Mayonez ile Saç Bakım Maskesi

Mayonez ile Saç Bakım Maskesi

Mayonez ile saç bakım maskesi ilk söylediğinizde kulağınıza çok saçma hatta hoş olmayan bir şeymiş gibi gelse de aslında mayonez yıpranan saçlarınıza ve kırık oluşumuna birebir engel olan çok güzel bir çözümdür.

Mayonez ile Saç Bakım Maskesi

Mayonez ile saç bakımı yaparken tek başına saç uçlarına uygulayabilir ya da içine bir kaç malzeme daha ekleyip başarılı sonuçlar elde edilen mayonezli maskeler hazırlayabilirsiniz.

Bunlardan ilki parlaklığını ve canlılığını yitiren yıpranmış saçlar için tavsiye ettiğimiz yumurta sirke ve mayonez ile saç bakım maskesidir.

Yumurta sirke ve mayonez ile saç bakım maskesi nasıl hazırlanır ve uygulanır?

1 adet yumurta çırpınarak 2 çorba kaşığı mayonez eklenir ve son olarak da 3 çorba kaşığı sirke ilave edilerek özdeş bir karışım elde edildikten sonra hazırlanmış olan bu maske saçlarınızın tamamına sürülür.

Saça sürme işleminden sonra bone ile kapatılan saç yarım saat bekledikten sonra soğuk su ile şampuanlanarak durulanır. Yumurta saçınız için başlıca protein kaynağıdır ve saçınızı besler, sirke saçınızdaki ölü ve saça zarar veren hücrelerden arındırma işlemini başarılı bir şekilde sağlar ve saça parlaklık kazandırır, mayonez ise saçınıza yoğun bakım sağlayarak saçlarınızı dolgunlaştırır ve nemli kalmasını sağlar.

Mayonez ile saç bakım maskesi yaparken saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı derecesine göre maskenin içine zeytinyağı ve yumurta sayısını artırarak maskenin yoğunluğunu artırabilir ve etkisini güçlendirebilirsiniz.

Mayonezli ve yumurta ile hazırlanan maskeleri saçınızdan temizlerken muhakkak soğuk soğuk su ile temizleme yapmalı yumurtanın saçınıza yapışmasını engellemelisiniz. Mayonez ile saç bakım maskesi saçlarınızda her zaman ihtiyaç duyduğunuz bakımlı görünümü hızlı ve sağlıklı uzamayı sağlar saçlarınızın kırıldıktan sonra onarılma ihtiyacını da karşılar ve saçlarınızın sağlıkla, hızlı bir şekilde uzamasını da sağlar.

Bildiğiniz gibi sofraların özellikle de makarna , köfte , patates yerken soframızın baş ucunda duran mayonez , bazı kişiler tarafından da nefret edilmektedir. Ancak konu saçlara gelince şiddetle tavsiye edilen bir cilt bakım maskesidir. Bir kere saçlarınıza uyguladığınız mayonez maskesi sonucunda görecekleriniz sizi hayrete düşürecek ve vazgeçemeyeceğiniz bir saç bakım maskesi olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.