Menü x

Saçlar Nasıl Daha Çabuk Uzar?
19 Mart 2015
4603
5

Saç Bakımı

Saçlar Nasıl Daha Çabuk Uzar?

Yazı: sadmin 19 Mart 2015

Her kadın, sağlıklı, pırıl pırıl, dolgun görünümlü saçlara sahip olmak ister. Sağlıklı saçlar, uzun da olduğunda kadını bir hayli çekici göstermektedir.

Saçlar Nasıl Daha Çabuk Uzar?

Saçların hızlı uzaması, saç dipleri ve tellerinin sağlığı ile doğrudan alakalıdır. Bu demek oluyor ki saçın hızlı uzaması için ilk başta dikkat edilmesi gereken saçın doğal sağlığını korumaktır.

Saç sağlığı nasıl korunur ve saçın daha hızlı uzaması nasıl sağlanır?

Dengeli beslenmek saçlar için de önemlidir

Saçların sağlıklı uzaması aslında direk beden sağlığı ile ve beslenme biçimiyle alakalıdır. Çünkü saç derisi, vücuda alınan besinler yoluyla sağlık kazanır. Dolayısıyla sağlıklı bir bedene olduğu kadar sağlıklı saçlara da sahip olmak istiyorsanız öncelikle dengeli beslenmeli, abur cuburları hayatınızdan çıkartmalı, başta demir olmak üzere her türlü mineral ve vitamin bakımından zengin besinleri tüketerek kendinize dikkat etmelisiniz.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Ayrıca saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız düzeni olarak bakımını yapmalısınız. Saçlar, özellikle mevsim geçişlerine karşı hassastır ve çok çabuk yıpranır. Mevsim döngülerine bağlı saç tel, yıpranmalarında saçları ucundan aldırmak ya da bir miktar kestirmek, saç sağlığı için gereklidir.

Saçlarınızın kolayca ve sağlıklı uzaması için yıpranmaya karşı korumanız gerekir. Fazla kireçli sular, aşırı sıcak su, toz, duman, kir ve yaz aylarında güneş, deniz sonrası saçlardaki tuzlu suyla güneşlenmek saçların sağlığını yitirmesine, kırılmasına, dökülmesine yol açmakta ve uzamasını, gelişmesini durdurmaktadır. Bu sebeple bu tür nedenler karşı önlem alınmalı ve saçlar, yıpratıcı her türlü etkiden olduğunca korunmalıdır.

Saç Uzatan Bal Maskesi Tarifi

Saçlarım çok zor uzuyor’ diye üzülmeyin! Doğanın mucizevi besini bal, saç maskesi olarak düzenli kullanıldığında, saçlarınızın hızlı uzamasına yardım ediyor.

İşte saç uzatan bal maskesi tarifi:

Saç uzatan maske malzemeleri:
1 çubuk tarçın
2 tatlı aşığı bal
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Saç uzatan maskenin hazırlanışı:

Bal maskesi için bir çubuk tarçını, bir çay bardağı  suda bir taşım kaynatın. Su kaynadıktan sonra içine iki tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı içindeki tarçın çubuğu ile birlikte oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Maske ılıdığında tarçını alarak, karışımı saç diplerine yedirin.

Bu maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yazı Hakkında Yapılan Yorumlar

 • gizli

  Cevapla

  3 Ağustos 2017 - 21:06

  çok sevdim saçımı zaten kesmiştim kesmeseydim kalçamdan aşağıdaydı inş işe yara

  • Gizli

   Cevapla

   26 Eylül 2017 - 23:38

   Sonucu ne oldu acaba yazabilir misiniz

 • Buse

  Cevapla

  13 Haziran 2017 - 10:48

  Bide uzamasa

 • berıvan

  Cevapla

  11 Ocak 2017 - 17:30

  valla korkuyom saçlar ztn kısa bu belkı yanlıs gelır saca

  • Buse

   Cevapla

   13 Haziran 2017 - 10:49

   Evet benim saclarimda kisa

Sitede yayınlanan tüm içerikler 1ciltbakimi.com'a aittir. İzinsiz kopyalanamaz.