Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz altı yağ bezesi hem erkeklerde hemde kadınlarda görülebilir bir cilt problemidir. Bu yağ bezeleri estetik açıdan görünümü kötü olmasının yanında bir sağlık probleminin de habercisi olabilir. Bu yağ bezeleri bazen anne ve babadan genetik olarak geçtiği gibi bazen de kolesterol, kan yağı, trigliserid problemi gibi sorunlarda da oluşabilir.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Göz altındaki yağ bezelerinin çıkmasının nedeni bölgedeki damarların yağlanmasından kaynaklanmaktadır. Bu yağlanmanın kesin nedenini doktorunuz çok daha iyi bilecektir. Bu nedenle yağ bezesi neden çıkar? Diye bir soru soruyorsanız doktorunuz size net cevabı verecektir.

Yağ Bezeleri Nasıl Geçer?

Gözaltı bölgesindeki yağ bezelerinin geçmesi için öncelikle kolesterolü artıracak gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu gıdalar arasında et, siyah çay, kahve, nescafe, peynir v.b. gıdalardan uzak durmalısınız.

Gıdaların dışında stresten de uzak durmalısınız. Uykusuzluk, yorgunluk, üzüntü, ağlamak gibi sebeplerde göz altı yağlarının artmasına neden olabilir. Yüz bölgesinde çıkan yağ bezelerinden kurtulmak için illaki ameliyat olmaya gerek yoktur. Bu yağ bezelerinden kurtulmak ve yağ bezelerini tedavi etmek için bitkisel çözüm ve doğal çözümler ile de kurtulabilirsiniz.

Göz Altı Yağ Bezesi

Gözaltı Yağ Bezeleri Tedavisi

Göz altı yağ bezelerinin tedavisi için yapmanız gereken bazı uygulamalar var. Sizlere bu uygulamalar hakkında bilgiler verelim.

  • Akşam eve gittiğinizde bir patatesi haşlayın ve kabuklarını soyup püre kıvamına getirelim. Hazırladığınız haşlanmış patates püresini bir tülbentin içerisine koyun ve gözaltı yağ bezelerinin üstüne tutun. 10-15 dakika sonra bölgeyi papatya çayı ile temizlendiğinde yağ bezelerinin zaman içerisinde yok olduğunu görebilirsiniz. Bu tedavi yöntemini 2 günde 1 kere uygulayabilirsiniz.
  • Gözaltı yağları için satın alabileceğiniz bir çok krem mevcut. Bu kremleri düzenli şekilde kullandığınızda gözaltı yağ bezelerini azaltabilirsiniz.
  • Gözaltı yağ bezeleri için buğday yağı ve avokado karışımı ile geçtiğini de söyleyebiliriz. Bir avokadoyu ikiye bölün ve avokadonun içini uygun bir kaseye alıp püre kıvamına getirin. İçerisine 1 yemek kaşığı buğday yağını ekleyip karıştırın. Bu karışımı göz altı bezelerine sürün ve 10 dakika sonra bölgeyi temizleyin. Gözaltı bezelerinin iyileştiğini ve geçtiğini görebilirsiniz.
  • Bu uygulamaların dışında gözaltı yağlarının geçmesini sağlayan diğer bir bitkisel yağ ise rezene yağıdır. Rezene yağını aktarlardan kolayca satın alabilirsiniz.

Gözaltı yağ bezesi

Gözaltı Yağ Bezelerine Bitkisel Tedavi ve Çözüm

  • 1 yemek kaşığı krema
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 adet salatalık

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Hijyenik bir kase içerisine önce yumurtanın akını alıp çırpın. Yumurta akı köpürdükten sonra içerisine önce kremayı ardından da suyunu çıkarttığınız salatalık suyunu ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı gözaltına sürün ve 20 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda bölgeyi su ile temizleyin. Haftada bir kere uygulayabileceğiniz bir gözaltı bezeleri tedavisidir.

 

YORUMLAR

  1. blank Mertu dedi ki:

    Merhabalar öncelikle ben de yağ bezesi problemi çekiyorum. Uzun zamandır gözümün altında bir yağ bezesi var ona pek uğraşmadım ama son zamanlarda bezenin içinde bir nokta oluştu ve ben de bezesi sıkıp o noktadan çıkmasını sağladım, mikrop kapmasın diye de kolonyo sürüp güzelce yıkadım. Fakat sabah uyandığımda orası kırmızı bir yaraya dönüştü üstelik dokununca ağrıyor. Ne yapmalıyım, geçer mi bu yara ya da tekrar oluşur mu?

Yardım Başvurusu Maddi Yardım