Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

Lazer epilasyon kanser yapar mı? İstenmeyen tüylerden kurtulmak amacı ile yapılan lazer epilasyon kanser yapıp yapmadığı konusunda kafanızda sorular varsa veya bir yerde okuduysanız sizler için araştırıp bulduğumuz konumuzu dikkatlice okumanızda fayda görüyoruz.

Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

Bir çok cilt bakım sitesinde , gazetede veya internet sitelerinde lazer epilasyonun kanser yapacağı ile alakalı yazılar görmüşsünüzdür.

Epilasyon yaptıracak olan kişinin aklındaki soruları gidermek amacıyla lazer epilasyon uygulaması hakkında detaylı bilgilere ulaşıp , uzmanlarla görüşme sağladık ve lazer epilasyon yaptıranlar kanser olur mu? Olmaz mı sorduk…

Lazer Epilasyon ve Kanser Hastalığı

Lazer epilasyon ile kanser ilişkisi durumu şu şekilde ortaya çıkmıştır. Bazı lazer epiasyon cihazları veya bazen lazer epilasyon uygulaması sonrasında ciltte yanıklar ve morluklar oluşur.

Sonuç olarak cilde ışık veren bu yöntem deride yanık oluşturabiliyor. Bunun gibi olumsuz etkilerde lazer epilasyonun kansere neden olup olmadığı tam bir merak konusu oluyor.

Lazer Epilasyon Gerçekten Kanser Yapar mı?

Lazer epilasyonun kanser yaptığı ile alakalı herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Ancak lazer epilasyon esnasında lazer epilasyon cihazının verdiği ultraviyole ışınların kanser yapıp yapmayacağı ile alakalı net cümleler kurulamıyor.

Bugüne kadar lazer epilasyondan kanser hastalığına yakalanmış ve delil olarak rapor sunan hiç kimse bulunmuyor. Ancak lazer ışınlarınında kansere sebebiyet vermediğini kimse açık bir şekilde de dile getiremiyor.

Lazer Epilasyonun Zararlarından Nasıl Korunurum?

Lazer epilasyonun kanser yapmadığını biliyoruz ancak lazer ışınlarının kanser yapıp yapmadığı konusunda muamma da kalıyorsak , lazer epilasyonun zararlarıından da korunmanın iyi olacağını dile getirmek lazım. İşte sizlere lazer epilasyonun zararlarından korunmak için hazırladığımız liste…

  • Lazer epilasyon her yerde yapılmaz. Lazer epilasyon yaptıracağınız yerin ve kişinin gerçekten konusunda uzman olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
  • Bir çok güzellik merkezinde bu cihazı ilk veya ikinci , üçüncü kez eline almış insan çok. Bu nedenle denek olmak istemezsiniz.
  • Ayrıca deneyimsiz ellerde yapılan lazer epilasyon sonrasında cildinizde yanıklar, morluklar ce cilt bozukluğu görülebilir.
  • Lazer epilasyon yaptırdığınız aletin markası çok önemlidir. Kaliteli makinaların markalarını araştırmanızda yarar var.
  • Lazer epilasyon sonrasında cildinize mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi sürmelisiniz.
  • Lazer epilasyon sonrası kesinlikle solaryuma girmemeniz gerekmektedir. Eğer solaryuma girerseniz cildinizde lekeler oluşabilir.
  • Hamile olan bayanlar lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka doktoruna başvurması gerekmektedir.

Sonuç olarak lazer epilasyon yaptırmak kanser yapıyor mu? Yoksa yapmıyor mu? Net belli bir yanıt yok.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım