Cilt Bakımı

Hamam Otu Nasıl Kullanılır

Hamam Otu Nasıl Kullanılır

İlk olarak hamam otu vücut içerisinde bulunan ve istenmeyen tüylerden kurtulmak için çok sık tercih edilen bir üründür. Aynı zamanda halk arasında Hürrem otu olarak da bilinmektedir. Genel olarak Osmanlı döneminde kadınların sık kullandığını görebiliyorsunuz. Toz halinde satılan bir üründür ve bu ürünü aktarlar üzerinden elde edebiliyorsunuz. Alternatif yöntemlerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Dolayısıyla çok sık tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri gerçekten işe yarıyor olmasıdır. Fakat bu ürünü kullanırken detaylarını odaklanmak durumunda olduğunuzu unutmamalısınız. Yani bu ürünü fazla süre tende tutmak ne yazık ki cildin tahriş olmasına neden olacaktır. O nedenle kullanım sırasında ne kadar beklemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Hamam Otunun Kullanımı Nasıldır?

İlk olarak hamam otu nasıl kullanılır sorusunu sormalısınız. Hamam otunu bir kase içine alın. Daha sonra üzerine bir su ekleyin. Eklediğiniz su sayesinde hamam otunun krem kıvamına geleceğini göreceksiniz. Bunu sağlamak için sürekli olarak karıştırmanız gerekir. Kullanmak istediğiniz bölgeye bu kremi uygulamalısınız. Uygulama sonrasında 4 ya da 5 dakika kadar beklemeniz gerekecek. Eğer ki bekleme süresi normalden daha fazla olursa o zaman ciltte tahriş oluşabilir. O nedenle 4 ya da 5 dakikayı geçmemesine özen göstermelisiniz. Daha sonra bölge üzerinde temizleme yapmalısınız. Bu temizlemeyi lif sayesinde çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Masaj yaparak temizlemek çok daha verimli bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Çok fazla bastırmadan temizlemeniz çok önemlidir. Eğer ki çok fazla bastırma yaparsınız o zaman derinizin de döküldüğünü görebilirsiniz.

Hamam Otundan Sonra Temizlik Nasıl Yapılır?

Eğer ki hamam otunu kullanmak istiyorsanız burada kötü bir koku söz konusu olabilir. Yani bu ürünün kokusunun ağır olduğunu göreceksiniz. Fakat belirli bir kullanımdan sonra burnunuzun bu kokuya alışacağını da unutmamalısınız. Eğer ki bu ürünü kullanıyorsanız daha sonrasında duş almanız ve temizlemeniz önemli bir konudur. Öncelikle bu ürünü her gün kullanmak söz konusu olmamalıdır. Çünkü sık kullanımı deride tahriş oluşumuna neden olacaktır. Dolayısıyla ürünü 2 ya da 3 hafta içerisinde 1 kez kullanmak çok daha önemlidir. Zaten vücut tipinize ve hormonal dengenize bağlı olarak tüylerin yeniden çıkması iki ya da üç haftayı alacaktır. Tüyleri daha da arttıracağı durumu söz konusu olmayacaktır. Yani bu ürünü kullandıktan sonra iki kat daha fazla tüy ile uğraşmak durumunda kalmayacaksınız. Üstelik bu ürünü kullandıkça tüylerin köklerinin azaldığını ve inceldiğini de görebilirsiniz. Hamam otu sık kullanılan tüy dökücü etkilerden biridir.

Hamam Otunun Yan Etkileri Nedir?

Eğer ki bu ürünü yüksek dozda kullanıyorsanız o zaman yan etkilerin oluşması söz konusudur. Yani bu ürün toz halinde olduğu için belirli bir kullanım limiti bulunacaktır. Bu limitinin aşılması ne yazık ki deride tahriş meydana gelmesine neden olur. Tüy dökümü konusunda çok verimli bir ürün olsa da kullanım sınırın aşılması ne yazık ki dezavantajları meydana getirir. Öncelikle bu ürünü kullanırken ağzınızı ve burnunuzu bir maskeyle kapatmanız daha verimli hizmet almanıza yardımcı olur. İsterseniz bu ürünü bir yağ olarak da kullanabilirsiniz. Fakat yağ şeklinde kullanacaksanız burada tüy dökümünün söz konusu olmayacağını unutmamalısınız. Sadece çıkan tüylerin incelmesinde sizlere etkili olacağını göreceksiniz.

Hamam Otu Yağının Etkileri Nelerdir?

Eğer ki hamam otu yağı kullanacaksanız o zaman burada ilk olarak tüy dökümünü sağlanması gerekiyor. Yani hamam otu nasıl kullanılır sorusuna yanıt bularak hemen tüy dökümünü gerçekleştirmelisiniz. Daha sonrasında bu yağı uygulayarak tüylerin çıkışının süresini uzatmak ve aynı zamanda tüy köklerini yumuşatmak ve inceltmek söz konusu olacaktır. Düzenli bir kullanımda verim alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ