Cilt Bakımı

Gotik Makyajı Nasıl Yapılır

Gotik Makyajı Nasıl Yapılır

Türkçe’de gotik aynı zamanda gothic diye bilinen ve genel olarak siyah renklere bürünerek yapılan bir makyaj türüdür. Siyah ağırlıkta olan bu makyaj türü , esmer ve siyah saçlı bayanlarda daha iyi durmaktadır. Ancak sarışın veya kumral olan bayanlarda gotik makyajını deneyebilir.

Gotik Makyajı Nasıl Yapılır ?

Gotik makyajı nasıl yapılır

Yukarıda da bahsettiğimi gibi gotik makyajı siyah tonların ağır olduğu bir makyajdır. Ancak kırmızı ve beyaz renklere de yer verildiğinde daha güzel kombinler ortaya çıkar.

Dışarıdan bakıldığında gotik makyajının zor olduğu zannedilir. Ancak aksine daha kolay bir makyajdır. Sadece biraz dikkat edilmesi ve uygulama esnasında siyah tonlara ağırlık verilmesi yeterli olacaktır.

Gothik Makyajı Nasıl Yapılır ?

Gotik makyajı uygulamasında pudra kullanımı fazla olmalıdır. Ancak pudra dışında dilerseniz , fondöten ile de yüzünüzü beyazlaştırabilirsiniz.

Şimdi sizlere gothik makyajının nasıl yapıldığını adım adım sıralayalım.

  • İlk olarak yüzünüzü bir ıslak mendil ile iyicene temizleyin ve cildinizin kurumasını bekleyin.
  • Tüm yüzünüzü pudra ve fondöten ile kapatın.
  • Ardından göz kalemi ile göz çevrenizi komple çevreleyin. aşağıdaki videoda örnek olarak gösterilmiştir.
  • Daha sonra gözlerinizin üzerine far uygulayın. Mümkün olduğu kadar far ve kalemin siyah olmasına hatta aynı tonlarda olmasına özen gösterin.
  • Gothik makyajında dudaklarınıza siyah , mor , kırmızı veya bordo renkleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu renkler daha iyi duracaktır.

Sizlere gotik makyajı yapılmış bazı resimler ve bir adette video paylaşmak istiyorum. Sizlere makyaj yaparken bu resim ve videonun faydası olacaktır.

Şimdi sizlere gotik makyaj yapan bir bayanın videosunu paylaşarak , gotik makyaj yapmak isteyenlere yardımcı olacağını düşündüğüm bir videodur. Lütfen izleyin.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ