Hamam Otu Nasıl Kullanılır

Hamam Otu Nasıl Kullanılır

İlk olarak hamam otu vücut içerisinde bulunan ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için çok sık tercih edilen bir üründür. Aynı zamanda halk arasında Hürrem otu olarak da bilinmektedir. Genel olarak Osmanlı döneminde kadınların sık kullandığını görebiliyorsunuz. Toz halinde satılan bir üründür ve bu ürünü aktarlar üzerinden elde edebiliyorsunuz. Alternatif yöntemlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Dolayısıyla çok sık tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri gerçekten işe yarıyor olmasıdır. Fakat bu ürünü kullanırken detaylarını odaklanmak durumunda olduğunuzu unutmamalısınız. Yani bu ürünü fazla süre tende tutmak ne yazık ki cildin tahriş olmasına neden olacaktır. O nedenle kullanım sırasında ne kadar beklemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Hamam Otu Nedir? Hamam Otu Ne İşe Yarar?

Hamam otu diğer adı ile zırnık otu olarak bilinen bir bitkidir. Zırnık otu zehirli bir bitkidir. Genelde istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılmaktadır. Zehirli bir bitki olmasından dolayı tüy alma işleminde 5 dakika fazla kullanılmamalı ve kesinlikle kullanılırken eldiven takılmalıdır.

Zırnık otuna hamam otu denmesinin sebebi ise su ile karıştırılan hamam otu tozunun çamur kıvamına getirilip sürülmesidir.

Yapılışı ve uygulanışı basit olan hamam otunun tüyleri yok etmedeki etkisi ise tartışılmaz. Zehirli bir bitki olmasından dolayı 5 dakikadan fazla kullanmak ciltte kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Genelde bu kızarıklık ve tahriş geçicidir. Peki hamam otu nasıl hazırlanır ve uygulanır.

Hamam Otunun Kullanımı Nasıldır?

İlk olarak hamam otu nasıl kullanılır sorusunu sormalısınız. Hamam otunu bir kase içine alın. Daha sonra üzerine bir su ekleyin. Eklediğiniz su sayesinde hamam otunun krem kıvamına geleceğini göreceksiniz. Bunu sağlamak için sürekli olarak karıştırmanız gerekir. Kullanmak istediğiniz bölgeye bu kremi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında 4 ya da 5 dakika kadar beklemeniz gerekecek. Eğer ki bekleme süresi normalden daha fazla olursa o zaman ciltte tahriş oluşabilir. O nedenle 4 ya da 5 dakikayı geçmemesine özen göstermelisiniz.

Daha sonra bölge üzerinde temizleme yapmalısınız. Bu temizlemeyi lif sayesinde çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Masaj yaparak temizlemek çok daha verimli bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Çok fazla bastırmadan temizlemeniz çok önemlidir. Eğer ki çok fazla bastırma yaparsınız o zaman derinizin de döküldüğünü görebilirsiniz.

Hamam Otundan Sonra Temizlik Nasıl Yapılır?

Eğer ki hamam otunu kullanmak istiyorsanız burada kötü bir koku söz konusu olabilir. Yani bu ürünün kokusunun ağır olduğunu göreceksiniz. Fakat belirli bir kullanımdan sonra burnunuzun bu kokuya alışacağını da unutmamalısınız. Eğer ki bu ürünü kullanıyorsanız daha sonrasında duş almanız ve temizlemeniz önemli bir konudur. Öncelikle bu ürünü her gün kullanmak söz konusu olmamalıdır. Çünkü sık kullanımı deride tahriş oluşumuna neden olacaktır. Dolayısıyla ürünü 2 ya da 3 hafta içerisinde 1 kez kullanmak çok daha önemlidir. Zaten vücut tipinize ve hormonal dengenize bağlı olarak tüylerin yeniden çıkması iki ya da üç haftayı alacaktır.

Tüyleri daha da arttıracağı durumu söz konusu olmayacaktır. Yani bu ürünü kullandıktan sonra iki kat daha fazla tüy ile uğraşmak durumunda kalmayacaksınız. Üstelik bu ürünü kullandıkça tüylerin köklerinin azaldığını ve inceldiğini de görebilirsiniz. Hamam otu sık kullanılan tüy dökücü etkilerden biridir.

Hamam Otunun Yan Etkileri Nedir?

Eğer ki bu ürünü yüksek dozda kullanıyorsanız o zaman yan etkilerin oluşması söz konusudur. Yani bu ürün toz halinde olduğu için belirli bir kullanım limiti bulunacaktır. Bu limitinin aşılması ne yazık ki deride tahriş meydana gelmesine neden olur. Tüy dökümü konusunda çok verimli bir ürün olsa da kullanım sınırın aşılması ne yazık ki dezavantajları meydana getirir. Öncelikle bu ürünü kullanırken ağzınızı ve burnunuzu bir maskeyle kapatmanız daha verimli hizmet almanıza yardımcı olur. İsterseniz bu ürünü bir yağ olarak da kullanabilirsiniz. Fakat yağ şeklinde kullanacaksanız burada tüy dökümünün söz konusu olmayacağını unutmamalısınız. Sadece çıkan tüylerin incelmesinde sizlere etkili olacağını göreceksiniz.

Hamam Otu Yağının Etkileri Nelerdir?

Eğer ki hamam otu yağı kullanacaksanız o zaman burada ilk olarak tüy dökümünü sağlanması gerekiyor. Yani hamam otu nasıl kullanılır sorusuna yanıt bularak hemen tüy dökümünü gerçekleştirmelisiniz. Daha sonrasında bu yağı uygulayarak tüylerin çıkışının süresini uzatmak ve aynı zamanda tüy köklerini yumuşatmak ve inceltmek söz konusu olacaktır. Düzenli bir kullanımda verim alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hamam Otu Hangi Bölgelerde Kullanılır

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için hamam otu kullanmak çok etkili bir yöntem olabilir. Hamam otunun kullanıldığı bölgeler ise;

  • Kollarda bulunan tüylerin yok olması için
  • Koltuk altı tüylerini yok etmek için
  • Bacaklardaki tüylerden kurtulmak için

Zırnık Otu Nerelerde Kullanılmaz

Hamam otu diğer adı ile zırnık otu asla ama asla yüz bölgesinde kullanılmaz. Merak edilen sorulardan biride bıyık bölgesi tüylerini almak için asla kullanılması tavsiye edilmez.

Eğer hamam otunu genital bölge tüylerini almak için tercih edecekseniz çok dikkatli olmalı ve az miktarda kullanmalısınız. Tahriş yada kızarıklık olursa tekrardan kullanmamalısınız.

Hamam Otu Nerede Satılır

Hamam otu aktarlarda yada eczanelerden bulmanız mümkün. Hamam otu tozunu alırken gerçek ve orjinal olduğuna emin olduktan sonra almaya dikkat ediniz.

Hamam otu tozu tüyleri azaltır mı

Hamam otu tüyleri yok eder, temizler ve zamanla tüylerin azalmasını sağlar. Düzenli olarak hamam tozu kullanmaya bağlı olarak zamanla tüylerde azalma görülecektir. Bilinmesi gereken bir husus ise hamam otu ile tüyleri aldıktan sonra tüyler 2 yada 3 hafta sonra tekrar çıkacaktır.

Hamam Otu Zararları

Hamam otu mutlaka kullanırken dikkatli olmanız gereken bir bitkidir. Fazla kullanılması yada sürüldüğü bölgede fazla bekletilmesi mide bulantısına, baş dönmesine, karın ağrısı, ishal ve solunum yolu sorunlarına neden olabilir.

Ayrıca sürüldükten sonra fazla bekletilmesi yanma, kızarıklık ve tahrişe neden olabilir. Kesinlikle sürüldükten sonra bekleme süresi çok iyi ayarlanmalıdır.

Asla ama asla yüz bölgesinde kullanılması tavsiye edilmez. Hamilelikte hamam otu kullanılması tavsiye edilmez. Zırnık otu hamilelikte kullanılması yan etkileri bağlı olarak bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Hamam otu yağını bazı kişilerde zırnık otunu kullandıktan sonra görülebilir. Hamam otu yağını geçirmek için madecassol krem kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım