Cilt Bakımı

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyajı çıkartabilmekte ne kadar zorlansak da o uğraşlara rağmen yapmaktayız. Yaparken zamanımızı ayırdığımız makyajı çıkartmak için hiç bir zaman zaman ayırmıyoruz. Oysa cilt sorunlarında en büyük kaynak ise makyajın iyi temizlenmemesidir. Makyajınızı temizlemeden geçirdiğiniz zamanlar da yüzünüze bir çizik atıldığını varsayın.

Yüz makyajının temizlenmesinde dikkat edilmesi gerek bir nokta ise alın bölgesinden başlayarak yanaklar, burun ve çene olarak devam edilmelidir. Çok fazla ovmadan ve dairesel hareketler ile makyajınızı silmelisiniz. Masaj yapar gibi uygulamayı da unutmayın.

Makyaj yapmadığınız zamanlar da bile cildinizi temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Gün boyunca biriken kir gözenekleri tıkar ve sonrasında cilt kuruması, sivilcelenme veya yağlanma yapabilir.

Makyaj Temizleme Ürünleri

Makyaj Temizleme Eldiveni

Makyaj temizlemenin en etkilisidir. Uygulaması da çok kolay olduğu için her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eldiveni ıslatarak yüzünüze uygulamak.

Makyaj Temizleme Mendili

Makyaj temizleme mendili hem pratik hem de mükemmel sonuçlar doğurmaktadır.

Göz Makyajı Temizleyici

Göz makyajı için özel temizleyiciler yağ kıvamında olduğundan dolayı gözlerinizi yakması mümkündür.

Makyaj Temizleme Sütü

Pamuk yardımı ile yüzünüzü temizleyebildiğiniz ürün ayrıca cildi de nemlendirme özelliğine sahiptir. Dolayısı ile makyaj temizliğinden sonra ekstra bir nemlendirici kreme de ihtiya duymayacaksınız.

Makyaj Temizleme Losyonu

Hem göz makyajınızı hem de yüzünüzü bu ürünle temizleyebilirsiniz. Pamuk yardımı ile uygulayabileceğiniz bu ürün ile gün boyu nefes almayan cildinizin ihtiyacı olan mineralleri bir arada sunmaktadır.

Makyaj Temizleme Jeli

Yüzünüzde makyaj olmasa bile her sabah ve akşam kullanımınızı tavsiye ederiz. Cildi gün içerisinde oluşan yağlardan arındırmaktadır.

İyi Temizlenmeyen Makyajın Etkileri

Makyajı hiç temizlememek değil, iyi temizlenmeyen makyaj da birden çok cilt sorunlarını da yanında getirir. En önemlisi yüzde sivilce oluşmasıdır. Göz makyajı iyi temizlenmeyen hassas bir cilde sahip iseniz gözünüzün mikrop alması ile arpacık oluşumu da söz konusu olabilmektedir. Göz çevrenizdeki kapatıcıyı ya da pudrayı temizlemediğinizde göz çevrenizde kırışıklık oluşumunu hızlandırırsınız ve gözlerinizde bıraktığınız rimel ya da maskara da kirpiklerinizi zayıflatarak dökülmeye sebep olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ