Desitin Pişik Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır,Pişiği Geçirir Mi ?

Desitin Pişik Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır,Pişiği Geçirir Mi ?

Desitin Krem Bebeklerde en çok yaşanan sorun pişik oluyor. Desitin Krem pişik sorununa çözüm olması için özel olarak formüle edilmiş olan kremlerden biridir. Dünya genelinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan krem, mevcut pişik problemini ortadan kaldırırken yeniden oluşmasını önlemeye yardımcı maddeler içeriyor. Bu anlamda annelerin bu kremden son derece memnun olduklarını belirtebiliriz.En iyi pişik kremi olarak gösterilen desitin kremi isterseniz daha detaylı inceleyelim.

Desitin Krem Nedir ?

Bebeklerin cildinde rahatlama sağlayan ve pişik sorununun giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda uyku sürecinde dahi yeni pişik oluşumunu önlemeye devam eden bir kremdir. Bebeklerde görülen pişik problemine pratik ve bir o kadar da hızlı çözüm olduğundan yeni doğan bebeklerde de kullanılabilir. Üründe % 40 oranında çinko oksit bulunuyor. Aynı zamanda E vitamini, mineral yağ, bal mumu ve distile su gibi cilt için faydalı içerikler de üründe mevcut. Bu açıdan Desitin Krem bebeklerin cildine bakım da yapabilen bir kremdir.

Desitin Krem Ne İşe Yarar ?

Pişik bebeklerde cildin aşırı tahrişine bağlı olarak meydana gelir. Desitin krem pişik nedeniyle tahriş olan cildi hızlı bir şekilde onarır. Bu sayede pişikten kaynaklı olan yanma, kaşıntı ve acıma hissini ortadan kaldırır. Cildin hasar gören üst yüzeyini hızla onararak bakım yapar. İdeal düzeyde cildi nemlendirdiği için pullanma gibi çeşitli sorunların meydana gelmesini önler. Ayrıca içerdiği E vitamini ile cildi besleyerek cildin ihtiyacı olan bakımı da sağlar.Pişik önleyici krem arayanlar için desitinin faydaları şunlardır ;

Desitin Krem Faydaları Nelerdir ?

*Ciltte meydana gelen pişik sorununu ortadan kaldırır.
*Pişik nedeniyle ciltte meydana gelen hasarı onarır ve hızlı bir iyileşme sağlar.
*Cildi yumuşatır ve çatlak oluşumunu önler.
*Bebeklerde yeniden pişik oluşmasını ya da ciltte tahriş meydana gelmesini önler.
*İçerdiği doğal balmumu ile cildi nemlendirir ve ciltte koruyucu bir tabaka oluşmasını sağlar.
*Ciltte hücre yenilenmesini hızlandırır. Bu sayede hızlı bir iyileşme sunarak bebeklerde pişiğin yarattığı huzursuzluğu ortadan kaldırır.

Tüm kremler gibi pişik kreminide düzenli olarak kullanmak gerekir.Düzenli kullanımlarda pişiğin çok daha hızlı geçtiğini görebilirsiniz.

Desitin Krem Nasıl Kullanılır ?

Bebeğin altını değiştirdikten sonra cildi temizlenmelidir. Tamamen temizlenerek kurulandıktan sonra ince bir tabaka halinde bebek bezinin temas ettiği tüm bölgelere Desitin Krem sürülür. Çok bastırmadan, dairesel hareketler ile kremin cilde tamamen yedirilmesi gerekir. Günde 2 ya da 3 defa kullanılması önerilir. Özellikle gece uykusundan önce kremin uygulanması, gece boyunca bebeklerin daha konforlu bir uyku süreci geçirmesini sağlar.

Desitin Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Destin kremin bilinen bir yan etkisi bulunmuyor. Ancak içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine karşı alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekiyor. Bu nedenle kremin kullanımından sonra beklenmedik bir durumla karşılaşılması halinde derhal kremin uygulandığı bölge bol su ile yıkanmalı ve bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Desitin Krem Kullananlar

Kremi kullananların herhangi bir şikayeti bulunmuyor. Özellikle pişik sorununu hızlı bir şekilde tedavi etmesi nedeniyle kullanan anneler bu kremi öneriyor. Kremin pişik problemine karşı gerçekten işe yaradığını belirtenlerin sayısı oldukça fazla.

Desitin krem buzdolabındamı saklanmalı ?

“Cevap”Hayır, oda sıcaklığında saklamanız gerekiyor. İdeal sıcaklık 25 ila 28 derece arasıdır.

Sıklıkla alt değişimi yapılan bebeklerde krem daha fazla sayıda kullanılabilir mi?

“Cevap”Önerilen 2 ila 3 defa kullanımıdır. Ancak daha sık kullanılmasında herhangi bir sakınca olmaz.

Desitin krem yatalak hastalarda oluşan pişiğe karşı kullanılabilir mi ?

“Cevap”Evet, yetişkinlerde de kullanılabilen bir kremdir. Yatalak hastalarda oluşan pişiğe karşı kullanılmasında hiçbir sakınca olmaz.

Desitin krem etkisini ne zaman gösterir ?

İlk kullanımdan itibaren pişiği tedavi etmeye başlar. Pişiğin tamamen yok olması için bir süre daha düzenli kullanmak gerekir.

Desitin Krem Fiyatı Nedir?

Desitin kremin (75 ml) satış fiyatı 19,90 TL’dir.

Pişik Sorunundan Kurtulmak İçin  Yapılması Gerekenler

Krem kullanmayan annelerimiz için son olarak pişik sorunuyla nasıl mücadele edebilirler onuda yazalım .

*Bebeğinizin altını doldurduğu veya sızıntı olduğu gibi hemen değiştirin.Dışkının içindeki asitin bebeğimizin hassas poposuna zarar vererek pişik yapmasını engelleyin.

*Bezi değiştirdikten sonra bebeğimizin hassas bölgesine nemli veya ıslak temiz havluyla silip temizleyin ve 10 dakika havalandıktan sonra yeni bezi takın.

*Bebeğimizi sıkan bezlerden uzak durun.

*Bebeğimizi sıkan giysilerden uzak durarak içinde hassas bölgenin hava almasını sağlayan giyecekleri tercih edin.

Uyarı ! Sitemizdeki tüm kremler ve içerikler gibi desitin pişik kremi yazımızda tamamen bilgi amaçlı yazılmış olup kesinlikle tavsiye öneri amacı gütmemektedir.Kremin kullanımı kişilerin sorumluluğu altındadır.Kremleri ve ilaçları doktor tavsiyesi olmadan kullanmak kötü sonuçlara neden olabilir.Kendi başınıza ilaç kullanımı yanlıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.