Menü x

Vazelinin Bilmediğiniz Faydaları
2 Temmuz 2015
21494
2

Cilt Bakımı, Doğal ve Kozmetik Ürünler

Vazelinin Bilmediğiniz Faydaları

Yazı: sadmin 2 Temmuz 2015

Her kadın çantasında veya evinde bir adet vazelin bulundurur. Vazelin uzun senelerden beri bayanların kişisel bakım ürünlerinden bir tanesidir. Vazelin aslında bir kadının o kadar çok işini görür ki bunları sayacak olursak başta makyaj temizleme , saçlara , tırnaklara ve kirpiklere kullanılır.

Vazelinin Kullanım Alanları

Vazelin ile Saç Bakımı : Saçların kırılmasını önlemek için kullanılır. Özellikle kuru ve elektriklenen saçlara kullanıldığında saç uçlarının kırılmasını ve saçların elektriklenmesini keser. Parmaklarınıza biraz vazelin alarak saçlarınıza bir jöle gibi dağıtarak uygulayabilirsiniz.

Vazelin

Vazelin ile Tırnak Bakımı : Vazelin hem ellere hemde tırnaklara bakım yapmak için kullanılır. Düzenli olarak kullanıldığında tırnakların kırılmasını ve ellerinizdeki çatlakların giderilmesini sağlar. Özellikle soğuk havalarda kullanılan vazelin ileriye dönük ellerinizi yumuşacık yapar. Gece yatmadan önce ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve pamuk bir eldiven takıp sabah ellerinizi yıkayın.

Vazelin ile Kaş Bakımı : Bazı bayanların kaşları devamlı dağılır ve dalgalanma yapabilir. Bu durumlarda kaşlarınıza hatta kirpiklerinize süreceğiniz vazelin hem kaşları yatıştırır ve düzene sokarken kirpikleri besler ve uzatır.

Vazelin ile Cilt Bakımı : Vazelin cilde uygulandığında kısa sürede ciltteki kuruluğu ve sertliği alıp yerine yumuşacık bir cilt bırakır. Özellikle hızlı kuruyan bölgelere uygulanabilir.

Vazelinin Bilmediğiniz Faydaları

 • Cildinizdeki kırışıklıklar ve ince çizgileri giderebilmek için yatmadan önce göz altlarınıza vazelin kullanabilirsiniz.
 • Vazelin ile toz allığı karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz.
 • Vazelin ile dudak peelingi yapabilirsiniz. Bir miktar vazelini dudaklarınıza sürün ve bir diş fırçası ile diş fırçalar gibi nazikçe fırçalayın.
 • Vücudunuza sıktığınız parfümün etkisini arttırmak için önce parfümü sıktığınız yere vazelin sürün ardından parfümü sıkın. Böylece parfümün etkisi daha kalıcı olacaktır.
 • Kulak temizleyici ile bir parça vazelin alıp kirpiklerinize sürerek daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yazı Hakkında Yapılan Yorumlar

 • Eda

  Cevapla

  26 Ocak 2017 - 17:12

  Ne kadar acaba fiyatı

  • İsminiz

   Cevapla

   24 Şubat 2017 - 18:45

   2 tl

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.