Gençken Sakal Büyütmek için En İyi İpuçları Nelerdir?

Gençken Sakal Büyütmek için En İyi İpuçları Nelerdir?

Özellikle son zamanların modası haline gelen sakal, gençlerin ve kısacası her yaş kesiminden erkeğin kullandığı bir model haline geldi. Ancak bazı gençlerde sakal çıkma süresi ve daha uzun olabilir. Bu durumda endişelenmeye ya da üzülmeye gerek yoktur. Çünkü sakalın çıkması ve uzaması bunun yanında sakalın yapısı tamamen kişinin fizyolojik özellikleri ile ilgilidir. Yani saç yapınız nasıl bir başkasından farklıysa aynı şekilde sakallarınız da farklı bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla endişe etmeye gerek yoktur.

Gençken sakal büyümek için en iyi ipuçları nelerdir?

Sakalım Çıkmıyor Diye Üzülmeyin

Sakallarım çıkmıyor diye üzülmenize gerek yok. Bu durum bir cilt ve sakal yapısı ile ilgilidir. Öncelikle belirteceğimiz yöntemleri denemenizde yarar var.

Peeling Uygulayın

Erkeklerin peeling uygulaması ile ilgili toplumumuzda birtakım ön yargılar var ancak bu durum kesinlikle yanlış yorumlanan bir kanı. Haftada 1 defa peeling uygulamanız durumunda saçlarınızın daha hızlı çıktığını göreceksiniz. Çünkü peeling, alt yapısında birtakım temizleme molekülleri bulunduruyor. Haftada 1 defa cildinize peeling yapmanız durumunda cildinizdeki ölü hücreleri arındırabiliyorsunuz. Deri üzerinde yeni kılların çıkmasını sağlamak amacıyla bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Peeling, cilt altındaki ölü hücrelerin tamamen atılmasını sağlaması nedeniyle bu noktada temiz ve aynı zamanda sağlıklı bir sakal yapısının da olması gerekiyor.

Uygulama aşamasında ilk olarak bir peeling almanız gerekiyor. Sonrasında bunu yüzünüze uygulayınız. Genelde banyo sonrasında kurumuş bir cilde uygulamak daha doğru olacaktır. Sonrasında da yüzünüze bu jeli uygulayınız ve peeling paketinde de yazdığı gibi 10 ile 30 dakika arasında bekleyerek yüzünüzü su ile durulayın.

blank

Cildinizi Her Zaman Temiz Tutun

Cildinizin temiz olması, sakallarınızın hem daha sağlıklı çıkmasını hem de kolay kopmamasını sağlar. Bu nedenle genel cilt bakımınıza çok önem verin. Ilık su ile birlikte kozmetikçilerden aldığınız temizleme ürünlerini her gün düzenli bir şekilde kullanın. Sakalın cilt üzerinde çıkıp büyüyebilmesi için mutlaka geniş gözeneklere sahip olması gerekiyor. Bunun için de temiz cildin gözeneklerinin tamamen açık olmasını sağlamak ve temizleme ürünleri ile bu bölgeyi açık tutmaya özen göstermelisiniz.

Okaliptüs Yağı Çok Yararlı

Cildin genel sağlığı için de son derece faydalı olan okaliptüs yağının sakal uzaması ve çıkması için de kullanabileceğini belirtelim. Bunun için de krem ve yağlardan yardım alabilirsiniz. İçerisinde okaliptüs bulunan yağları, nemlendirici kremleri boyun ve yanak bölgesinde kullanmanız düzenli bir süre içerisinde sakallarınızın büyümesine yardımcı olacaktır. Bu yağ, genel kıl yapısının güçlenmesine de katkı sağlar. gençken sakal büyümek için en iyi ipuçları nelerdir sorusunun yanıtını bu noktada değerlendirebiliyoruz.

Kıl Dönmesine Dikkat Edin

Kıl dönmesi, sakal yapısını olumsuz etkiler. Bu nedenle yanaklarını sık sık kontrol etmeniz gerekiyor. Sakalda kıl batması ya da dönmesi gibi bir durum söz konusu olduğunda burayı temizleyiniz. Cımbız ile birlikte özellikle boyun bölgesindeki zararli kılları temizleyiniz.

Spor Yapın ve Beslenmeye Dikkat Edin   

Her ne kadar kıl ve sakaldan söz etsek de aslında bu durumun genel vücut yaşam tarzı ile çok ilgili olduğunu biliyor muydunuz? Sağlıklı bir yaşam, aynı zamanda saç ve kıl yapısını da etkiliyor. Özellikle ergenlik döneminde düzenli spor yapın ve uygunuza dikkat edin. Bunun yanında alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durun. Gençken sakal büyümek için en iyi ipuçları nelerdir sorusunda sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bu tavsiyelere uymanızda yarar var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.