Evde Spa Keyfi

Evde Spa Keyfi

Spa su ile  yapılan iyileştirici ve güzelleştirici bakımların arasında yer almaktadır. Dilerseniz banyonuzu bir spa salonuna dönüştürebilirsiniz. Pratik yöntemler ile evde kendi spanızı yaratmanız ve keyfini aynı spa salonlarındaki gibi sürmeniz tabii ki de mümkün. Mumlar, tütsüler, etnik müzikler dışında piyasada kolaylıkla bulacağınız doğal spa ürünleri de işinizi kolaylaştıracaktır. Bizim de sizlere verdiğimiz tavsiyeler ile evde spa keyfinizi sorunsuz bir şekilde sürdürecek ve vücudunuzun bütün kaslarının gevşediğini hissedeceksiniz.

blank

Kimi insan çalışıyor kimisi ise okuduğundan çok yorgun ve kendilerine yeterince vakit ayıramamaktadır. İşten veya okuldan çıkıp daha sonra direk eve gidiyor iseniz evde spa keyfi için oldukça tavsiyeler vardır. Günün bütün yorgunluğunu üzerinizden bir anda atabilirsiniz. SPA’nın en güzel yanından biri ise gününüzün güzel geçmeye başlayacağıdır. Her şey kafada başlayacağından ilk olarak başınıza masaj yapmalısınız.

Evinizde aromaterapi yağı yoksa mutlaka almalısınız. İşaret ve orta parmağınıza yağı sürüp daha sonra şakaklarınızdan aşağıya doğru yavaş bir şekilde masajınızı yapın. Daha sonrasında elmacık kemiklerinizi, arka çenenize ve ensenize kadar aynı işlemi uygulayın. Kendiniz yaptığınız zaman keyif alamıyor iseniz evde bulunan her hangi birisinden de yardım isteyerek masajı daha etkili bir duruma getirebilirsiniz.

blank

Sabahları kalkıp veya akşamları eve geldiğiniz zaman yüzünüzde şişlik ve yorgunluk belirtileri varsa evde sapa keyfiyle bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz. Bu yöntem ile biraz ilginç, hatta komik de bulabilirsiniz, 2 tatlı kaşığını buzluğa atın 2 saat kadar orada bekletin. Soğuyan kaşıkların arka kısımlarını çenenizden elmacık kemiğine göz kenarına ve şakaklara doğru yavaş bir şekilde ilerleterek masajı uygulayın. 2-3 sefer aynı şekilde devam ettikten sonra yüzünüzdeki şişlikler gidecek ve aynı zamanda da dinleneceksiniz.

Hem kuru vücudun pullanmasını önleyecek hem de spa keyfi  yaşamak istiyor iseniz bu tavsiye çok uygundur. Uzmanların da dediğine göre sulu vücuda peeling yapılmamaktadır. Bunun nedeni ise su krem ve maskelerin cilde zor temas etmesidir. Cildiniz kuruyken yağ içeren peeling malzemelerinden temin edin ve avucunuza döküp daha sonrasında boynunuzdan başlayarak aşağı doğru masaj yapar gibi sürün. Bundan sonra küvete suyu doldurup 15 dakika uzanın.

Epsom tuzu bir diğer adı ise İngiliz tuzunu sıcak suyla doldurduğunuz küvete dökün ve 25 ila 30 dakika boyunca sıcak ve tuzlu suyun içinde uzanın. Bu tuzun rahatlama özelliği olduğundan kaslarınız oldukça rahatlayacaktır.

Sıcak taş masajını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu masajı da evinizde yapabilirsiniz. Fakat bir kişi yardım etmek zorunda. Taşları 120 derece ısıda olan suyun içine atın ve bir süre bekletin, ardından yanınızda olan kişi bu taşlar ile masaj yapmaya başlasın hafif şekilde ve sırtınızda bacaklarınızda gezdirsin. Taşlar soğuduktan sonra pek anlamı olmayacağından yedekte sıcak taşları bekletmelisiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım