Contractubex Jel

13.07.2020
246
Contractubex Jel

Contractubex jel vücutta oluşan yaraların yok edilmesi için kullanılan bir kremdir. Contractubex krem kaza sonucu oluşan yaza izleri, dikiş izi, yanık izleri, sivilce ve ameliyat izleri başta olmak üzere bütün izlerin yok edilmesinde çok etkili bir kremdir. Contractubex krem kullananların memnun kaldığı etkisi kanıtlanmış bir kremdir.

Kurumuş ve kabuk tutmuş eski yaraları bile iyileştiren contractubex krem sorunlu bölgede hücrelerin tekrar canlandırılarak yara izinin iz bırakmadan kapanması sağlamaktadır. Sizlere bu yazımızda contractubex jel nedir, contractubex jel ne işe yarar, contractubex jen ne işe yarar ve nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Contractubex Jel Nedir

Contractubex deri yüzeyinde bulunan yara izlerinin yok edilmesinde kullanılan bir kremdir. Reçete ile satılan bu krem şu an bilenen en etkili kremlerin başında gelmektedir. Contractubex krem içerisinde bulunan Extractum Cepea, Heparin ve Allantoin adlı maddeler kurumuş, kabuk tutmuş izlerin bile kapanması sağlayan etkili bileşenlerdir. Yıllar önce kaza sonucu oluşmuş yara izlerin yada ameliyat sonra oluşan dikiş izlerinin kapanması için ilk olarak bu bölgede bulunan ölü hücreleri canlandıran bu krem yara izinin yok olması sağlamaktadır. Unutulmaması gereken husus ise yara izi ne kadar eski ise yara izinin yok olması uzun sürecektir.

Contractubex Krem Ne İşe Yarar

Contractubex krem kullanım alanları her hangi bir sebepten dolayı oluşan izlerin yok edilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle vücudumuzun görünün bölgelerinde estetiği bozan yara izi, sivilce izi, ameliyat izleri, dikiş izleri başta olmak üzere bütün deri hasarlarının iyileşmesinde kullanılmaktadır. Contractubex krem kullanım alanları neye iyi gelir sorusuna cevap vermek gerekirse;

Contractubex Krem Nerelerde Kullanılır

  • Kaza sonucu oluşan yara izleri
  • Ameliyat sonrası oluşan izlerde
  • Sezaryan ile doğumdan sonra kalan izler
  • Contractubex krem sivilce izlerinin yok edilmesinde
  • Yanık
  • Contractubex krem cilt lekeleri için kullanılabilir
  • Doğum sonrası yada kilo değişimi sonrası oluşan çatlaklar
  • Çukur şeklinde yara izlerinde

Contractubex Krem Nasıl Kullanılır

Contractubex krem kullanım şekli aslında yaranın tazeliğine yada çok eski olmasına göre değişmektedir. Cilt yüzeyinde oluşan yara, yanık, sivilce yada ameliyat izlerinin yok olması için temiz cilde ince tabaka halinde sürülür. Contractubex krem sürüldükten sonra hafif masaj yapılarak deri tarafından emilmesi sağlanır. Aksi belirtilmedikçe günde 2 defa kullanmak yeterlidir. Yara izinin durumuna göre tedavisi süresi aylarca sürebilir. Eğer yara izi çok eski ise krem yaranın üzerinde ince tabaka halinde kalması gerekmektedir.

Kesinlikle yeni oluşan yara yada yanığın üzerine sürülmemelidir. En iyi sonuç için yaranın kapanmasından sonra tedaviye başlanmalıdır. Krem sürüldükten sonra ince tabaka kesinlikle yaranın üzerinde 1 gün boyunca kalmalıdır. asla tedaviye başladıktan sonra kremi düzenli kullanmaya özen göstermelisiniz.

Contractubex krem kullanmaya başladığınızda eğer kaşıntı oluşursa bu yan etki değil tam aksine kremin etkisini göstermeye başladığının işaretidir. Eğer kaşıntı çok rahatsız ediyorsa kesinlikle kaşımayın bunun yerine avuç içinizle ovalayın.

Contractubex Krem Yan Etkileri

Contractubex krem kullananları memnun eden sonuçlar veren bir krem olması sebebi ile tercih edilmektedir. Yara izi, ameliyat izi, dikişi izi olsun bütün yaraları iyileştiren bu krem bazı yan etkileri sahiptir. Genelde yan etkiler kremin içeriğinde oluşan bileşenlere karşı alerjisi olanlarda ve aşırı dozda kullananlarda daha sık görülür.

En sık görülen yan etkisi sürüldüğü bölgede hassasiyet ve aşırı duyarlılıktır. Ayrıca yüzde, ağızda, dudakta, dilde ve
boğazda şişme, nefes darlığı, kaşıntı, ürtiker, ateş görülebilir. Kaşıntı, kızarıklık, damarların genişleyerek ciltte görünür hale gelmesi,  Ciltte renk koyulaşması, ciltte çukur şeklinde boşluklar, Kurdeşen (ürtiker), cilt tahrişi, içi cerahat dolu deri kabartıları, ciltte yangı, ciltte yanma, şişme, uygulama yerinde ağrı hissi, ciltte gerginlik hissi, içi cerahat dolu deri kabartıları nedeniyle kızarıklık.

Contractubex kullanırken dikkat edilecek hususlar

Çok etkili bir krem olan contractubex asla açık yaranın, dikiş atılmış yaranın üzerine sürülmemelidir. Yara izin kabuk bağladıktan sonra iyileşme sürecine girdikten sonra kullanılmalıdır. Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanıldığın 3 ile 6 ay içerisinde kesin sonuç almanız mümkün.

Contractubex yüze bölgesindeki yara izleri için kullanılacaksa kesinlikle bir doktora danışarak kullanmakta fayda vardır. Asla günde 2 defadan fazla kullanılmamalıdır, fazla sürmek günde 4 yada 5 defa sürmek yarardan çok ciddi sorunlara neden olabilir. Yara izi çok eski ise kremi gece sürüp bir bezle kapatarak sabaha kadar bekletmek çok etkili olacaktır.

Parabenlere karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız.

Contractubex krem sivilce izlerinde nasıl kullanılır

Ergenlik dönemi ile beraber hayatımıza girin sivilceler geride sivilce izleri bırakırlar eğer yüzünüzde sivilce izleri varsa contractubex krem bu izleri geçirmek için en etkili kremdir. Sivilce izlerini yok eden en etkili krem olarak contractubex krem dersek herhalde yanılmış olmayız. Sivilce izlerini yok etmek için contractubex krem yüze sürüldüğünde düzenli olarak kullanarak sivilce izleri özellikle çukurlaşan sivilce izlerinde kurtulursunuz.

Contractubez krem yara izlerinde nasıl kullanılır

Yara izi ne kadar eski ise kullanım şekli ve süresi buna bağlı olarak uzayacaktır. Kabuk tutmuş, sert ve eski yara izini geçirmek için yara izinin olduğu bölgeye contractubex jel sürülür ve ince tabaka halinde yara izinin üzerinde bırakılır. Bu şekilde her gece sürülür ve sabaha kadar bekletilir, temiz bir bez ile örtün ve sabahta ılık su ile durulayın. Kesin sonuç almak için her akşam bu yöntemi sonuç alana kadar uygulayabilirsiniz.

Contractubex lekelere iyi gelir mi

Contractubex jel sadece yara izlerini yok etmez cilt lekelerini yok etmek içinde kullanılabilir. Cilt lekelerinden kurtulmak için düzenli olarak bu kremi kullanarak kesin sonuç almanız mümkün. Contractubex sadece lekelere iyi gelmez aynı şekilde contractubex güneş lekelerine iyi gelen bir kremdir.

Contractubex Jel Hakkında Bütün Sorular

Sizlere contractubex krem hakkında bilinmeye ve cevabı merak edilen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım.

Contractubex kaşıntı yapar mı

Evde bu kremi kullanmaya başladıktan sonra büyük ihtimalle kaşıntı sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Kaşıntı aslında kremin etkisinin görülmeye başladığının işaretidir.  Kaşıntı çok rahatsız ederse eliniz ile ovalamanız yeterlidir.

Contractubex sigorta karşılıyormu

Contractubex sigorta karşılıyor mu sorusu genelde bu kremi kullanmayı düşünenlerin merak ettiği bir sorudur. Bu kremi doktorların reçete ile yazmasına karşın sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Contractubex sgk ödüyormu

Contractubex yanık için kullanılır mı

Contractubex krem yanık izi için kullanılabilir. En iyi yanı izini geçiren krem sorusuna contractubex krem olduğunu söyleyebilirsiniz. Contractubex yanık izine iyi gelir mi hakkında en çok yüzünde yanık olan ve bu sorundan kurtulmak isteyenler sıklıkla merak etmektedir. Evet bu krem yanık izine iyi gelen bir kremdir.

Contractubex yüze sürülürmü

Yara izi, dikiş izi yada ameliyat izi eğer yüzünüzde ise contractunex kremi yüze sürülebilir, kremi yüzünüze ince tabaka sürmeniz ve masaj yaparak yedirmeniz yeterlidir. Contractubex yüzde kullanımı hiç bir soruna neden olmaz ama çok nadirde olsa kaşıntı ve diğer yan etkiler görülebilir.

Contractubex sivilce çukuru

Yara izinde etkili olan bu krem sivilce izi yada sivilce çukurlarını geçirmek için kullanabilir.

Contractubex sivilce izi için kullananlar

Contractubex sivilce izi için kullanalar bu kremin sivilce izlerini etkili bir biçimde geçirdiklerini söylemişlerdir. Yüzünüzde bulunan sivilce izlerinde kurtulmak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Contractubex hangi doktor yazar

Contractubex kremi hangi doktor yazar sorusunu genelde bu kremi kullanmak ve kesin sonuç almak isteyenlerin sıklıkla sorduğu bir sorudur. Contractubex kremi cildiye bölümüne giderek yazdırabilirsiniz. Genelde sorulan diğer sorulardan biride Contractubex aile hekimi yazabilir mi sorusudur, maalesef bu kremi aile hekimi yazmamaktadır.

Contractubex jel muadili

Eğer bu kremi alamadıysanız conractunec muadili bir krem almak isteyebilirsiniz. Ama bilmeniz gereken bir husus ise en iyi yara izi kremi olarak sizlere bu kremi önerebilirim.

Contractubex hamilelikte kullanılırmı

Contractubex jel hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmez. Eğer bu kremi kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle bu durumu doktorunuzla konuşmalısınız.

Contractubex sürdükten sonra yıkanır mı

Contractubex sürdükten sonra yıkanmamalıdır özellikle yara izi çok eski ise bırakın yıkamayı daha iyi etki göstermesi için ince tabaka halinde yara izinin üzerinde bekletilmelidir.

Contractubex jel emzirirken kullanımı

Contractubex içeriğinde bulunan etken maddeler anne sütüne geçme riskine karşı bu dönemde kullanılması tavsiye edilmez.

Contractubex ameliyattan ne kadar sonra kullanılır

Bu kremi ameliyat izi kabuk bağladığında ve yara izi oluşmaya başladığında kullanılmamalıdır. Yeni ameliyat yarası üzerine asla bu kremi sürmeyin.

Contraxtubex Kullananların Yorumları

Contractubex kullananların yorumları genelde bu kremin çok etkili ve olumlu olduğu yönündedir. Genelde 6 içerisinde kesin sonuç veren bu kremi çok azda olsa etkili olmadığı yönünde yorumlarda almıştır. Contractubex kullananlar yara izini tam kapatmadığını ama gözle görülür şekilde azaltığını söylemiştir. Tırnak izi, kesiklerde etkisini gören pek çok kişi kesinlikle tavsiye etmektedir. Contractubex kullanan pek çok kişi yara izinin geçmesi için uzun süre düzenli kullanılması gerektiği söylemiştir.

Contractubex Jel Prospektüs

Contractubex jel size reçete edildiğinde kesinlikle kremi hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdını okuyarak ulaşabilirsiniz. Asla tavsiye üzerine bu kremi kullanmayın. Kremi kullanmayı düşünüyorsanız bir doktora danışmalısınız.

Contractubex Krem Fiyatı

Contraxtubex krem fiyatı reçete ile satılmadığından fiyatı değişiklik gösterebilir. Eczanelerde bu kremi almanız mümkün.

CONTRACTUBEX 120 gr jel Fiyatı
Etken Madde Allantoin + Ext. Capae + Heparin 89.79 TL
Geri Ödeme Kodu Geri Ödemede Değil 83.14 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 89.79 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Almanya ] 89.79 TL
Ruhsat Sahibi Firma Assos İlaç, Kimya, Gıda Ürünleri Üretim ve Tic. Ltd. Şti.

Sizlere bu yazımızda contractunex nedir, contractunex ne işe yarar, neye iyi gelir, nasıl kullanılır hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.