Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Öncesi ve Sonrası

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Öncesi ve Sonrası

Saç Ekimi konusunu erkek veya kadınlarda saç ekimi şeklinde ayırmak istemezdim. Ancak kadınlar bu konuya erkeklere nazaran daha çok çekingen baktığından kadınlarda saç ekimi diye ayırmak zorunda kaldım. Konuyu çok dolandırmadan saç ekimi konusuna geçelim.

Kadınlarda Saç Ekimi

Artık erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saç dökülmesi ve kellik ileri derecelere geldi. Erkekler bu konuda kadınlardan daha şanslı çünkü kafasını kazıtıp, en azından görünümü kurtarabiliyor. Ancak saç dökülme konusu kadınlar için maalesef böyle değil.

Öncelikle bir kadın saç ekimi yaptırmaya karar verdiyse ve saç ektirmek için izlemesi gereken yöntemleri hatta saç ekimi işlemleri ve sonrası için kafanıza takılan tüm soruların cevabını bu makalemizde bulabileceksiniz

Bayanlarda Saç Ekimi

Her kadın saçlarının pırıl pırıl ve güzel gözükmesini ister. Bir çok nedenden dolayı saç dökülmesi başlayan kadın kendini mutsuz ve buruk hisseder. Sonuç olarak kadını gösteren en önemli şeylerden biriside saçtır.

Saç Dökülmesine neden olan başlıca sorunlar depresyon , stres , saç uzatma , yoğun iş hayatı gibi başlıca nedenleri vardır. Bunların dışında bazı hastalıklarda saç dökülmesine neden olur. İşte bu gibi durumlarda kadınların saçları hızlı dökülmeye ve sonucunda kellik oluşur.

İşte bu gibi durumlarda iyi bir kliniğe gidilerek , doğal ve iyi sonuçlar veren bir saç nakli tekniği uygulanır. Saç kliniğine gittiğinizde sizden saç ekimi yapılabilmesi için kan testi isteyebilirler. Bu gayet normaldir.

 

Kadınlarda Saç Dökülme Tipleri

Kadınlarda saç dökülme tipleri genel olarak 3 ayrı bölümden oluşur. Bu bölümler genel , üst ve ön bölgelerde olur. Bu bölgeler şu şekildedir;

Kadınlarda Genel Saç Dökülmesi : Başın her tarafında ortak saç dökülmesi hakimdir. Bu dönemde kadın saçlarının döküldüğünün farkındadır ancak doktora gitsem mi? gitmesem mi? yada acaba bu saç dökülmesi kelliğe kadar gider mi diye düşündüğü dönemdir. Genel saç dökülmesinde başın her tarafında saçların dökülmesi yaşanır.

 

Kadınlarda Üstlerden Saç Dökülmesi : Adı üzerinde olduğu gibi başın üst taraflarından dökülen saç dökülme tipidir. Bu dökülme tipide 3 ayrı hızdan oluşur. Az az dökülme , az , orta ama sık dökülme , çok hızlı dökülme olmak üzere sınıflandırılır.

Kadınlarda Önlerden Saç Dökülmesi : Bu tip genel olarak erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılır. Bu tip dökülmelerin genel nedeni hormonlardan kaynaklanır. Bu nedenle erkek tipi saç dökülmesi denir.

Kadınlarda Saç Ekimi Tedavisi

Öncelikle şu bilgiyi vermekte fayda görüyorum. Eğer saç dökülmesi arkadan yaşanıyorsa yada genel saç dökülmesi yaşanıyorsa , ekilen saçlarında dökülme riski vardır. Ancak saç ektirme programınızda doktorunuz her şeyden önce medikal ilaç tedavisi uygulayabilir.

Kadınlar üzerinde uygulanan FUE Saç Ekimi yöntemi daha sık yaptırılan yöntemlerden bir tanesidir. Bu ekim yöntemiyle ilgili çok bilgini yoksa Fue Saç Ekimi makalemizi okumanızı tavsiye ederim. Bu yöntem sonrasında,

  • Doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Basit ağrısız ve yaygın bir yöntemden faydalanmış olursunuz.
  • Hiç bir neşter veya dikiş izi olmaz.
  • Güçlü ve sağlıklı saçlara kavuşursunuz.
  • Saçlar tamamen doğal ve kendi saç folikülleri olur.
  • Fue saç yöntemi ömür boyu garantilidir.

Saç Ekimi Tedavisi Sonrasında

Tedaviden sonra saçlarınızı tam ve sağlıklı olarak görecek ve hissedeceksiniz. Herhangi bir ağrı sızı olmadan en kısa sürede cildiniz iyileşmiş ve sağlıklı saçlarınıza baktıkça o eski sıkıntınız ve mutsuzluğunuz kalmayacak. Saç ekimi sonrası ( 1 hafta ) çok rahat bir şekilde hayata tekrar aktif olabileceksiniz.

Sizlere örnek olması açısından Fue saç ekim tekniği ile tedavi olmuş öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşmak istiyorum.

 

Gördüğünüz gibi kadınlarda saç ekimi yaptırarak çok etkili ve güzel görünümlü saçlara sahip olabiliyorlar. Aynı zamanda görünüşlerindeki inanılmaz değişimleri sizlerde görebiliyorsunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.