Kalçada Sivilce Giderme Yöntemleri

Kalçada Sivilce Giderme Yöntemleri

Kalçada Sivilce Giderme Yöntemleri. Kalça kısmı yağ oranının en fazla yaşandığı bölgeden biri. Bu nedenle de “ Sivilce” çıkma oranı burada fazla bir riske sahip. Kalçada Sivilce çıktığı zaman, biraz sıkıntı doğar. Sivilce bu bölgede değişik ölçülerde çıkar. Yani belirli bir kalıpta yada büyüklükte çıkmaz.

Kalçada Sivilce

Alerji nedenleri, fazla yağ oranı, çok yağlı yiyecekler tüketilmesi ve hormon bozukluklarından kaynaklı nedenlerden dolayı sivilceler çıkar. Bu nedenle de patlatma konusunda anlık tedavi değil, birkaç adım süren tedavilerden sonra bu sivilceler yok olur. Kalça kısmında çıkan sivilcelerin önce ana nedeni öğrenilir.

Sonrasında ise çıkan bölgedeki deriye işlenen yeri ne denli aşağı da ona bakılır. Üst sınırda olan Sivilcelerden daha kolaydır kurtulmak. Ama deriye tıp ki, “ Kene” gibi gömülen sivilce varsa, durum o zaman riske döner. Bunu ağacın kökleri gibi düşünün. Deri içine işler ve orada yayılır.

Kalçadaki Sivilce Nasıl Patlar ?

Eğer, sivilcenin uç kısmı yeni olgunlaşıyor, ama deriye çok kötü gömülmüşse, hemen bir uzmana gitmeniz lazım. Çünkü, tek başınızda bundan kurtulmak asla ama asla mümkün olamaz.

Her oturuşunuzda kalçaya batar. Uzmanlar, sivilcenin büyüklüğüne göre bir patlatma evresi hazırlar. Başı büyük ve kırmızıya dönen sivilcelerden kurtulmak daha kolaydır. Çünkü, büyüyen sivilceler zaten patlamaya yakın olur. Birkaç ufak işlemle beraber sivilcelerden kurtulmakta bu şekilde kolay ve zahmetsiz olur.

Sivilce Giderme Yöntemleri

Kalçada çıkan sivilceleri temizlemek için, krem ve Jeller kullanın. Pamuk yada temiz bezlerle bu bölge üzerinde uygulama yapın. Sivilcenin çıkmış olduğu noktada temizlik yapmak çok önemlidir. O bölgenin etrafında mikrop oluşmasından kaynaklı hastalıklar bile oluşabilir.

Ayrıca bakteri çoğalması ve buna bağlı sivilcenin daha çok deriye gömülmesine kadar değişik kötü durumlar meydana gelebilir. En güzel yöntem, sivilce üzerinde krem ve jellerle beraber çok iyi bir şekilde temizleme işlemi yapmaktır. Sivilcenin büyüklük ve küçüklük derecesine göre de, uzmanlara başvurmak en mantıklı yol olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.