35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer yaşınız 35’e yaklaştı ve 35 yaş cilt bakımı nasıl yapılır? Bilmiyorsanız mutlaka öğrenmeniz gereken püf noktalar var. Çünkü cilt bakımında kritik bir noktaya gelmiş ve bazı ince çizgilerin oluşmaya başladığı yaştasınız demektir.

35 yaşlarına doğru cilt üzerinde ince çizgiler oluşur ve bu çizgiler zaman ilerledikçe daha çok derinleşir ve kötü bir görünüm meydana getirir. 35 yaş cilt bakımı düzenli bir şekilde yapılırsa cildiniz yenilenir ve yaşın verdiği olumsuz tüm cilt problemleri ortadan kalkar.

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

35 yaşına gelmiş bir bayan makyaj yapan ve bir çok makyaj malzemesini cildinde denemiştir. Aynı zamanda dış etkenlerden de zarar görmüştür. Ayrıca cilt yaşlanmaya doğru meyillenmiş ve cilt problemleri başlamış demektir.

Sizler madde madde 35 yaş cilt bakımı hakkında yapılması gerekenleri sıraladık. Bu maddelere dikkat etmeli ve 35 yaş cilt bakımını yapmanız gerekmektedir.

  1. 35 yaşında ilk başlayan problemler gözaltı çökmesi ve ince çizgilerdir. Bu problemler karşı bitkisel kürler ve doğal cilt bakımı konusundan yararlanılmalıdır. Bu nedenle sizlere cilt bakımı kategorimizde bulunan güzellik maskeleri kategorimizi öneriyoruz.
  2. 35 yaşlarında sigara ve alkol tüketimi gibi alışkanlıklarınız varsa bunlardan uzaklaşmalı hatta kullanıyorsanız bırakmalısınız.
  3. Cildinizi bu yaşlarda mutlaka nemli tutmalısınız. Yaz veya kış ayları fark etmeden mutlaka nemlendirici krem kullanmalısınız. Bunun dışında cilt temizliğinize önem vermelisiniz.
  4. Makyajınızı hafif tutmaya ve mutlaka gün sonunda temizlemeye özen göstermelisiniz.
  5. Fondöten gözenekleri dolduran bir makyaj malzemesidir. Bu nedenle fondöten yerine kapatıcı pudra kullanmayı tercih etmelisiniz.
  6. Cilt bakımı için kimyasal malzemelerden uzak durmaya çalışın. Hatta makyaj malzemelerinden bile uzak durun. Makyaj malzemeleri sizi güzel gösterse de ilerleyen zamanlarda bu malzemelerin çok zararını göreceğinizi unutmayın.
  7. Bu yaşlarda bol bol su tüketmeli ve yeteri kadar uykunuzu almanız gerekmektedir. 35 yaşına gelmiş yetişkin bir bireyin en az 8 saat uyuması gerekmektedir.
  8. 35 yaşında en çok oluşan kırışıklık, ince çizgiler, göz altı torbalarının sarkması, göz altı morluğu gibi bir çok problem karşınıza çıkabilir. Eğer sizlere bahsettiğimiz 35 yaş cilt bakımı sıralamasındaki bazı noktalara dikkat ederseniz cilt sorunlarınızın azaldığını ve giderildiğini görebileceksiniz.

Unutmayın ki, her yaşın cilt bakımı farklıdır. Bu nedenle yaşında cilt bakımı yapmanız her zaman daha iyidir. Size son tavsiyemiz bitkisel ve doğal cilt bakımı maskeleri ile 35 yaş cilt bakımınızı kolayca yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.