Doğal Anti-aging Tarifleri

Doğal Anti-aging Tarifleri

Kadınlar yıllar ilerledikçe yaşlanmayı tamamen durduramamaktadırlar. Fakat önemli olan mümkün oldukça yaşlanma sürecini ileriki zamanlara taşımaktır.

Anti-aging ile yaşlanma karşıtı kimyasallara sahip olan ürünlerden çok farklı türleri bulunmaktadır. Size uygun olduğunu düşünmediğiniz ürünü asla kullanmamalısınız.

Çizgiler ve Kırışıklar için Anti-aging

blank

Çizgileri ve kırışıkları azaltabilmek ve oluşumuna engel olabilmek için Hindistan ceviziyle doğal tedaviler ilk başta yer almaktadır. İçerisinde koruyucu olan konserve sütleri kullanmamalısınız. Anti-aging için taze Hindistan cevizini yaklaşık olarak 1 kap rendeleyin ve bunun içerisine sütü sıkın. Daha sonrasında ise yüzünüze yaklaşık olarak 10 dakika boyunca tutun. 10 dakikadan sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

İnce Çizgiler ve Kırışıklar için Avokado

blank

Avokada cilde parlaklık artışı verir ve aynı zamanda ince çizgileri ve kırışıkları azaltabilmek için etkilidir. Hamur haline gelinceye kadar avokadoyu rendeleyin. 10 ila 12 dakika cilt üstünde macun kıvamında bekletin. Daha sonrasında ılık su ile durulayın. Diğer kullanım şekliyse soğutulmuş avokado dilimlerini dondurucu da muhafaza edilerek daha sonrasında masaj yaparak sürün. Alternatif olarak ise avokado alamıyorsanız patates ezmesi de kullanabilirsiniz.

Çizgiler ve Kırışıklar için Anti – Aging Hint Yağı

blank

Cildi taze tutmak, cildi yatıştırmak ve yumuşatabilmek için hint yağı doğru bir tercih olacaktır. Cildiniz kuruysa birkaç damlayla elleriniz ile masaj yaparak uygulayın. Yüzde bulunan çizgileri ve kırışıklıkları azaltma da sonra derece etkilidir. Aynı zamanda da kuru ciltlerin nemli kalmasında yardımcı olmaktadır.

Anti – Aging Göz Çevresi için Saf Bal

Bilgisayar başında çok fazla zaman harcıyorsanız zaman geçtikçe cildinizde donuk, karanlık ve yorgun bir görünüm oluşuyor ise hele ki göz çevreniz daha fazlaysa, saf arı balı ile maske uygulamasını yapmanız en doğru yoldur. Cilt bakımlarında ideal olarak geceleri yatmadan önce balı göz çevrenize masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzde de aynı sorunlar varsa masaj ile yedirebilirsiniz.

Ciltte Yaşlılık Lekelerini Önlemek ve Lekeleri Azaltma

Limonun beyazlatma özelliği ile düzenli kullanımında lekelerden kurtulmanız mümkündür. Cildin yaşlılık lekelerini önleyecek ve lekeleri azaltabilmek için limon ile müthiş sonuçlar elde edebilirsiniz. Saf limondan birkaç damla sıkın ve lekelerin olduğu yere uygulayın.

İnce Çizgiler ve Kırışıklar için Şeker Kamışı

Zerdeçal tozuyla karıştırılmış şeker kamışı suyu ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmada etkili sonuçlar yaratmaktadır. Macun kıvamına getirerek yüzünüze ve boyun bölgenize uygulayın. Yaklaşık olarak 6 ila 10 dakika uyguladıktan sonra buzu üzerinde gezdirin ve soğuk suyla yıkayın.

Ananas ile Cilt Bakımı

blank

30’lu yaşlarına adım attıysanız yaşlanma belirtilerinizde başladıysa kendinize bir ananas satın alın ve dilimleyerek yaklaşık olarak 5 dakika boyunca cildinizi ovun. 10 dakika da beklettikten sonra yıkamaya geçebilirsiniz. Anansa yaşlanmanın belirtilerini azaltma da birebir ve ilk numaradadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.