Yumurta ile Cilt Bakımı

Yumurta ile Cilt Bakımı

Yumurta ile cilt bakımı yaparak sivilce, kırışıklık ve bir çok cilt probleminden kurtulabilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz yumurta maskeleri hem kesenize hemde sağlığınıza çok iyi gelecek.

Yumurta ile Cilt Bakımı

Yumurta besin değeri yüksek bir gıdadır. Aynı zamanda içerisinde cilt için çok yararlı vitamin ve mineralleri barındırır. Cildinizi sıkılaştırmak ve cilt rengini düzenlemek isterseniz bu maske tam size göre olacak türden. Bu maske ile cilt sıkılaşıp, renk düzenlemesinin dışında cildiniz de nemlenecektir.

Yumurta Maskesi ile Cilt Bakımı

Yumurta ile cilt bakımı yapmadan önce boynunuzu ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Uygun bir kapta bir adet yumurtayı çırpıp, ağız ve göz çevresi haricinde tüm yüzünüze, boynunuza sürün.

Uygulama sonrasında yumurtanın cildinizde kurumasını bekleyin. Bu süre yaklaşık 15-20 dakika içerisinde yeterli olacaktır. Sonrasında temizlemek için nemli bir bezle silip, yıkayın.

Yumurta Maskesi ile Sivilceli Cilt Bakımı

Cildinizi sıkılaştırmak ve aynı zamanda sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, sivilceli ciltlere özel bir yumurta maskesi yapabilirsiniz.

İlk olarak yüzünüzü ve boynunuzu temizleyin. Sonrasında yumurta beyazını bir kapta köpürene kadar çırpın. İçerisine 2 kaşık limon suyu ve 1/2 kaşık bal ilave edip iyice karıştırın. Ağız ve göz çevresi dışında tüm yüzünüze uygulayın. Maske, cildinizde en az 10-15 dakika beklemelidir. Bekleme süresi sonunda ıslak bir mendil ile silip hemen yüzünüzü yıkayın.

Yumurta ile Göz Kapağı Kaldırma

Göz kapakları zaman içerisine kırışır ve kötü bir görünüm kazanır. İlk bakışta son derece etkili olan göz kapaklarının daha kalkık durması bakışlara kadar fark ettirir. Yumurta maskesi ile göz kapaklarını kaldırmak için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

Bir adet yumurtanın sarısını güzelce çırpın. Önce göz kapaklarını temizleyin ve sonra göz kapaklarının üstüne yumurtanın sarısını sürün. Uygulama sonrasında yumurtanın kuruması için 10-15 dakika bekleyin ve ardından göz kapaklarını silin.

Yumurta Zarı ile Göz Altı Şişliği Tedavisi

Göz altı morlukları için çok ideal olan bu tedavi yönteminde yumurtanın zarı kullanılmaktadır. Bunun için önce yumurtayı pişirmeniz gerekiyor.

Yumurtanın içini boşaltın ve çok dikkatli bir şekilde yumurtanın zarını alıp, göz altlarınıza koyun. Göz altınızda gerilme hissedene kadar bekleyin. Gerilme ile beraber yumurta zarını alıp, cildinizi temizleyin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım