Cilt Bakımı

Yeşil Göz Makyajı

Yeşil Göz Makyajı

Renkli gözlere makyaj gerçekten çok yakışıyor.  Ancak yeşil gözlü bayanlar diğer renkli gözlere göre daha şanslıdır. Biraz da şanssızdır diyebiliriz. Bunun nedeni yeşil göz gerçekten göz makyajı gerektiren bir renktir.

Yeşil Gözlere Makyaj Önerisi

Yeşil gözlü bayanların diğer renkli gözlere göre avantajı olsa da dez avantajları da olmaktadır. Bunun nedeni gözlerinin dikkat çekmesinden kaynaklanır. Yeşil gözlü bayanlara en çok yakışan renklerin başında mor renk gelir. Aslında mor renk, yeşille tam zıt bir renktir. Ancak gözlerin aslın rengi mor ile daha net ifade edilir. Yeşil gözlü bayanlara yakışan diğer bir renk ise liladır. Lila ve mor renkleri, yeşil gözlü bayanlarda ciddi fark yaratacak ve gözlerini ön plana daha iyi çıkaracaktır. Şimdi mor renk ağır bir renk. Günlük makyajda nasıl kullanacağız diyeceksiniz. Haklısınız. Bu nedenle gündelik makyaj yapacak olan yeşil gözlü bayanlara önerimiz; gri tonları kullanmaları olacak. Gri renk farlar ve üzerine siyah renk eyeliner sürülürse, gözlerinizin rengi daha ortaya çıkacaktır.

Yeşil Gözlü Saç Rengine göre Göz Makyaj Önerisi

Bildiğiniz gibi saçlarınızın rengi de yapacağınız göz makyajına göre değişir. Mesela saçları sarı olan bir bayan aynı zamanda yeşil gözlere sahip ise pembe far kullanması hoş olabilir. Ancak siyah saçlı ve yeşil gözlü ise pembe far tamamen bir rezalet olur.

Yeşil Gözlü ve Siyah Saçlı Bayanlara Göz Makyaj Önerisi

yeşil gözlere gidecek göz makyajı - 5

Siyah saçlı ve yeşil gözlü bir bayansanız, toprak tonları tam size göre olacaktır. Toprak tonları siyah saçlı ve yeşil gözlü bayanlara mükemmel oturan bir göz makyaj rengidir. Aynı zamanda turuncu far tercihi de yapabilirsiniz. Turuncu göz makyajı fazla kullanılmaz. Fazla kullanılmamasının nedeni ise yazın yapılan bir makyaj türü olmasıdır. Mesela denize gideceğiniz günler tercih edebilirsiniz. Tabi bunun yanı sıra turuncu bir şapka veya t-shirt ile çok uyumlu olacaktır. Gece gezmelerinde, seçeceğiniz renk bordo rengi olabilir. Özellikle gece gezmelerinde daha doğrusu gece makyajında mükemmel sonuçlar verecektir. Bu nedenle tüm gözler üzerinizde olacaktır. Siyah kalemin önemi, yeşil gözlü bayanlarda en önemli noktalardan biridir. Eğer yeşil gözlere sahipseniz siyah kalem kullanabilirsiniz. Kesinlikle yeşil kalem kullanmayın. Yeşil gözlerde zıt renkler kullanılmalıdır. Eğer gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartmak istiyorsanız. Yeşil gözlere asla sürülmemesi gerek far renkleri arasında mavi, yeşil ve bu renklerin farklı tonları kesinlikle kullanılmaması gereken farlardır. Yeşil gözlerle kesinlikle zıt renkli farlar kullanılmalıdır. Yeşil gözlerde rimel kullanımıda çok önemlidir. Rimel ile gözlerinizi ön plana daha çok çıkartırsınız. Eğer rimel çok sürülürse, gözleriniz daha da çok ortaya çıkacaktır. Ayrıca çok sürülen rimel sayesinde kirpiklerinizin kıvrık kıvrık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Yeşil Gözlere Gidecek En iyi Ruj Renkleri

  • Yeşil gözlere gidecek en iyi ruj renkleri arasında yavruağzı ve bordo renkleridir. Bu üç renk sayesinde gözleriniz daha ön plana çıkacaktır.
  • Kırmızı ve kahverengi gibi renkler yeşil gözlü bayanlar için kullanılmaz. Kırmızı sadece özel gecelerde tercih edilen bir renktir. Kahverengi, yeşil göze gitmeyecek renkler arasındadır.

Yeşil Gözlere Gidecek En Uygun Makyajlar

 

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ