Cilt Bakımı

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

Güzellik sırları olmayan kadın yoktur. Hatırlarsanız eski çağlarda yaşayan kadınların resimlerine bakıldığında bebek gibi ciltler, kalkık dudaklar, parlayan ve ışıl ışıl olan saçları görmek mümkün.

Peki bu kadınların güzellik sırları neydi? Her kadın güzel olmak için bir çok bakım kürü ve cilt bakım maskesi uygular. Bu bakım maskeleri ve kürlerinin dışında bazı güzellik sırları ile bütünleştirdiğinde ortaya çok daha iyi sonuçlar çıkacaktır.

Güzel Olmak için Güzellik Sırları

Her kadının vücudunda güzel hissettiği yerler vardır. Kimisi gözlerini çok beğenirken kimide saçlarını beğenir. Bu nedenle güzellik sırları içerisinde bir çok bölgenin güzellik sırlarından bahsedeceğiz.

Saçlar için Güzellik Sırları

Saçlarınız için ayıracağınız bir vaktiniz yoksa ve bazı tüyolar verebiliriz. Vakit ayıramadığınız saçlarınıza bir kaç dakikada güzellik katmak mümkün.

Güzellik Sırları

İlk olarak saçlarınızı hafifçe nemlendirin. Ardından saçlarınızı örün ve bir kaç dakika örgülü olan saçlarınıza fön çekin. Fönden sonra örgülü olan saçlarınızı açın ve kuaförden çıkmış gibi saçlarınızın tadını çıkartın. Dalgalı olan saçlarınız hem size güzellik katacak hemde kuaförden çıkmışcasına güzel görünecek.

Gözler için Güzellik Sırları

Acilen bir görüşme yapacaksınız ancak yanınızda sadece siyah göz kalemi var. Korkmayın! Eğer diğer makyaj malzemeleriniz yoksa gözlerinizin altına kalem çekin. Hemen ardından kaşlarınızı kalem ile hafifçe boyayın.

Gözler için Güzellik Sırları

Fara ihtiyacınız var. Ancak far yanınızda değil! İşte o zamanda siyah kalemle gözlerinize ince bir çizgi çekip, parmağınızla bu çizgiyi dağıtın. Hem buğulu göz makyajı yapmış hemde gözlerinizde far varmış edası yarattınız.

Fondöten varsa Kapatıcıya Gerek Yok

Kapatıcı, bir bayan için oldukça önemli bir makyaj malzemesidir. Ancak kapatıcı yoksa hiç panik yapmayın. Eğer yanınızda fondöten varsa  bir miktar alın. Bununla beraber bir miktar krem ve biraz toz pudra karışımını cildinize uygulayın.

Kapatıcıdan bile daha iyi bir kapatıcı oluşturdunuz. Denemenizi mutlaka istiyorum. Çünkü cilde bu şekilde uygulandığında harika bir duruluk ve doğallık oluşturuyor.

Cilt ve Saç

Asıl güzellik sırları deyince akla cilt ve saç gelir. Bu nedenle saçlarınıza özel bir kaç bilgi vermek istiyorum.

Kuru saçlar için : Saçlarınız nemliyken, elinize bir kaç damla zeytinyağı damlatın ve saçlarınızın diplerine gelmeyecek şekilde saçlarınızı ovuşturun. Saçlarınızın kuruluğu gidecek ve saçlarınız yumuşacık olacak.

Ciltteki kırmızı lekeler Eğer cildinizde kırmızı lekeler varsa kapatıcı tercihiniz sarı renkte olması gerekir. Sarı tondaki kapatıcılar kırmızı lekeleri daha iyi kapar.

Kemikli Burun: Eğer kemikli bir buruna sahipseniz koyu tonda pudra sürmeyi deneyin. Bu şekilde burnunuzu daha ince gösterebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız diğer sırlar hakkındaki yazılarımızı buradan okuyabilir veya arama yaparak ulaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ