Kaş ve Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ve Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ve kirpik ekimi oldukça yoğun talepte uygulanmaktadır. Kaş ve kirpik ekimi kliniklerde gerçekleştirilmektedir.  Kaş ekiminde yaklaşık olarak 1 yada 2 saatlik bir işlem sürmektedir. Tek tek alınan kök hücreleri kaşların dökülen bölgelerine eklenir. Yalnız bu ekimi genellikle ense kısmından alınmaktadır.

Kaş ve Kirpik Ekimi Nasıl Yapılır?

Normalde bazı tıbbi yerlerde genital bölgeden ve koltuk altından alınıp eklendiği de oluyor. Fakat gerçek sonuç almak için ense kısmından alınması gerekiyor. Bir bayanın kolundaki tüyler ince olduğu için çok dayanıklı olmayabiliyor. Genital ve koltuk altı kısmındaki tüyler ise kök çıkışları farklı olduğu için gerçek sonuç maalesef elde edilemiyor. Kaş yada kirpik şekli dijital ortamda düzenlenip onaylandıktan sonra işlem gerçekleşiyor.

Kirpik Ekimi Hangi Süreçlerden Oluşuyor?

Kirpik ekimini gerçekleştirilirken plastik cerrahlar ve uzman hemşireler tarafından gerçekleştirilir. Ortalama kirpik ekimi süresi 2 saattir. İyileşme süresi ise 3 gündür. Ekilecek kirpikler tekli grefler halinde hazır hale getirilir. Kirpik ekimi yapılırken ince saç telleri tercih edilir. Saçlar dönemler halinde uzadığı için anında sonuç görülemez. Kirpik yada kaşlarınızın yeni kılların uzamaya başlaması 5 ile 6 ayı bulacaktır.

Kaş ve Kirpik Ekimi Hakkında Bilgi

Ense kısmındaki saçlar yukarı yönde kaldırılıp 1 cm eninde ve 5 ile 10 cm uzunluğunda yatay bir şekilde traş edilir. Hemen ardından kıl kökleri alınır. Kıl kökleri alınan yer küçük bir bölge olduğu için herhangi bir belirti olmaz. Kaş bölgesinde ihtiyaç olan 45 ile 55 kök ile 450 ile 550 kök arasında greft alınır.

Yalnız kirpik bölgesine göre kaş bölgesi ekiminde farklılık vardır. Çünkü kaş çıkış bölgesinde kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Dik açılarla 40 ile 45 derece açı alınarak çıkmaya başlar. Ekilen kıl kökleri açısı özenle hazırlanır. Çünkü insanın yüzüne bakıldığı zaman en dikkat çeken bölge kaş bölgesidir. En ufak bir hata sonucunda çok rahatsızlık verici sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu işlemi lokal analizi yapılarak 1 ile 2 saat arasında kıl kökü nakli işlemi tamamlanır. Bu işlem ağrısız bir şekilde sonuçlanır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.