Cilt Bakımı

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Eğer tırnaklarınızı beğenmiyor veya daha uzun tırnaklara sahip olmak istiyorsanız en pratik yöntem takma tırnak kullanmaktır. Takma tırnak hem güzel hemde estetik bir görünüm kazandırırken kadını daha vamp gösterir.

Sizlere bu yazımızda takma tırnaklar nasıl kullanır ve takma tırnak fiyatları hakkında araştırma yapıp paylaşmak istedik.

Takma Tırnak Nasıl Kullanılır?

Takma tırnak kullanmak için tırnaklarınızda herhangi bir rahatsızlığın bulunmadığından emin olmanız gerekmektedir. Satın aldığınız takma tırnak seti içerisinde tırnaklar ve ayrıca tırnak yapıştırıcısı vardır. Bu yapıştırıcı kullanılarak takma tırnaklar yapıştırılır. Ancak tırnakları yapıştırıcı ile yapıştırmadan önce tırnaklara şekil vermenizi tavsiye ederiz.

Takma Tırnak Nasıl Takılır

Tırnaklara şekil verdikten sonra tırnak yapıştırıcısı ile tırnaklarınızı takabilirsiniz. Takma tırnağı taktıktan sonra 30 dakika boyunca tırnaklarınızı korumalı ve herhangi bir şeye dokunmamaya çalışın. Tırnağa değecek olan herhangi bir sert cisim tırnağın düşmesine neden olabilir.

Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Takma tırnakları çıkartmak istediğiniz zaman ellerinizi sıcak suya sokup beklerseniz kendiliğinden çıkacağını göreceksiniz. Elleri sıcak suyun içerisinde bırakmak aynı zamanda tırnak yapıştırıcısınında kolay çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Ellerinizi sıcak suyun içine daldırdığınızda yapışkanlar hala tırnaklarınızda kaldıysa aseton kullanarak tırnaklarınızda kalan yapıştırıcıları çıkartabilirsiniz.

Takma Tırnak Yapıştırıcısı Kuruysa Ne Yapılır?

Bazen takma tırnak satın alındığında takma tırnağın yapıştırıcısı kuru olabiliyor. Eğer takma tırnak yapıştırıcısı kuruysa veya kurudu ise veya yapıştırıcı bittiyse kuvvetli bir yapıştırıcı ile de kullanabilirsiniz.

Takma tırnaklar günlük olarak kullanılabilecek bir takı değildir. Özel günlerde veya davetlerde kullanılması tercih edilir. Bunların dışında takma tırnaklar tek renk olarak değil çeşit çeşit desenli takma  tırnaklar , süslü takma tırnaklar , çiçekli takma tırnak gibi bir çok takma tırnak seçeneği de mevcuttur.

Takma Tırnak taktıktan sonra en fazla 3 gün sonra tırnakları çıkartmanız gerekmektedir. Eğer çok sık takma tırnak takıyor ve takma tırnakları çıkarttıktan sonra kendi tırnağınızda sararma varsa bu sararma geçene kadar takma tırnak kullanmamaya özen gösterin. Bu sararma kendi tırnaklarınızın güçsüzleşmesi anlamına gelir. Sararan tırnaklar oksijen almadığı ve kapalı olduğundan sararır.

Takma Tırnak Fiyatları

  • Broadway Takma Tırnak : 20-25 TL arası
  • Merrys Airbush Nail Takma Tırnak 5-10 TL arası
  • Lionesse Frenched 41 şeffaf takma tırnak : 5-10 TL arası
  • Nailene Takma Tırnak – 200 adet : 24-29 TL arası
  • Marlett takma tırnak 24’lü ( özellikle kuaförler çok tercih ediyor ) : 15-25 Tl arası

Takma Tırnak Resimleri

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ