Güzel Olmak İçin Yapabileceğiniz Maskeler

Güzel Olmak İçin Yapabileceğiniz Maskeler

Güzel olmak her bayanın hayalidir. Fakat bu hayallere ulaşmak aslında zor değil. Güzel olmak için yapılacak maskeler bulunmaktadır. Yapacağınız bu maskelerin hem cilt sağlığınızı hem de sizin ruhsal olarak öz güven sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sadece güzel olmak için değil günlük hayatımızda bulunan yorgunluk ve stersi atmak içinde kullanılabilir maskeler bulunmaktadır. Güzel olmak için yapabileceğiniz maskeleri güzellik merkezine tonlarca para ödemeden evde kendinizde hazırlayabilirsiniz. Bu maskeleri kullanarak pahalı kremlere gerek duymazsınız. Güzellik maskeleri size kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Güzellik maskelerinden bir kaçını sizin için kaleme alacağız.

 

Bal Maskesi

 

Bal maskesi cildinizdeki pürüzleri yok ederek daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler için ideal bir maskedir ayrıca pürüzleri yok ederken cildinize de canlılık kazandıracaktır. İçerisinde bulunan malzemeler; 1 yumurta akı, bir tatlı kaşığı bal ve 1 damla taze limon suyudur. Bal maskesini hazırlamak için öncelikle yumurta akını köpürene kadar çırpın ve içerisine geride kalan malzemeleri ekleyin bu karışımı göz çevresinin haricinde tüm yüzünüze sürün, 10 dakika bekledikten sonra durulayın.

bal-maskesi-yapimi1

 

Nemlendirici Maske

 

Nemlendirici maske kuru ciltler için pahalı kremlerin yerine kullanılabilecek ideal bir maskedir. Nemlendirici maske cildinizi besler ve cildinize nem kazandırır. İçerisinde bulunan malzemeler ise bir adet yumurta sarısı, bir tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı kaymak, bir yemek kaşığı zeytinyağı, kestane unu ve 10 damla portakal suyu gibi evde bulunan malzemelerdir. Nemlendirici maskesini hazırlamak için yapmanız gerekenler ise; bütün malzemeleri birbirine karıştırın ve püre haline getirin. Sonrada nemlendirici maskeyi yüzünüze boynunuza uyguladıktan sonra 20 dakika bekletin ve yıkayın.

nemlendirici-maske-nasil

 

Avokado Maskesi

 

Avokado maskesi cildinizi besler ve cildinizi dinlendirerek daha güzel bir görünüm almasını sağlar ayrıca avokado maskesi kuru ciltler için mükemmel bir maskedir. Avokado maskesini yapmak isteyen için kullanması gerek malzemeler bir adet avokado, bir yemek kaşığı kaymak ve bir yemek kaşığı bal bunlardır. Avokado maskesinin hazırlanışı ise avokadoyu ezin ve diğer malzemeleri üstüne ekleyin. Avokado maskesini uygulaması da diğer maskeler ile aynı sayılabilir yüzünüze sürün ve 20 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü maskeden arındırın.

Avokado-Maskesi

 

Gerginleştiren Maske

 

 Gerginleştiren maske sarkmış yüzlerin kesinlikle kullanması gerek maskelerdendir bunun nedeni ise gerginleştiren maskenin faydası olarak gösterilen cildi gerginleştirmesi ve gözenekleri sıkılaştırmasıdır. Gerginleştiren maske içerisinde iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı bal, bir adet yumurta sarısı ve son olarak 10 damla limon suyu gibi malzemeleri kullanacaksınız. Bu maskenin hazırlanışı da diğer malzemelerden farklı olarak maskenin kıvamı krem kıvamına gelen kadar karıştırmanızdır. Krem kıvamına geldikten sonrada göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın ve 25 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve durulayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.