Noktalar

Siyah noktalar nasıl geçer?

  • Öncelikle siyah noktaların bulunduğu yeri sabun veya temizleyici maddeler yardımıyla güzelce temizleyelim
  • Temizlediğiniz siyah nokta bölgesine yaklaşık olarak 10 dakika boyunca yumuşatıcı krem ile masaj yaparak ovun.
  • Bir tencereye yarım litre civarında su ve içerisine papatya, nane veya ıhlamur koyarak 20 dakika boyunca kaynatıyoruz.
  • Temiz bir havluyu kaynattığınız suyun içerisine basın. Ardından havluyu nemli bırakacak şekilde alın ve yüzünüzü yakmayacak sıcaklığa geldiğinde cildinize örtün. Suratınız, burnunuz veya siyah noktalar neredeyse…
  • Havlu soğuduğunda bu işlemi 4-5 kez tekrarlamamız gerekiyor.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra artık suratınızdaki veya burnunuzdaki siyah noktalar dışarıya başlayacaktır. Siyah noktaları bir iğne veya eliniz ile sıkarak çıkartabilirsiniz. Siyah noktaları dışarı çıkardıktan sonra yüzümüze bir maske uygulamamız gerekiyor ki bir daha siyah nokta çıkmasın. En azından uzun bir süre çıkmayacak. Uzun bir süre dememizin nedeni bazı ciltlerde siyah noktalar yapısal olarak hızlı çıkar veya tekrarlama sık görülür.

Siyah noktalar için maske

Malzemeler

  • 1 avuç kuru badem

Hazırlanışı 

1 avuç kuru bademi sarımsak dövücü (havanda) iyicene dövün ve bademin yağını bir tülbent veya ince delikleri olan süzgeç ile süzün. Geriye kalan badem posasını sıcak olan bir yerde bekletin. Güneş gören bir yerde olması daha iyi olacaktır. İyicene kurumuş olan badem posasını biraz sulandırarak cildinizde siyah noktaların bulunduğu yerlere sürün. Siyah noktalar için maske yaklaşık yarım saat cildinizde kalsın. Ardından yüzünüzü sabunlu su ile temizleyerek nemlendirici bir krem sürün.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.