Erkek Cilt Bakım Ürünleri Tavsiyesi

Erkek Cilt Bakım Ürünleri Tavsiyesi

Erkek cilt bakım ürünleri bakımlı erkekler için önemli bir unsurdur. Erkeklerde bayanlar gibi dış görünüşe önem verirler. Erkekler kadınlara oranla daha şanslılar çünkü fazla teferruata girmeden bakımlı ve yakışıklı görünürler.

Erkek cilt bakım ürünleri çok fazla bir maliyeti olmayan ürünlerdir. Aynı zamanda gündelik yapacakları bakımlarla televizyon ekranlarında gördüğünüz ünlüler gibi sizlerde bakımlı ve sağlıklı olabilirsiniz.

Erkek Cilt Bakım Ürünleri

Ben uğraşamam ben böyleyim kabul eden etsin mantığı yanlış bir düşüncedir. Karşınızdaki insana saygılı davranmalısınız, saygılı davranmanın ilk koşulu dış görünüştür. Siz ne kadar zeki ve güzel söz söyleyen bir insan olursanız olun dış görünüşünüze ve temizliğinize dikkat etmedikten sonra karşınızdaki kişinin size bakış şekli her zaman değişik olacak ve itici geleceksiniz.

Birçok erkek aynen bayanlar gibi, karşı cinse güzel görünmek için değil, etrafta bakımlı ve hoş gezmek ve dolaşmak için giyinmenin zevkini fark etti. Metro seksüel erkekler her zaman daha çekici ve daha saygı duyulan insanlar olmuştur.

Erkek Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cilt tonikleri, cilt bakım kremleri ve tıraş setleri vb. ürünlerden oluşmaktadır. Kimyasal ürünler yerine her zaman doğal cilt bakım kürleri ve kremleri hazırlayarak uygulamak daha doğru ve yıllar sonra cildinizden olumsuz yönde dönüşümü olmayan bir çözüm olacaktır. Normal, karma ve yağlı ciltler için kullanılmak üzere hazırlanan cilt bakım kürlerinden bir kaçını sizlere sunuyoruz.

Normal ve karma ciltler için hazırlanan erkek cilt bakım kürü

Bu kür için gerekli malzemeler,30 ml zeytinyağı, 10 ml soya yağı, 20 ml bademyağı ve 10 ml hint yağıdır. Bu yağların karışımdan oluşturulan maskeyi pamuk yardımı ile yüzünüze boynunuza ve ensenize sürün. Bu yağları yüzünüze yedirerek cildinizin temizliğini ve yumuşaklığını sağlayabilirsiniz.

Yağlı ciltleri temizleyebilmek için cilt bakım kürü

Bu kürü hazırlamak için gereken malzemeler, bir tane yumurta sarısı, 4-5 damla limon suyu ve bir yemek kaşığı susam yağıdır. Bu malzemeleri iyice karıştırarak krem haline getirdikten sonra ellerinize boynunuza ve yüzünüze sürün. On dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak arındırın. Cildinizin temiz ve yumuşacık olmasını sağlayarak cilt bakımınız tamamlanmış olur.

Erkek cilt bakımında limon peelingi

Erkek cildi kalın derili olduğundan ve yüzleri daha yağlı olduğu için limon erkek cildine iyi gelir. Bu kür için gerekli malzemeler, iki kaşık limon kabuğu rendesi, iki yemek kaşığı yulaf unu, beş yemek kaşığı buğdayın kepeğini karıştırın ve uygun kıvama gelmesi için biraz da su ekleyin. Karışımı lapa hale getirdikten sonra dairesel şekilde cildinize sürün ve yayın. Bu karışım cildinizin temizlenmesini sağlar. İki dakika sonra ılık su ile yıkayarak arındırın.

Erkek cilt bakımında bal maskesi

Bu kür için gerekli malzemeler, civanperçemi çiçeği, 1/2fincan limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal ve bir adet yumurtanın sarısı. Bu kürün yapılışı şöyle; öncelikle civanperçemi çiçeği su ile kaynatılarak sıkılır ve posası ezilerek diğer malzemeler eklenir. Civanperçeminin kaynatılmış suyu da ilave edildikten sonra uygulanabilecek kıvama gelinceye kadar yulaf unu katılır ve bu maske hafta da bir 1 saat kadar uygulanır. Uygulamadan sonra cildinizdeki çöküntü ve kırışıklıklar azalırken genç ve parlak bir yüze sahip olursunuz.

Erkek cilt bakımında yumurta maskesi

Bu maske hazırlanırken iki avuç buğday unun bir bardak suda ezilerek iki yumurtanın sarısı ile karıştırılır. Bu karışıma bir yemek kaşığı badem yağı eklenerek yüze sürülür. Kuruduğunda yıkanarak gül suyu sürülür ve cildiniz lekelerden ve aknelerden kurtulur.

Bu maskeyi günde iki kez uygulayabilir ve saç şampuanı olarak kullanabilirsiniz. Şampuan olarak kullanıldığında saçlarınızın parlak ve bakımlı görünmesini sağlar.

YORUMLAR

  1. blank Bülent Taze dedi ki:

    Tanıtımlarınız çok güzel ve faydalı,sonsuz teşekkürler