El Bakım Maskeleri

El Bakım Maskeleri

 

El bakımı, ayak bakımından bir tık daha zordur. Sürekli ellerimizi kullanırız ve zaman içerisinde eller yorulur ve dış etkenlerden gelen zararlı maddeler ile yıpranır. Ellerin yıpranmaları bir süre korunabilmektedir. Fakat yaşlılık ile alakası olan deri incelmesinin önüne geçilmesi mümkün değildir. Yaşlılardan daha çok genç hanımlar ellerine alakalıdır. Ojeler, değişik süslemeler ile ellerini daha güzel ve bakımlı göstermeye çalışırlar.

El bakımı yapabilmek için, nemlendirici kremler kullanılır. Eller sürekli su ile iç içe olduğundan düzenli olarak nemlendirilmesi gerekmektedir. Ciltte ve ellerde en büyük sorun kuruluk oluşmasıdır. Kuru bırakılan eller, kırışık ve bakımsız görülmektedir.

El bakımı yapacaksanız eğer en önemli unsur doğal bakımlar kullanmanızdır. En kolay yolu ise ellerini limon suyuyla yıkayabilirsiniz. Limon ile beraber ellerinizi ovaladığınız takdir de yumuşak ellere sahip olursunuz. Bazı bayanlar ellerin siyahlıklarından şikayet ederler bu durumda limon suyu uygulaması ile anında beyaz ellere sahip olabilirsiniz.

Peeling elleri canlandırır ve daha beyaz tutar. En iyi yöntemlerden biri su ve tuzdur. Su ve tuz karışımı hazırlanır ve eller ovulur. Eğer ellerinizde yara bulunuyorsa yada tırnaklarınızın kenarlarını yiyorsanız bu uygulama yapılmamalıdır.

Ellerin bakımını önemseyen güzel görünmesini isteyen bayanlara bulaşık yıkarken genellikle eldiven kullanırlar. Eldiven kullanımda hem sıcak suya karşı hemde deterjandan elleri korumaktadır. Ellerinde egzama bulunan bayanlar mutlaka eldiven kullanmalıdırlar.

El bakımında önemli olan her gün yapılan bakımlardır. Mutlaka işinizden sonra ellerinizi yıkamalısınız. Elleriniz ile onca dokunduğunuz eşyaların üzerinden bir çok mikrop bulunmaktadır. Ellerin temizliği eğer sağlanmaz ise tırnaklar arasına giren mikroplar daha sonra ağza da geçebilmektedir. Mikrobik hastalıkların da sebebi tırnak aralarından gelen mikroplardan kaynaklanmaktadır.

Tırnak uzunlukları çok fazla uzun olmamalıdır. Tırnak aralarından biriken pislikler her yere geçebilmektedir. Yediğiniz yemekler kadar geçebilen bu mikroplar, kişiyi hasta etmeye yetmektedir. Bazı kişiler çok çabuk hasta olurlar bunun sebebi de eller de bulunan mikroplardır.

Temiz tırnaklar el bakımında önemli etkendir. Bakımlı tırnak kendini hemencecik belli eder. Tırnaklar sert ve çok kolay bir şekilde kırılmaz. El bakımı yaparken sağlıklı görünümü de ele alırsak, bakımlara sürekli devam etmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım