Cilt Bakımı

Çatlak Kremleri

Çatlak Kremleri

Ciltte oluşan çatlaklar rahatsız edici bir görünüm vermektedir. Kadınların çoğu bu görüntüden hoşlanmaz ve birden fazla yol denemektedirler. Sizde çatlaklarınızdan şikayetçi iseniz doğal yollar ile ya da krem ile tedavi yaparak çatlakları küçültebilirsiniz ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Lierac

Hamilelik dönemlerinde oluşan çatlakların giderilmesinde oldukça etkili bir krem olarak bilinmektedir. Doktorunuza danışarak doğum zamanına kadar oluşabilecek çatlakları önlemek adına kullanabilirsiniz. Kremin daha çok gebelikte 3. ayından itibaren kullanılması önerilmektedir. Rahatsız edici bir kokusu yoktur ve emilimi de son derece de kolaydır. Kremi kullanan kişiler genel olarak işe yaradığını söylemektedirler.

Contractubex

Daha çok yara izlerini kapatmak ile bilinen krem genel olarak uzmanlar tarafından yaralanma yanma gibi izlerin kapanması için tavsiye edilir ve en etkili iz kapatma ilaçlarından biridir. Çatlaklar için kullanıldığında da etkili sonuçlar göstermektedir. İlacın soyucu ve tamir edici özelliği ile çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Babe Çatlak Kremi

Babe çatlak kremi için enteresan bir krem olduğu söylenmektedir. Kullananların çoğu 1 ay gibi kısa bir süre de oldukça etkili sonuçlar aldığını söylemektedir. Fakat bir kısım da kullandıktan sonra hiç bir değişiklik hissetmediklerini söylemektedirler. Ama yine de etkili olduğu söylenenlerin sayısı az olmadığından uzmanınızın tavsiyesi ile de kullanıp sonuçları kendiniz görebilirsiniz.

Bepanthol

İsmi sıkça duyulan bir krem olduğunu eminiz ama belki çatlakları geçirmek için kullanıldığını bilmiyorsunuz. Bepanthol de çatlaklar için cildi iyileştirici özelliği ile etkisini göstermektedir. Derin çatlaklarda çok etkili olmasa bile yüzeysel çatlaklar için uygun fiyatı ve bilinen bir krem olması açısından fazlasıyla avantajlıdır. Çok sayıda kullanım alanı olduğundan çoğu ecza dolabında da bulunmaktadır. Güvenle kullanabileceğiniz bir kremdir.

Madecassol

Madecassol kreminin etkin maddesini içeren Gotu kola maddesi cilt dokusunun daha hızlı onarılmasını ve iyileşmesini sağladığından yanık izleri ve çatlak izlerinde de kullanılabilmektedir. Yağlı bir krem olmadığı için sürdükten sonra yıkanmasına gerek yoktur. Özellikler bu kremi uzun süre kullanan kişiler olumlu sonuç aldıklarını dile getiriyorlar. Kısa kullanımlar da sonuç alan kişiler bulunmamaktadır. Kullanmadan önce çatlak olan bölgenizi kese yaparak temizlemeniz etkiyi daha iyi arttıracaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ