Vücut Kremi Yerine Doğal Maske

Vücut Kremi Yerine Doğal Maske

Evet aslında insanoğlunun isteyip de yapamadığı hiç bir şey yok.  Size evde yapılan tonikler, cilt maskeleri, saç maskeleri vs. bir sürü tarifler verdik.

Havalar ısınmaya başladı. Kavurucu sıcaklar geldiği zaman hemen kendimizi serinletmek için tatil planları yaparız. Belki biletinizi bile ayırdınız. Eee tabi ki de tatile gidecekseniz denize girmeden olur mu? Tabi ki de olmaz. Bazılarımız hem bronzlaşmak ister bazılarımız da korunmak ister.

Vücut Kremi Yerine Doğal Maske

 

Hem bronzlaşmak hem de beyaz tenlilerin rahat etmesi için güneş kremleri kullanırız. Lakin bu kremleri evde yapmak da mümkün. Evet yanlış duymadınız gelin şimdi size bu kremlerin tariflerini vereyim.

Evde Doğal Güneş Kremi Hazırlama

Bunun için bize gerekli olan malzemeler; 1 çay kaşığı nane yağı, yarım çay kaşığı limon suyu, 200 gram tereyağı, 1 çay kaşığı papatya yağı ve 20 gram bal mumu. Malzemeleri tamamladıktan sonra gelelim hazırlanışına. İlk olarak tereyağını ısıtıyoruz. Sonra içine bal mumu ilave ederek eritiyoruz. Yalnız balmumunu ilave ederken rendelememiz gerekiyor. Sonra nane yağını ilave ediyoruz. Ve hemen ardından papatya yağı ve limon suyunu ilave ediyoruz. Daha sonra 60 65 derecede ısıtıyoruz ve donmasını bekliyoruz. Bu karışımı buzdolabına koyuyoruz. Yalnız dondurucuya koymuyoruz.

Evde Doğal Bronzlaşmak İçin Güneş Kremi Hazırlama

50 gram bergamut yağı, 50 gram susamyağı, 50 gr ceviz yağı, 50 gram kakao yağı. Kremin hazırlanışına geçmeden önce şöyle bir bilgi vermek istiyorum. Bu karışımı hazırladıktan 20 gün sonra kullanabiliyorsunuz. 20 gün boyunca her gün bu karışımı sallayarak karıştırmanız gerekiyor.

Evde Doğal Havuç Bazlı Güneş Kremi Hazırlama

Susam yağı veya zeytinyağı, 2 tane havuç, 4 yada 5 tane karanfil. Daha sonra havuçları rendeliyoruz.  İçerisine karanfil ilave ediyoruz. Sonra bu karışımı bir kavanoza koyup güneş görecek bir yere koyuyoruz. 15 gün bekletiyoruz. Daha sonra süzerek bir kaba alıyoruz. Bu karışımı bronzlaşmak için de kullanıyorlar. Eğer bu karışımı koruyucu olarak kullanmak istiyorsanız içerisine 1 fincan talk pudra eklemeniz yeterli olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım Oyun Hileleri