Cilt Bakımı

Siyah Göz Makyajı

Siyah Göz Makyajı

Siyah göz makyajı en güzel siyah göz rengine sahip bayanlara gitmesiyle beraber göz güzelliğini ön plana çıkarmak isteyenlerde uygulanabilir bir göz makyajı çeşitidir. Siyah göz makyajı yapmak isteyenler uygun makyaj tekniği kullanırsa siyah gözler oldukça dikkat çeker ve sizi ön plana çıkarır.

Siyah göze yapılacak makyaj sırasında ne kadar koyu tonları seçerseniz o kadar iyi olacaktır. Özellikle esmer ve açık tenli bayanların geneline yakışan siyah göz makyajı için doğru teknikleri sizler için araştırdık ve yazdık.

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Siyah göz rengine sahip olan bayanların oldukça sık yaptıkları makyaj türü olan buğulu göz makyajı oldukça basit ve kullanışlıdır. Gözlerinizin üzerine siyah veya gri tonlarda far tercih etmeli ve mümkünse göz altına çekilecek olan siyah kalemi far fırçası ile dağıtarak buğulu makyajı tamamlamış olursunuz. Son dikkat edilecek nokta ise buğulu göz makyajında sonda kullanılan rimel bol miktarda olmalıdır.
  • Siyah göz makyajı yapmak istiyorsunuz ancak yanınızda makyaj malzemeleri bulunmuyorsa sadece göz kalemi kullanarak muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz. Gözlerinize siyah kalem sürerek göz hatlarınızı çok öne çıkarabilirsiniz.
  • Büyük gözlere sahip olan bayanlar siyah rengin dışında mavinin koyu tonlarını da uygulayabilirler. Ayrıca göz makyajı yaparken uygulayabileceği diğer tonlar ise kahverengi, koyu mavi, lacivert ve gri renkleri tercih edebilirler. Bunlarla beraber siyah renk rimel kullanabilirler. Siyah rimel gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartır.
  • Küçük göz yapısına sahip olan bayanlar göz makyajı yaparken oldukça dikkat etmesi gereken hususlar var. Küçük gözlere uygulanacak olan siyah kalem göz içlerine sürülmemelidir. Gözlerin iç kısmına beyaz kalem dışlarına ise siyah kalem tercihi çok daha güzel görünecektir.
  • Siyah göz makyajı yaparken farklı gözükmek isteyen bayanlar pastel tonlarını kullanarak gözlerini ön plana çıkartabilirler. Özellikle pastel tonlarında mavi ve pembe tonlarını tercih edebilirler. Bu renkler siyah göz renginin daha ortaya çıkmasını sağlar. Rimel tercih ederken ise lacivert veya kahverengi renklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Daha sert bakışlara sahip olmak isteyen bayanlara önerimiz gözün alt kısmına ince siyah kalem çekmesi ve bu çizgilerin ince bir hat şeklinde olmasına özen göstermelidir. Bu şekilde bakışlar daha anlamlı ve ifadeli olacaktır. Tabi göz makyajı ile uygun kıyafet seçimi birbirini örtmelidir.
  • Siyah göz makyajı uygularken yüzünüzün diğer alanlarında sadeliğe önem vermeniz çok önemlidir. Özellikle kullanacağınız pembe tonları ve nude tonlarında ruj makyajınızı daha ön plana çıkaracaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ