Cilt Bakımı

Siyah Göz Makyajının Püf Noktaları

Siyah Göz Makyajının Püf Noktaları

Siyah göz makyajı , hemen hemen her cilt tenine uyan ve giydiğiniz her elbiseye gidebilecek bir makyaj türüdür. Ten renginiz isterse esmer , isterse kumral olsun. Siyah göz makyajı her ten rengine uyum sağlayacak ve siyah göz makyajının püf noktalarını öğrendikten sonra uygulayabileceksiniz.

Siyah Göz Makyajının Püf Noktaları

Siyah Göz Makyajı

Siyah göz makyajının ne kadar yakıştığını ve her ten rengine gittiğini göstermek amacıyla sizlere bir kaç örnek göstermek istiyorum.

Siyah Göz Makyajı Teknikleri

  • Gözlerin etrafına siyah ve pudralı bir kalemle çevreleyin ve yumuşak bir sünger yardımıyla dağıtın. Bitiminde göz çevresinin içi bulanık , flu bir görüntü halini alacaktır.
  • Siyah göz makyajının en önemli ayrıntılarından bir tanesi gözlerin aydınlatıcı ile açılmasıdır. Özellikle aydınlatıcı göz pınarlarına yakın yerlerde kullanılırsa daha etkili bakışlar ortaya çıkmaktadır.
  • Eğer siyah göz kalemi uyguladığınızda gözlerini çok ufak gözüküyorsa muhakkak göz diplerinize açık renk bir kalem uygulayın.
  • Siyah göz makyajının dışında yüzünüze yapacağınız makyaj rengini sade ve mat tutmak daha keskin bakışlarınızı ortaya çıkartacaktır.
  • Çok açık tenli bayanlar siyah göz makyajını abartamazlar. Bu nedenle siyah göz makyajını , kahve rengi kalem ile incelterek kullanabilirler.
  • Siyah göz makyajının daha uzun ve kalıcı olmasını istiyorsanız , göz bazı kullanabilirsiniz. Göz bazı sayesinde göz makyajınız daha uzun ve kalıcı olur.
  • Siyah göz makyajını akşamları muhakkak temizlemelisiniz. Eğer bunu alışkanlık haline getirirseniz , zaman ilerledikçe makyaj hem daha hızlı ve daha verimli olacaktır.
  • Kullandığınız kalemlerin kalitesi ve markasına önem göstermenizde yarar var. Ne kadar kaliteli kalem kullanırsanız , o kadar daha iyi görüntü elde edebilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ