Bıyık Kalınlaştırma Yöntemleri

Bıyık Kalınlaştırma Yöntemleri

Seyrek bıyıklarınızı daha kalın hale getirmek istiyorsanız tüm bunları doğal yollara başvurarak gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Saçi bıyık ve sakal düzenli bakım istediğinden dolayı tüm bunları sağlamanız da sizin elinizde olacak.  Bıyık kalınlaştırma için en etkili yollardan birisi, hint yağı ve badem yağıdır. İçerisinde ki zengin özler sayesinde bıyıklarınızı daha kalın yapabilir. Eğer ki bu bakımı düzenli olarak yapmaya başlarsanız 8-10 hafta içinde kalın bıyıklarınızın olduğunu görebilirsiniz. Bıyıkların daha sağlıklı ve gür görünmesi için ilk olarak kıl köklerinize bakım yapmanız gerekmektedir. Kıl köklerinizde problem varsa bıyıklarınız uzadığı zaman bunlar olumsuz olarak sizleri etkiler. Bıyıkların daha sağlıklı ve istediğiniz kalınlığa ulaşabilmesi için mutlaka kıl köklerinin sağlıklı olması gerekir. Bu sayede seyrek bıyıklara sahip olmaz, tam aksine kalın bıyıklarınıza ulaşmış olursunuz. Bıyık bölgenize belli aralıklarla parmak uçlarınızla masaj yaparsanız bu bölgede olan kan dolaşımını arttırabilirsiniz.

Bıyık Kalınlaştırma

blank

Yapabileceğiniz bir diğer etkili yollardan birisi de parmak uçlarınızla masaj yapmak olacak. Kıl bölgesine yavaşca 5-6 dakika kadar masaj yapın. Bıyığı sürekli jiletle kazımak, kökten daha kalın bir kıl çıkacağı anlamına gelmemektedir. Sağlıklı ve kalın bıyık için şüphesiz en önemli hususlardan birisi beslenme olacaktır. Kılların uzaması için ise ihtiyaç duymuş olduğunuz proteine en hızlı süre zarfı içerisinde ulaşmış olacaksınız. Protein bakımından zengin gıdaları sizlerde kullanarak bıyıklarınızın daha kalın olmasını çok kolay şekilde sağlamaya başlayabilirsiniz.  Balık, et, yumurta ve fasulye gibi besinleri olabildiğince çok yemeniz önemlidir.

Ayrıca hint ve badem yağları da kıl köklerinin daha güçlü ve kalın hale gelmesini sağlar. Sürekli olarak besleyici özelliğe sahip olan doğal yağlarla gereken bakımı yapmanız gerekir. Çünkü bıyık kalınlaştırma için doğal yağlar artık olmazsa olmazlardan biri haline gelmektedir.

blank

Bıyıklar düşündüğünüzün tam tersine kestiğiniz zaman değil bıraktığınız zaman daha çok gürleşir. Bazı kişilerde bıyık ve sakallar genetik bir şekilde seyrek halde olabilmekte. Bundan dolayı da ciltte ince sarı kıllar çıkar. Özellikle açık tenli insanlarda olan kıllar daha açık tonda olacağından çokta belirgin olmaz. Bir yerde 5 siyah tüy varsa 5 tanede sarı kıl bulunmaktadır. Bu kıllarınız ince ve zayıf bir haldedir. Fakat bir zaman boyunca sabredip kesmezseniz kıl kökleriniz kalınlaşıp daha koyu olacaktır.

Diğer yöntemse sarı tüylerinizi siyahlaştırmaktır. Bunun için ceviz yağını önermekteyim. Ceviz yağını satın almanıza gerek yok. Elinize bir adet ceviz alıp kırın ayıkladıktan sonrada parmaklarınızın arasında ezerek ya da bir kaşığa koyup alttan çakmak ile ısıtın. Yağın birbirinden ayrıldığınız görürsünüz. Bu yağı parmak uçlarınız ile bıyık bölgenize sürün. Zamanla koyulaştığını da göreceksiniz. Son olarak da bıyıklarınızı düzenli olacak şekilde makas ya da tıraş makinesi ile düzeltin. Üst taraflardan kırparak kesin asla dipten jiletle kazımayın.

YORUMLAR

  1. blank Mete dedi ki:

    Allah razı olsun. Teşekkür ederim.