Cilt Bakımı

Koltuk altı kararmasına çözüm

Koltuk altı kararmasına çözüm

Koltuk altı kararması , yaz aylarının korkulu rüyasıdır. Özellikle kısa kollu giysiler giyildiğinde daha çok meydana çıkan ve insanın moralini bozan bir görüntüdür. Bu nedenle sizlere Koltuk altı kararmasına çözüm olarak hem doğal yöntemlerden hemde diğer yöntemlerden bahsetmek istiyorum.

Koltuk altı kararmasına çözüm

Bir çok kadının yaşadığı koltuk altı kararması , özellikle yaz aylarında daha ince ve kısa kollu giysiler giyildiğinde görünmesi ve bunu hissetmeniz moralinizin bozulmasına neden olur. Sizlere aşağıda vereceğimiz doğal çözümler ile koltuk altı kararmasına çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Koltuk Altı Kararmasına Çözüm

 

Koltuk altı kararmasına sirkeli çözüm

Koltuk altı kararmasına çözüm olarak duştan önce sirke ve pirinç ununu karıştırarak , macun kıvamına getirin. Daha sonra duşa girin ve çıktıktan sonra macunu koltuk altınıza sürün. Karışım kuruduktan sonra koltuk altınızı yıkayabilirsiniz. Sirke ve pirinç hem koltuk altı renginizi açacak  hemde koltuk altınızdaki kokuya neden olan bakterilerin yok olmasını sağlar.

Koltuk altı kararmasına portakal kabuğu çözümü

Kurumuş Portakal KabuğuKoltuk altı kararmasının diğer doğal çözümü ise portakal kabuklarıdır. Portakal kabuklarını güneşte veya herhangi bir sıcaklığın olduğu bir mekanda kurutun, kurumuş olan portakal kabuklarını rendeleyerek bir kavanoz içerisine koyun.

Daha sonra içerisine gül suyu ekleyin ve kavanozu kapatarak iyicene sallayın ve karıştırın. Macun kıvamın gelen karışımı koltuk altınıza sürün. Karışım koltuk altınızda kuruduktan sonra soğuk su ile koltuk altınızı temizleyin. Portakal kabuğu ve gül suyu karışımı sayesinde koltuk altı renginiz açılacaktır.

 

Koltuk altı kararmasına limonlu çözüm

LimonLimon cilt kararması denildiğinde ilk akla gelen doğal çözümlerden bir tanesidir. Limon cildi parlatır ve temizler. Kalın bir limon dilimini koltuk altınıza masaj yaparak sürün. Özellikle kararmış olan yerlere özen gösterin. Yaklaşık 10 dakika uyguladıktan sonra koltuk altınızı yıkayabilirsiniz.

Limon koltuk altı renginizi açarken , aynı zamanda bakterilerin temizlenmesini sağlayacak ve koltuk altı kokusu da son bulacaktır.

Koltuk altı kararmasına Sandal Ağacı Çözümü

Aktarlardan kolayca edinebileceğiniz sandal ağacı tozu ve gül suyu ile koltuk altı kararmasına doğal çözüm elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken bir miktar sandal ağacı tozunun içerisine çamur kıvamına gelene kadar sül suyu eklemek olacak.Daha sonra oluşan karışımı 15 dakika kadar koltuk atınıza sürüp bekleyin. Sonrasında koltuk altınızı durulayın.

Koltuk altı kararmasına karbonat çözümü

Hemen hemen her evde bulunan karbonatta , koltuk altı kararmasına çözüm yöntemlerinden bir tanesidir. Bir miktar su içerisine karbonatı atın ve koltuk altınıza sürün. Daha sonra durulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda koltuk altı kararmasının geçeceğini kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ