Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Adetli İken Soğan Suyu İçilir Mi?

Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Adetli İken Soğan Suyu İçilir Mi?

Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Adetli İken Soğan Suyu İçilir Mi? Soğan suyu kürü içerisinde B6 vitaminleri, C vitamini, kalsiyum magnezyum, krom, demir ve fosfor mineralleri son derece fazla bir şekilde bulunmaktadır. Soğan suyunun kan şekeri düşmesi ile kanserle savaş ortamı yaratmaktadır. Bu aşka sitemli son derece güçlü bir hale getirir.

Soğan suyunun faydaları durumlarından biri ise adet ağrılarını geçmesinden kaynaklanmaktadır. Sonra suyunu adetli halde iken içmeniz ağrıları en az limit indirecektir. Adet söktürücü bir şekilde soğan suyu kullanmanız için soğan kabuğunu kullanmanız yeterli olabilir. Ayrıca soğanı direkt olarak da kullanabilirsiniz.

Stres ya da fazla kilolu bir durumunuz varsa bu durumların birçok nedeni olabilir. Ayrıca erken menopoz ya da tiroit hastalıkları sorunları var ise bunların nedenleri araştırılmalıdır. Bu durumlara bağlı olarak en iyi çözümler arasında soğan suyu tüketmekten geçmektedir. Fazla bir şekilde adet kanamasının fazla olması ya da adet gecikmesi yaşıyorsanız kadın doğum uzmanı ilgili bazı tetkikler yapacak ve bunların nedenlerini araştıracaktır.

Soğan suyunun yalnızca adet söktürücü bir şekilde kullanılması söz konusu değildir. Aynı zamanda yumurtalıklarda oluşan kistlerin de doğal bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır.

Soğan kürünün gün içerisinde aç karnına mı tok karnına tüketilmesi söz konusu olabilir. Günde iki kez kullanmanız yeterlidir. Bir hafta içerisinde %90’lara kadar bir sonuç ile karşılaşacaksınızdır.

Adet Söktürücü İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Tarifi

İbrahim Saraçoğlu soğan kürü önemli detayları aşağıda yer almaktadır.

Malzemeler: 1 adet soğan tencere bıçak ve yarım litre pet şişe su.

Adet gecikmesine dair iyi gelen birçok bitki doğamızda bulunmaktadır şu an bitkiler arasında en etkili olanlardadır.

Klorsuz olan iki bardak suyun tencere koyulması ile işlem başlar tencere hep koyulan sular kaynatılmalıdır. Klorsuz su yerine markette satın alabileceğiniz hazır sularda olabilir. Daha sonra orta boy soğanı dörde bölünmesi gerekir. Soğanın kabukları çıkarılır kaynatılmış olan suyun içerisine soğanlar atılır. 10 dakika boyunca su kaynatmaya devam edilmelidir.

Kaynama aşaması tamamlandıktan sonra süzülüp ılımaya bırakılması gerekir. Soğan suyunun günde sabah ile akşam olmak üzere iki kez ılık bir şekilde tüketilmesi gerekir. Çalışan kadınlar sabah işe gitmeden evvel tüketmeleri iyi olacaktır. Gece de aynı kür yatmadan önce uygulanması ile gerçekleştirilebilir. Soğan küründen adet söktürmede hem de yumurtalıklar için kistlere dair çözüm üretilmesi en sağlıklı seçenekler arasındadır.

Bu kürün gün içerisinde 2 kez kullanmak şartıyla iki hafta boyunca devam ettirilmesi gerekir. Unutmamanız gereken nokta ise soğan kürünün her gün mutlaka düzenli bir şekilde tüketilmelidir. Bu durumları göz önünde bulundurarak soğan kürüne başlamanız gerekir. İhmal ettiğiniz taktırdık ürün tam etkisini vücudunuzda göremezsiniz. Kür en geç bir hafta içerisinde ya da 10 gün içerisinde vücudunuzda etkisini gösterecektir.

Soğan kürünü 2 hafta boyunca uyguladıktan sonra 6 ay boyunca yapmamanız gerekir. 6 ayın ardından sonra yine 15 gün ya da 2 hafta boyunca soğan kürünü uygulamaya geçebilirsiniz. Soğan kürünü kesinlikle beyaz soğan kullanılması gerekir. Mor ya da kırmızı soğan kürü için kullanılmaması gerekir. İçeceğiniz her kür ayrı bir şekilde taze olarak hazırlanması gerekmektedir.

Soğan kürünün kullanmadan önce doktora gitmeniz gerekmektedir. Doktora gitmeden önce hiçbir tedavi yöntemi gerçekleştirmemelisiniz. Her internet sitesinden gördünüz soğan kürü ya da başka türlerin kullanımları doktora gitmeden önce gerçekleştirilmemelidir. Bu yüzden bir rahatsızlığınız var ise soğan kürünü kullanmadan önce doktora gitmeniz en doğru seçenek olacaktır.

Soğan suyunun söktürücü bir özelliği bulunması sebebiyle böbrekleri fazla bir şekilde enerji kullanması sağlayacaktır. Hatta zarar verebilir. Bu yüzden tedavi ya da tanı ortamı yaratılmadan soğan kürünün kullanılmaması gerekir. Bir doktorunuza giderek bu durumu danışmanız gerekmektedir.

Adetli İken Soğan Suyu İçilir mi?

Soğan an oldukça faydalı bir bitkidir. Yemeklerimiz de sık bir şekilde sonra kullanmaktayız.

Soğuk algınlığına son derece faydalı bir bitkidir şifalı bitkiler arasında soğanın diğer besinlerden ayırıcı özellikleri ortaya çıkmaktadır. B vitamini açısından oldukça zengindir. C vitamini açısından daha zengindir. Bir nevi soğan antibiyotik vazifesi de görülmektedir.

Yorgunluğunu son derece giderir. Bedene güç ve canlılık vermektedir. İştah açıcı özelliğinin de olması ile küçük çocuklara burca verilebilir. Vücutta biriken su ile yüreği dışarıya atmaya son derece yardımcı bir besin olarak karşımıza çıkmaktadır. Şu an zayıflamaya da yardımcı bir besindir ve kilo verdirir. Ödemleri önlemektedir. İnsanların sinirlerini yatıştırmaktadır.

Uykusuzluğuna çok iyi gelen bir besindir. Öksürük söktürücü etkisi olarak da bilinmektedir. Birçok kanser hastalığına dair vücudu tamamen koruyabilmektedir. Bağırsak kurtlarından kurtulmak için de soğan kürü kullanılabilir. Böbrek taşına dair bir rahatsızlığınız var ise soğan suyu, maydanoz ve adaçayından oluşan bir kür ile böbrekler içerisinde yer alan taşlardan kurtarılabilir.

Ancak böbrek rahatsızlığı bulunan kişiler üzerinde tavsiye edilmemektedir. Böbrek üzerinde bir uygulama gerçekleştirmeden önce üroloji doktorları danışmalısınız. Üroloji doktorları muayene ettikten sonra tedavi yöntemlerini sizlerle konuşacaktır. Böbrek içerisinde yer alan taşların bazen ameliyat yoluyla alınması gerekmektedir. Buna bağlı olarak üroloji doktoruna gitmeniz en sağlıklı seçenek olacaktır.

Soğanın Faydaları

 • Prostat hastalığına karşı faydalıdır
 • Romatizma ağrılarını giderici özelliğe sahiptir
 • Sık sık idrara çıkartarak bedende bunları ödemeye atılmasını sağlar
 • Kan şekerini düşürür
 • Bütün kanser çeşitlerine karşı bedeni korur
 • Kanı temizleyen soğan aynı vakitte karaciğer ve bağırsakları da temizler
 • Aşırı zayıf düşmeye niçin olan bağırsak kurtlarının dökülmesini sağlar
 • Şayet çok çok yağlı yemekler yiyorsanız, bu yemeklerin yanı sıra tüketeceğiniz bir soğan, samimi bu yağlı yemeklerin sevabı bulunduğu kolesterol artmasına engeller.
 • Soğan yüksek tansiyonu düşürülmesine yardımcı olur
 • Ki soğan kalbi güçlendiriniz damar tıkanıkları yok eder
 • İştahı açar, sindirim sistemi kuvvetlendirir
 • Bağırsakları çalıştırarak vakit vakit müshil tesiri gösterir

Soğanın Zararları

Soğanın iştah açıcı özelliği vardır. Bu sebeple diyet yapan bireylerin soğandan bir vakit uzak durması yerinde bir karar olur. Soğanın içerisinde tespit edilen ince zar, mide ağrısına sebep olabilir. Bu yüzden soğanın ince zarı ayıklandıktan sonra yenilmesi daha doğru olur.

Soğan mikropları temizlerken yaraların süratle iyileşmesine niçin olur. Soğanın pansuman tesiri bulunur. Yaranızı bir yandan temizlerken bir yandan da basitçe kapanmasını sağlar. Soğan, yaralı bölgelerde cilt bozukluklarını iyi gelen bir iksire sahiptir. Yaraların geç iyileşmesi bedende yara izlerine niçin olur. Soğanın faydaları size estetik güzellik sağlıyor.

Soğan iyileşmeyi süratlendirerek sizi çirkin yara izlerinden kurtarır. Soğanın yaralara uygulanması basittir. Kür durumuna getirdiğiniz soğanı yaranızın üstüne koyunuz ve üstünü sarınız. Canınız yansa da kısa bir vakit katlanmalısınız. Yarım saati geçmeden evvelce sargıyı çıkartınız ve farkı görünüz.

Soğan sinirlere direkt tesir eder. Soğanın sinir sistemini rahatlattığından bahsetmiştik. Aynı şekilde sinirsel rahatsızlıklara da iyi geliyor. Soğan kürü, uygulandığı bölgenin doku ve sinir sistemine süratle nüfuz eder. Soğanın faydaları o kadar sayısızdır ki soğan, sihirli dokunuş ile ağrıya niçin olan sebepleri ortadan kaldırır ve sizi rahatlatır.

Soğan antioksidan özelliği yardımıyla mikropların en baş düşmanıdır. Kış aylarında, soğan tüketenler diğerlerine göre daha avantajlıdırlar. Çünkü basit basit hastalıklara yakalanmazlar. Soğan bol C vitamini yardımıyla bağışıklığı güçlendiriyordu. Aynı vakitte kanı temizleyerek iyileşmeyi süratlendirir. Soğuk algınlığından kurtulmak ve yakalanma riskinizi azaltmak dilerseniz kışın soğandan vazgeçmeyiniz.  Soğan kullanımı ile soğanın faydaları en çok hastalığa yakalanma riskiniz olan kışın sizin yanınızda olacaktır.

Midenizdeki ve bağırsağınızdaki fazlası oluşum sizi sıkıntıya sokar. Soğanın yaraları tedavi özelliği yardımıyla midenizdeki yaralardan ve rahatsızlıklardan basitçe kurtulacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.