Cilt Bakımı

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Doktorların araştırmaları üzerine, diyetisyen ve dermatologların sıklıkla önerdiği maden suyunda en sağlıklı su olduklarını dile getirmektedirler. Peki bu maden suyunun cildimize ne gibi faydaları var bunları merak etmiyor musunuz?

Maden Suyunun Cilde Faydaları

  • İçinde bulunan bol silisyum ile cildi güçlendirerek gözenekleri sıkılaştırmaktadır.
  • Pamuk yardımı ile yüze sürüldüğünde temizleyici olarak kullanılabilmektedir. Japonlar seneler boyunca bu yöntemi kullanmaktadırlar. Aralarında ise maden suyu ile banyo yapanlar bile bulunmaktadır.
  • Maden suyu toksinlerden vücuda, özellikle de cildi arındırarak rahatlatıcı bir etki bırakmaktadır.
  • Yağ yakıcı özelliğini bir kenara bırakırsak temizleyici etkisiyle vücudu da kirlerden arındırmaktadır.
  • Sıcak havalarda hem içme de hem de cilde sürüldüğü zaman ferahlatıcı bir etki bırakmaktadır.
  • Yüz kenarlarında mimik hareketlerden ve gülmekten oluşan çizgilere sürüldüğü vakit olumlu etkiler alabilirsiniz.
  • Kullanacağınız maden suyunun içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
  • Maden suyunun içine limon suyu eklemeniz artı etki yaratacaktır. Yalnız marketler de satılan limon aromalı maden suyu almamalısınız.
  • Hassas olan kılcal damarlara sahip olan kişiler buz kalıplarını yüzlerinde gezdirdiklerinde dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü aşırı soğuk uygulamanız kılcal damarları daha çok belirginleştirebilmektedir.
  • Maden suyuyla yüzü temizledikten sonra aşırı bir yanma hissediyorsanız bir daha kullanmayın. Aşırı yanma olanlar da maden suyunun gazını kaçırdıktan sonra ve daha ılık olduktan sonra kullanmayı tavsiye ediyoruz.

Maden Suyuyla Cilt Bakımı

Cildin nefes alabilmesi için gözeneklerinde gözle görülür şekillerde küçülme olması öncelikli olarak maden suyu ürününü her gün tüketilmesi gerekmektedir. Her gün en az bir şişe tüketebileceğiniz maden suyu tüm cilde yayılarak bebeksi bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Tüketimine dikkat ettikten sonra ise cilt üzerinizde de uygulamalara yaparak, harika bir cilde sahip olacağınızı görürsünüz. Fakat dikkatli olmanız gereken bir husus bulunmaktadır. Sodayla maden suyunu birbirine karıştırmamalısınız. Maden suyunu alırken kaliteli ve seçkin markalara ait olanları satın almanız gerekmektedir. Sodaların içerlerinde katkı maddesi konulduğundan ve karbondioksit gazı basıldığından maden suyu olarak da bilinmektedirler. Bundan dolayı da her zaman sade ve gaz basımı yapılmamış maden sularını seçmelisiniz.

Maden suyunun faydalarında cilt üzerinde etki görmek istiyor iseniz tüketimin dışında düzenli olarak cildinizi maden suyuyla temizlemeniz gerekmektedir. Maden suyunu cilt üzerinde uygularken doğru yöntemleri kullandığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdir de cildinize hiç istemeyeceğiniz zararlar verebilirsiniz. Kısa sürelide olsa cilt tahriş olabilmektedir. Maden suyunun cilt üzerinde tam bir etki yaratması istiyorsanız gece ve gündüz cilt bakım rutinlerinde ılık su ve sabunla yüzünüzü yıkayıp daha sonrasında yüzünüzü güzel bir şekilde kurulamalısınız. Daha sonrasın da ise yüzünüzü kağıt havluyla tampon hareketler halinde yaparak kurulayın.

loading...


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ